Restoranas „Two Senses“ erdvus, išsidėstęs per kelias patalpas, kur telpa net 150 svečių, o vasaros vidury jis kiek atsinaujins – įgaus dar gražesnį vaizdą

Dažnam miestiečiui viešbučių restoranai asocijuojasi su šaltumu ir atitolimu, neretai dar ir prabanga, tad paprastai nekyla mintis ten užsukti. Tačiau tai visiškai negalioja Kaune įsikūrusio viešbučio „Radisson“ restoranui „Two Senses“. Viešnage jame džiaugiasi ne tik viešbučio svečiai, bet ir jį atradę miestiečiai, užsukantys čia greitų pietų, neeilinės vakarienės, o gal tik puodelio kavos ar įsiliejantys į šurmuliuojančius savaitgalio pusryčius. Tad kuo gi „Two Senses“ sugebėjo pavergti savo svečių širdis?

Donelaičio gatvėje įsikūręs viešbutis „Radisson“ tęsia ilgametę tradiciją – kauniečiai puikiai mena, jog viešbutis šioje vietoje veikė ne vieną dešimtmetį, tik kelis kartus kito pavadinimai. Tiesa, „Radisson“ vardas žymėjo ir ryškų kokybinį pokytį – dabar šis viešbutis atitinka visus tarptautinio tinklo standartus, kita vertus, jis turi ir autentiško savitumo. Su nauju viešbučio vardu atsinaujino ir restoranas – pakeitė savo vardą į „Two Senses“. Jis netapo uždara erdve tik viešbučio gyventojams, bet atviru glėbiu pasitinka ir visus kauniečius ar Kauno svečius.

Didelė ir svetinga erdvė

Iš viešbučio holo įžengus į pirmąją restorano patalpą, kurioje įsikūręs baras, dienos metu tiesiog pribloškia natūrali šviesa, žaliais lapais moja augalai, girdėti jaukus taurių skambėjimas. Kaip pasakoja restorano vadovė Julita Liutikaitė, ši restorano erdvė gali būti itin chameleoniška: tarkim, vakare, kai restoranas pilnas, kai kurie svečiai spiečiasi prie baro, įsivyrauja visai kitokia, šurmulingesnė, atmosfera. „Two Senses“ išties erdvus, išsidėstęs per kelias patalpas, kur telpa net 150 svečių, o vasaros vidury jis kiek atsinaujins – įgaus dar gražesnį vaizdą.

Natūralu, jog viešbučio restorane pirmiausia lankosi jo svečiai, – jie čia gali tikėtis to, kas užtikrinama pagal tarptautinius standartus ir dar žymiai daugiau, jeigu tik panori. Kita vertus, J. Liutikaitė skaičiuoja, jog pusę visų restorano svečių sudaro miestiečiai, tad „Two Senses“ tikrai griauna nuo kasdienio miesto gyvenimo nutolusios vietos įspūdį, greičiau atvirkščiai.

Gausūs šurmulingų pusryčių pasirinkimai

Diena restorane prasideda nuo pusryčių, kurių metu laukia gausus bufetas. Jis siūlo visą ingredientų ir patiekalų paletę, kurios tik galima tikėtis viešbučio pusryčių meniu.

Diena restorane prasideda nuo pusryčių, kurių metu laukia gausus bufetas. Jis siūlo visą ingredientų ir patiekalų paletę, kurios tik galima tikėtis viešbučio pusryčių meniu.

Bet ne tik tai – patyrusi, net 30 metų restoranų virtuvėse besisukanti šefė Rita Tamašauskienė su savo komanda net ir pusryčių meniu stengiasi suteikti lietuviškumo, natūralumo atspalvių. „Gal tai bus skilandis, varškės sūris, keptas obuolys su cinamonu, o vasarą – agurkai su medumi… Žinoma, ne visi to ieško, kartais svečiai skuba, bet jei nors vienas jų tai pastebi, žinome, kad padarėme gerą darbą“, – sako pašnekovė. Beje, savaitgalio pusryčius šiame restorane labai pamėgo kauniečių šeimos su vaikais, mat čia kiekvienas gali išsirinkti, ko labiausiai nori, – šiltų vaflių ar kiaušinių, spalvotų sausų pusryčių, o gal vaisių.

