Prasidėjo jau dešimtoji Lietuvos gastronomijos savaitė vyksianti lapkričio 8–14 dienomis. Jos metu restoranai iš Vilniaus, Vidurio ir Pietų Lietuvos bei Pajūrio atveria duris visiems norintiems pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų meistrystę.

Rudeninės Gastronomijos savaitės tema – „Tvarus skonis“, kuria siekiama atsigręžti į sveikesnę augalinę mitybą, sezoniškus ir vietinius maisto produktus, maisto atliekų mažinimą. Restoranai parengė specialius degustacinius meniu už 10, 20 arba 30 Eur, atsižvelgdami į produktų sezoniškumą, tačiau išlaikydami savitą stilių. Kaip įprasta, festivalio svečiai yra kviečiami apsilankyti gastronominiuose renginiuose,

Kiekvienas svečias po degustacijos yra kviečiamas atiduoti savo balsą už patikusį restoraną ir jo meniu. Daugiausiai svečių balsų surinkusiam restoranui bus įteiktas apdovanojimas – Lietuvos gastronomijos savaitės žvaigždė, o šių metų Gastronomijos savaitės didysis rėmėjas „Santa Maria“ laimėtojui įsteigs gausų produktų rinkinį.

Tiesa, konkursas vyks ne tik tarp restoranų, bet ir restoranų svečių. Burtų keliu bus išrinkti trys savo balsus atidavę asmenys, kuriems atiteks Gastronomijos savaitės didžiojo rėmėjo „Santa Maria“ produktų rinkiniai naujiems skoniams atrasti.

Festivalį organizuoja Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija. Renginio rėmėjas  – „Santa Maria“. Informaciniai partneriai: žurnalas GERAS SKONIS, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, Vilniaus miesto savivaldybė, Kauno miesto savivaldybė, portalas SKONIS.LT.

Balsavimas vyksta iki lapkričio 14 d. 23 val.

Linkime skanių įspūdžių!

Skanuokite QR kodą arba spauskite šią nuorodą ir  išrinkite Gastronomijos savaitės žvaigždę!