(Foto: Deimantė Dubauskaitė)

Sekmadienį aštuoni žinomi virtuvės šefai susivienijo išskirtinei progai – labdaringiems pusryčiams „More than brunch“. Sostinės senamiestyje įsikūrusiame restorane „Trinity“ vykusio renginio metu virtuvės šefai Dalius Aleksiejevas, Mantas Dobradziejus, Dimitrij Berman, Adomas Jegnoras, Saulius Stapulionis, Martynas Maciulevičius, Justinas Kapkovičius ir Evaldas Kizelis šiai progai sukūrė 5 patiekalų meniu. Renginio metu buvo surinkta 5900 eur suma, kuri bus skirta Santaros vaikų onkohematologinio skyriaus senųjų palatų renovacijai.

Santaros vaikų onkohematologinio skyriaus vedėja Sigita Stankevičienė pasakojo, kad ligoninė, kurioje gydomi vėžiu sergantys vaikai statyta dar sovietmečiu, todėl palatos nėra jaukios ir patogios tiek ligoniams, tiek ir personalui.

„Buvo minčių, statyti naują ligoninę, bet besikeičiant valdžiai, viskas pakibo. Laikas bėga, o norisi kažką gero padaryti. Po truputėli pradėjome judėti patys, vienas iš paramos fondų pasiūlė iniciatyvą, suremontavome tris pirmąsias palatas. Kaip aš sakau, ten buvo jau „hiltonas“, o visur kitur bendrabutis. Pas mus situacija labai gera, kalbant apie gydymą, medikamentus ir tyrimus. Lietuvoje yra gaunama viskas, kad mūsų pacientai galėtų pasveikti, bet kuo toliau, tuo labiau ryškėja socialiniai aspektai kaip komfortas, aplinka. Natūralu, kad tėveliams praleidžiant daug laiko ligoninėje su pacientais, norisi kokybiškesnės aplinkos. Mūsų bendra maitinimo sistema nėra tokia, kad kiekvienam sergančiajam galėtų atskirai paruošti maistą. Todėl svarbu turėti palatose virtuvėles, kur mamos pačios galėtų gaminti, nes ne visos jos vilnietės. Antra vertus ir sergantys vaikai yra išrankūs maistui, juos gydant ir skonio receptoriai keičiasi, norai ir būklės ne visada leidžia viską valgyti“, – pasakoja S. Stankevičienė.

Virtuvės šefas D. Aleksiejevas pasakoja, kad labdaringų pusryčių „More than brunch“ idėja kilo, kai kartu su „Happimess“ labdaros iniciatyvos komanda apsilankė Santaros klinikose.

(Foto: Deimantė Dubauskaitė)

„Kai pamačiau, kokiose palatose įsikūrę vėžiu sergantys vaikai bei jų šeimos, iš karto nusprendžiau, kad noriu padaryti kažką nuo savęs, kad bent kažkiek jų rūpesčiai palengvėtų. Džiugu, kad prie šios idėjos prisidėjo daug bendraminčių. Visi šiuose vėlyvuosiuose pusryčiuose dalyvaujantys virtuvės šefai, someljė ir muzikantai sutiko tą daryti nemokamai, maisto produktų tiekėjai nemokamai suteikė visą reikalingą produkciją, o restorano personalas dirbo taip pat be atlygio“, – sako restorano „Trinity“ virtuvės šefas D.Aleksiejevas.

Renginio metu vyno žinovė Urtė Mikelevičiūtė svečiams pasakojo apie gėrimų ir maisto derinius bei dalinosi rekomendacijomis. Prasibudinti su šviežios kavos puodeliu, kiekvienam mielai pasakodamas apie kavos ypatybes ir jos ruošimo, kvietė Tomas Meckovskij. Autentiškose vienuolyno patalpose įsikūrusio restorano „Trinity“ svečiai pusryčių metu ragavo net penkis šefų sukurtus patiekalus, kurie leido pažinti įvairių šalių kultūras – Kiniją ragaujant populiariasias Bao bandeles, Meksiką iš vietinių taip mėgstamos Pozole vištienos sriubos bei Prancūziją ir purius Pate a Choux pyragėlius. Renginio metu gyvai grojo didžėjai Swix ir Antanėlis, o muzikiniu vinimi tapo Šarūno Joneikio, grupės „Garbanotas bosistas“, vokalisto akustinis koncertas. Be visų šių prie renginio prisijungusių maisto srities profesionalų frontą palaikė ir restorano „Trinity“ aptarnaujantis personalas, taip pat prisidėjo ir maisto bei gėrimų tiekėjai. Sekmadienio popietę visi susibūrė neatlygintinai, norėdami padaryti gerą vardan sveikstančių vaikų.

(Foto: Deimantė Dubauskaitė)

Visos labdaringų pusryčių metu kartu su „Happimess“ labdaros iniciatyva surinktos lėšos, 5900 eur, bus skirtos Santaros vaikų onkohematologinio skyriaus palatų remonto įgyvendinimo. Prieš kelerius metus tik dalis šio skyriaus palatų buvo suremontuota, nes lėšų visų palatų remontui nepakako. Tad iki šiol pusė skyriaus palatų yra neremontuotos daugelį metų ir jų remontas tapo vienu svarbiausių tikslų šiais metais. 4 palatų rekonstrukcijos sąmata siekia apie 80 000 eurų ir labdaringų pusryčių metų surinkti pinigai bus skirti naujųjų palatų virtuvėms įrengti.

„Happimess“ labdaros iniciatyva jau antrus metus remia šeimas, auginančias onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Šiuo metu „Happimess“ rūpinasi penkiomis tokiomis šeimoms, kur jauniausias iš vaikų tėra pusantrų metų amžiaus. Per pirmus veiklos metus iniciatyva paaukojo daugiau nei dvidešimt tūkstančių eurų, kurie buvo panaudoti vaikų gydymui ir jų gyvenimo kokybei gerinti.

(Foto: Deimantė Dubauskaitė)