Lokalumo dvelksmas čia skleidžiasi net desertuose – nuo senovinio „Napoleono“ su juodųjų serbentų uogienės pertepimu iki „Tinginio“ baro meniu, kuris tampa netikėtumu užsieniečiams. Šių skanėstų gali paragauti bet kas, užsukęs į restoraną kad ir puodelio kavos bei deserto.

Nuo pietų ramybės iki jaukių vakarienių

Pietų metas restorane bene ramiausias, siūloma rinktis iš pietų bufeto, o kai jo nėra, pateikiamas meniu – jis visada nedidelis, bet įdomus ir savitas. Tuo kasdien pasirūpina virtuvės komanda. Ne veltui yra kauniečių, kurie čia mielai pietauja kasdien. Beje, „Two Senses“ labai aktyviai bendrauja ir savo interneto svetainėje, ir socialiniuose tinkluose, – ten galima rasti nuo informacijos apie pietų pasiūlymus iki smagių demonstracijų, kaip bare ruošiami kokteiliai.

Per pusryčius restorane vyrauja ryto šurmulys, o kiek kitokia atmosfera „Two Senses“ apgaubia atėjus vakarui. Čia vakarieniauja viešbučio svečiai, vyksta verslo susitikimai, prie staliukų įsitaiso poros ir kompanijos, galbūt kas nors švenčia šventę ar dalyvauja degustacijoje – erdvės ir restorano komandos dėmesio užtenka visiems. „Vis dažniau ir dažniau pas mus užsuka svečių, kurie tiesiog ieško naujų restoranų, tad sugebėjome sudominti kauniečius. Nesame šalti ir atitolę, bet atviri, o kauniečiai tą pajuto ir vis sugrįžta. Dėl to išties smagu“, – džiaugiasi J. Liutikaitė.

Svarbūs la carte akcentai – sezoniškumas ir lokalumas

Vakarienei svečiai renkasi patiekalus iš a la carte meniu, kuris turi aiškią idėją, viziją, ir jei tik yra noro, prie kiekvieno patiekalo patiekiamas skrupulingai priderintas gėrimas. Virtuvės šefė ir kūrybinė vadovė R. Tamašauskienė stengiasi, kad meniu, nors ir neilgas, būtų itin kruopščiai parengtas ir harmoningas. Kas jai svarbu jį kuriant? „Mūsų a la carte meniu svarbus sezoniškumas, lokalumas, čia galima rasti šiuolaikinių patiekalų interpretacijų, šiek tiek justi vėjai iš Skandinavijos. Darome viską, kad meniu būtų įdomus, kad paliktų svečiui įspūdį, ir jis tampa dar stipresnis, kai maistas derinamas su gėrimais“, – sako virtuvės šefė.

Ir virtuvės šefė R. Tamašauskienė, ir restorano vadovė J. Liutikaitė mini a la carte patiekalų ir gėrimų derinimą – tam restorane skiriamas ypatingas dėmesys

Meniu restorane kinta 2 kartus per metus, tad su vėlyvu pavasariu virtuvės šefės R. Tamašauskienės akys kryps į atbundančia gamtą, pievas. Rabarbarai ir rūgštynės, įvairūs daigai ir šparagai, jaunutės daržovės, lengvesni, subalansuoti patiekalai, daugiau grūdinių kultūrų – su tokiais raktažodžiais virtuvės meistrė sieja šiltojo sezono meniu.

Žinoma, kaip ir priklauso viešbučio restoranui, čia galima rasti ir tam tikrą patiekalų klasiką, kurios pageidauja daug keliaujantys ir stipriai improvizuoti nelinkę svečiai. Klasikinis suvožtinis (burgeris), jautienos didkepsnis (steikas), „Klubo“ sumuštinis, „Cezario“ salotos – visi šie patikrinti patiekalai įtraukti į baro meniu.

