Po kelis mėnesius trukusios saviizoliacijos parengėme numerį, kuriame rasite puikių patarimų, kaip ruošti gastronominius šedevrus tiesiog savo kieme, ir surinkome visą būrį labai skirtingų, mūsų laukiančių, kokybišką maistą gaminančių restoranų.

Taigi numerio tema – maisto gaminimas kepsninėje. Ruošdami šį straipsnį, į dienos šviesą norėjome ištraukti geriausius, bet galbūt primirštus patarimus, kaip naudoti kepsnines, rasti naujų receptų, padrąsinti eksperimentuoti.

Kaip ir kiekvieną vasarą, šiame numeryje rasite rubriką „Vasaros gidas”. Pasižvalgę po Lietuvą, pristatome savo rekomendacijas.

Kelionę po įdomiausias lankytinas vietas pradėjome sostinėje.

Pirma stotelė – restoranas „Trinity“. Jūsų dėmesiui pažintis su virtuvės šefu Viliumi Ručinsku. O vertinantys miesto šurmulį, pačių įvairiausių patirčių atras „Sugamour“ restorane. Gimusi kaip išskirtinių desertų oazė, per kelerius metus ši vieta išaugo į elegantišką restoraną, lepinantį puikiais pusryčiais, darbo dienomis siūlantį greitus verslo pietus, o, turint daugiau laiko, kviečiantį rinktis patiekalus iš à la carte meniu. Restorane „Mykolo 4“ kviečiame susipažinti, kaip nuo seno formavosi Vilniaus gastronomijos kultūra. Ne pirmus metus iš eilės užsukame ir į Aukštadvario parke, ant vaizdingo Ungurio ežero kranto, netoli senosios Lietuvos sostinės Trakų, esantį 5 plius žvaigždučių butiko tipo viešbutį „Esperanza Resort“, šiemet minintį sėkmingos veiklos dešimtmetį. Simboliška, kad lygiai po dešimties metų į šią vietą sugrįžo pirmasis „Esperanza Resort“ restoranų virtuvės šefas Ernestas Viršilas. Iš Trakų keliaujame į Druskininkus. Dar prieš kelerius metus iš svečių šalių parvykę tautiečiai aikčiodavo, pasakodami apie nedideliuose miestuose įsikūrusius restoranus, kuriuose ragavo gardaus, kūrybiškai paruošto maisto. Atėjo metas, kai puikiais restoranais ne tik didžiuosiuose miestuose galime didžiuotis ir gimtinėje, vienas tokių – jau penktus metus Druskininkuose veikiantis „Toli toli“. Na, ir savo kelionę baigiame pajūryje. Už poros kilometrų nuo Šventosios iškilusi nuostabaus grožio „Nendrinė pastogė“. Čia jau 18 metų plūsta poilsiautojai bei pajūrio svečiai. Apie tai, kaip viskas prasidėjo, kaip ši vieta keitėsi, tobulėjo, ką išsaugojo ir kuo labiausiai didžiuojasi, kalbamės su jos šeimininke p. Gitana Surviliene.

Taigi leiskimės į gastronominių atradimų kelionę drauge!

Nuoširdžiai,

“Gero skonio” komanda