Kiekvienam vyno mėgėjui puikiai žinoma situacija, kai atidarius naują vyno butelį ir palenkus jį išpilstyti į taures bent vienas lašas (kartais net ir daugiau) nubėga per butelio kaklelį. Be abejo, visuomet galima naudoti servetėlę kaip tikram somelje, apjuosiant ja kaklelį ir taip sustabdant vyno tekėjimą, ar turėti nusipirkus drop-stop’ų. Tačiau abiem atvejais reikia papildomo pasiruošimo, kad būtų galima apsaugoti stalą ar kitą paviršių, virš kurio yra pilamas vynas.

Vyno mėgėjas, išradėjas ir Brandeis universiteto biofizikas Daniel’is Perlman’as po trijų metų nuodugnių tyrimų atrado sprendimą problemai, kuri daugybę metų kamavo visus vyno mylėtojus. Išstudijavęs vyno tekėjimą per butelio kaklelio briauną jis sukūrė butelį, iš kurio pilant nenuteka nei vienas nereikalingas lašas.

Taip pat galima paminėti, kad D. Perlman’as – garsus inovatorius, kuris yra užpatentavęs daugiau nei 100 įvairių išradimų. Nors jis ir žinojo, kad rinkoje jau yra nemažai įrenginių, kurie padeda vyną pilti be nereikalingo lašėjimo, tačiau visi jie turi būti įdedami į butelio kaklelį. Šiuo atveju, išradėjas nenorėjo, kad vartotojui kiekvieną kartą nusipirkus vyno butelį tektų atlikti papildomus veiksmus. Kaip sako išradimo autorius, jis norėjo pakeisti patį butelį, kad nebūtų papildomų išlaidų ir nereiktų pirkti papildomos įrangos. Tereikia išsiaiškinti visas fizikines savybes ir galima sukurti tobulą vyno butelį.

Naudodamas deimantinį pjoviklį D. Perlman’as sukūrė apskritą įpjovą butelio kaklelio viršuje, kurios plotis yra apie 2 milimetrus, o gylis – maždaug 1 milimetras. Tinkamą įpjovimo proporciją pavyko atrasti po daugybės konsultacijų ir bandymų kartu su inžinieriaus Greg’o Widberg’o pagalba.

Šiuolaikinių vyno butelių dizainas buvo sukurtas daugiau nei prieš 200 metų, todėl nenuostabu, kad tiek laiko vyno mėgėjams teko taikytis prie pastoviai lašančio vyno, kai tenka pilti į taurę. Be abejo, kol D. Perlman’o dizainas bus pradėtas naudoti vyndarystėje praeis dar daug laiko. Visgi, galime pasidžiaugti, kad jau yra sprendimas, kuris ateityje padės neišlieti nė vieno papildomo lašo veltui nenaudojant jokių papildomų įrenginių.

Skirtumą tarp įprasto butelio ir naujo galite pamatyti žemiau esančiame vaizdo įraše.