Virtuvės šefė R. Tamašauskienė šypsosi, kad komanda tokia lanksti, jog gali pagaminti net tokį patiekalą, kurio meniu nėra, – svečių norų būna pačių netikėčiausių. „Nėra patiekalo, kurio mūsų virtuvė nesugebėtų paruošti. Žinome savo galimybes ir galime nustebinti“, – sako ji.

Ypatingas dėmesys vynui ir kokteilis pagal nuotaiką

Ir virtuvės šefė R. Tamašauskienė, ir restorano vadovė J. Liutikaitė neatsitiktinai mini a la carte patiekalų ir gėrimų derinimą – tam čia skiriamas ypatingas dėmesys. Pati restorano vadovė yra dar ir sertifikuota vyno ekspertė, tad jos atsakomybė – kruopščiai, atidžiai parinkti gėrimus ir priderinti prie šefės sukurtų patiekalų. „Sužinojusi, kad mūsų šefė ruošiasi keisti meniu, aš pradedu vyno kelionę, – šypsosi ji. – Mūsų vyno sąrašas nėra didelis, bet labai tinkamas prie meniu.“

Beje, restoranas svečius kviečia užsisakyti pažintinių vyno, šampano degustacijų. Jos sulaukia dėmesio bei populiarumo. Gal dėl to, kad J. Liutikaitė sugeba apie vyną kalbėti paprastai ir įdomiai, o kai tik atsiranda proga, moja ranka ir vedasi svečius aprodyti restorane stovinčio vyno šaldytuvo. „Stengiuosi, kad degustacijose svečiai atsipalaiduotų, norisi, kad jie atrastų, kas patinka, skatinu uostyti, įvardinti aromatą. Žmonės nustemba, apsidžiaugia ir nori grįžti dar ne kartą“, – pasakoja ji.

Svečiai, kurie tą vakarą nenori nei vyno, nei šampano, kviečiami prisėti prie baro, kur vyksta kokteilių kūrimo magija. Pasirodo, vienas iš čia dirbančių barmenų geba sukurti individualų kokteilį pagal svečio nuotaiką, – tereikia trumpai šnektelėti, ir po kelių minučių gėrimas atsiranda ant baro.

Šefė Rita Tamašauskienė

Ne tik skonis, bet ir emocija

Pagrindinis siekis, kurio, kaip sako restorano vadovė, siekia visa komanda, yra harmonija, ta užburianti viešbučio magija, kai visos smulkios detalės limpa į visumą, kai viskas taip dera, jog svečiams tiesiog gera šioje vietoje būti. Tad ir pačiame restorano pavadinime „Two Senses“ užkoduotas bendradarbiavimas, skirtingų dalykų dermė ir tvarumas. Kaip sako J. Liutikaitė, įvairūs elementai gali būti visiškai skirtingi – kaip baro ledas ir grilio karštis, bet, galų gale, viskas sulimpa į vieną paveikslą. Maistas, gėrimai, baras, restoranas, dėmesys ir paslaugumas, net pačios mažiausios detalės susijungia į visumą, o svečias pajunta tą harmoniją ir restorane ne tik pasisotina, pasimėgauja skoniu, bet ir gauna teigiamų emocijų.

Pabaigoje – įdomus momentas: nors viešbutis, kuriame įsikūręs „Two Senses“, atstovauja tarptautiniam tinklui, restorano komandai labai svarbu pristatyti lietuviškumą, kauniškumą. Anot J. Liutikaitės, „norime būti Kauno ambasadoriais savo svečiams“. Tad ne veltui bare net atsirado kokteilis „Kaunastic“, o užsukus pietų ar vakarienės darbuotojai gali užsiminti apie vykstančią įdomią parodą ar renginį mieste.

Daugiau informacijos www.twosenses.lt