1 vieta Wolfgang Puck

Turto vertė: 400 milijonų JAV dolerių

Jis valdo „Wolfgang Puck“ bendroves, kurios prižiūri 21 restoraną, viešojo maitinimo verslą, daugiau nei 50 „Wolfgang Puck Express kavinių“, prekiauja virtuvės reikmenimis, maisto prekėmis, kulinarinėmis knygomis. Austrijoje gimęs šefas yra oficialus „Oskarų“ apdovanojimo ceremonijos maisto ir gėrimų tiekėjas. Wolfgangas Puckas aistrą ruošti valgį paveldėjo iš mamos. Jis visada laikosi vienos taisyklės: „Gamink iš širdies ir su meile.“

2 vieta Jamie Oliver

Turto vertė: 172 milijonai JAV dolerių

Vesdamas maisto imperijos TV laidą „The Naked Chef“ (liet. „Nuogas šefas“) jis užsidirbo vietą „The Sunday Times“ paskelbtų turtingiausių britų sąraše. Už kovą su vaikų nutukimu ir sveikos gyvensenos įpročių ugdymą jis apdovanotas TED (angl. „Technology Entertainment Design“) konferencijos prizu ir 100 000 JAV dolerių. Jis dalyvauja tokioje daugybėje TV šou, kad net sunku suskaičiuoti, publikavo 16 valgio gaminimo knygų (ir uždirbo per 100 milijonų JAV dolerių) ir turi 28 savo itališko restorano atšakas visame pasaulyje. O maisto gaminimo filosofija telpa viename sakinyje: „Mokėti gaminti – reiškia mokėti naudoti visus šviežiausius sezono produktus, žinoti, kada jie kokybiškiausi ir pigiausi.“

3 vieta Alain Ducasse

Turto vertė: 120 milijonų JAV dolerių

Alainas Ducasse’as valdo apie 30 restoranų ir tris viešbučius visame pasaulyje. Tarp 2005 ir 2010 m. trys jo restoranai vienu metu buvo įvertinti trimis „Michelin“ žvaigždutėmis. Be to, jis yra vienas iš dviejų pasaulio šefų, per savo karjerą pelniusių 21 „Michelin“ žvaigždutę. Jis vadovauja valgio gaminimo mokykloms, yra parašęs daugybę valgio gaminimo knygų ir teikia konsultacines paslaugas. 2013 m. 50-ies geriausių pasaulio restoranų rinkimuose apdovanotas už gyvenimo pasiekimus.

4 vieta Rachel Ray

Turto vertė: 60–100 milijonų JAV dolerių

Ji figūruoja šiuose sąrašuose, nors ir negamina jokiame restorane ir neturi nuosavos maitinimo įstaigos. Ray duris į sėkmę atvėrė pasirodymas TV kanalo „Food Network“ laidose „30 Minute Meals“ (liet. „30 minučių patiekalai“) ir „$ 40 a Day“ (liet. „40 dolerių per dieną“). Ji gavo pasiūlymą vesti nuosavą pokalbių laidą „Rachael Ray“. Didelio populiarumo susilaukė ir jos programa „Rachel Ray’s Tasty Travels“, kurioje pristatomi įvairaus stiliaus patiekalai mėgstamiausiose žvaigždės kelionių vietose. Rachel Ray yra parašiusi ir receptų knygų, tačiau pati save vadina maisto gamintoja, o ne šefe.

5 vieta Gordon Ramsay

Turto vertė: 60 milijonų JAV dolerių

Gordonas Ramsay – visų mėgstamas itin emocingas Britanijos šefas ir žymi televizijos asmenybė. Į 2008 m. „Sunday Times“ turtingųjų sąrašą buvo įtrauktas kartu su Jamie Oliveriu. Jų abiejų turtas tada buvo įvertintas 81 milijonu JAV dolerių. Vėliau Ramsay patyrė finansinių bėdų, kurios gerokai patuštino jo kišenes. Tačiau iki šiol šio brito metinės pajamos siekia maždaug 6 milijonų JAV dolerių, tad virtuvės profesionalas laikosi puikiai.

©Žurnalas „Geras Skonis“