Būkime atviri, kad ir kiek stengtumėmės užkandžiai neišvengiamai randa kelią į mūsų dietą. Ilgos kelionės, trumpos pertraukos ar užsitęsusi darbo diena tai tik keli scenarijai, kuriuose užkandžiai vaidina vienas prasmingesnių rolių. O ką jau kalbėti apie kino vakarus, kur tyliausi, bet reikšmingiausi filmo dialogai yra palydimi skanukų pakelių šnaresiu sulėtintu kramsnojimu. Visa tai būtų kur kas lengviau pripažinti jei ne tas lengvas kaltės jausmas, kad ir vėl teks atiduoti papildomą duoklę sporto klube už vakarykštes kalorijų išdaigas. Tačiau ar tikrai nėra skanukų kuriais būtų galima mėgautis be sąžinės graužaties?

Veggie.lt yra naujas atradimas sveikų, veganiškų užkandukų rinkoje. Nors veiklą pradėjo visai neseniai, tačiau jų kruopščiai atrinktas Lietuvos rinkoje nematytų produktų asortimentas greitai atranda savo vietą sveikuolių tarpe. Veggie.lt internetinėje parduotuvėje galite rasti tokių įdomybių kaip liofilizuotų jujubos vaisių, lapinių kopūstų (kale) ir bananų traškučių, įvairių skonių užtepėlių su kanapėmis bei gurmaniškų šokoladų ir vaisių batonėlių. Pagrindinė Veggie.lt idėja – veganiški užkandukai be skonio kompromisų.

„Inspiral“ lapinių kopūstų traškučiai

Inspiral lapinių kopūstų traškučiai neabejotinai yra vienas sveikiausių bei skaniausių pasirinkimų užkandžiui. Juos kramsnojant gali pasirodyti, kad truputį nuodėmiaujate, tačiau tai negali būti toliau nuo teisybės, nes iš tikrųjų Jūs gaunate gausybę reikalingų maistinių medžiagų be pridėtinio cukraus ar riebalų. Šie traškučiai yra džiovinami šaltu oru, pakeliai tinkami kompostui, o juos ruošianti gamykla naudoja tik saulės energiją. Kas galėtų būti taikiau?

„Abakus“ liofilizuota jujuba

Juju-kas? Tai vaisius kilęs iš Kinijos ir dažnai pravardžiuojamas raudonąja datule, tačiau tai nėra datulė. Tai saldus, kiek kitokio vaisinio skonio traškutis pilnas vitamino C, kalcio ir geležies. Tradicinėje kinų medicinoje šie vaisiai rekomenduojami žmonėms, norintiems atstatyti raudonųjų kraujo kūnelių kiekį kraujyje, dėl to dažnai vartojamas moterų po gimdymo. Tačiau net ir be maistingųjų savybių tai puikus kąsnelis bet kokiu metu.

„Aduna“ Baobabo, Moringos ir Kakavos batonėliai

Šie žaliavalgiški super maisto kupini batonėliai papildys jūsų naudingųjų medžiagų rezervus ir įkraus energijos.

Baobabo batonėlį sudaro šaltai spaustos obuolių sultys, ananasai, migdolai ir, jūs atspėjote, baobabo vaisiaus milteliai. Kiekviename batonėlyje yra net du kupini arbatiniai šaukšteliai šio nuostabaus afrikinio baobabo, kuris natūraliai turi daug skaidulinių medžiagų (daugiau nei chia sėklos) bei vitamino C.

Moringos batonėlis – tikras žalumynų mėgėjų atradimas. Išraiškingas moringos skonis primena žalumynus, tačiau, kartu su tirpstančiomis datulėmis ir kreminiais anakardžiais, šis batonėlis patiks visiems, kuriems netrūksta pridėtinio cukraus. Jei būtų galima suplakti ir supilti žodį „sveikas“ į buteliuką, moringos batonėlis būtų butent tokio skonio.

Kakavos nauda sveikatai yra žinoma nuo neatmenamų laikų, tačiau iki šiol nebuvo kliniškai įrodyta. Šiuose kakavos batonėliuose naudojama „Aduna“ super kakava yra vienintelė kakava pripažinta Europos Maisto Saugumo Tarnybos (EFSA) kaip padedanti palaikyti normalų širdies kraujagyslių elastingumą. Šiai kakavai gaminti naudojamos didelę flavanolių (natūralūs augaliniai antioksidantai) koncentraciją turinčios kakavos pupelės. Tai sodraus kakavinio skonio batonėlis su afrikinėmis kinrožėmis, įkvėpsiantis į Jūsų gyvenimą naujos energijos.

Tad nebelaužykite sau galvos kuo užkandžiauti, nes yra geri pasirinkimai ir teisingi sprendimai.

Daugiau gardžių naujienų rasite Veggie.lt internetinėje svetainėje bei Facebook paskyroje.