Prudence Emma Staite, kilusi iš Glosteršyro (Gloucestershire), – šiuolaikinė menininkė, tarsi Vilis Vonka (herojus iš muzikinio filmo „Vilis Vonka ir šokolado fabrikas“) kuria gardžius stebuklus. Naudodama garsųjį belgišką šokoladą ji stebina savo sukurtais saldžiaisiais paveikslais, skulptūromis, žaidimais ir net juvelyriniais dirbiniais. Jos milžiniška šokoladinė dėlionė „Jenka“ sudėliota iš 70 kg šokolado. Bet turbūt išradingiausia skulptūra – tai šokolado kambarys, apstatytas grakštaus dizaino baldais, kartu su poilsiui skirta sofa, židiniu, šviestuvais ir net sienomis, dengtomis cukraus tapetais, kuriuos galima laižyti! Beje, prieš keletą metų nacionaliniame Londono muziejuje buvo eksponuojamos ir šios autorės įspūdingos iš picų tešlos pagamintos Romos Koliziejaus, Ispaniškųjų laiptų ir popiežiaus Benedikto XVI skulptūros.

Nors didžiausios pasaulyje šokolado skulptūros rekordas, kuriai panaudota 8 273 kg šokolado, priklauso „Qzina Specialty Foods“ bendrovei (Irvinas, Kalifornija). Šios korporacijos konditeris François Mellet ir geriausias Prancūzijos meistras Stephane’as Treand’as sukūrė šokoladinę majų Kukulkano šventyklos, pastatytos Čičen Icoje (Chichen Itza), Meksikoje, kopiją. Šokoladinės piramidės aukštis – 2 metrai, pagrindo kraštinės plotis – 3 metrai. Šokoladinis gigantas buvo demonstruojamas Kalifornijoje iki garsiosios 2012 m. gruodžio 21 d. Apie vėliau įvykusią šokoladinę puotą istorija nutyli.

Daugiau informacijos rasite www.foodisart.co.uk

©Žurnalas „Geras Skonis“

Jolanta Vitkutė

Jolanta Vitkutė

 

Žurnalistė, besidominti gastronomijos, kelionių temomis. Su žurnalu “Geras skonis” bendradarbiauja daugiau nei dešimtmetį. Šiuo metu gyvena Meksikoje.