UGi darbuotojų aprangos kolekcija

Konkurencija maitinimo įstaigų versle išlieka milžiniška ir tik didėja. Maistas, jo pateikimas, vietos interjeras turi didelę įtaką sėkmei, tačiau neretai restoranų ar kavinių savininkai šių komponentų fone pamiršta itin svarbią detalę – aptarnaujantį personalą. Juk svečius pasitinkantys darbuotojai yra neatsiejama įvaizdžio dalis, o tai, kaip jie atrodo – ne mažiau svarbu nei kaip elgiasi.

Būti švariam ir atrodyti tvarkingai, žinoma, privalu. Bet padavėjai taip pat turėtų rengtis šiuolaikiškai bei stilingai, derėti su vietos interjeru bei jo perduodama žinia. Kiekvienam klientui svarbi darni visuma. Skurdi padavėjų apranga arba bendro stiliaus nebuvimas gali lankytojui sufleruoti, jog restoranui nerūpi jo kuriamas įvaizdis. Natūraliai gali kilti prielaida, kad taip pat nerūpi ir maistas, kuris čia tiekiamas. Susiejęs vieną mintį su kita, klientas gali ir nebegrįžti. Ypač kai lenktynės tarp industrijos dalyvių tokios įtemptos, o vietų skaniai pavalgyti bent jau Vilniuje tikrai netrūksta.

Stilinga uniforma – puikus būdas išsiskirti rinkoje iš kitų. Juk konceptualumas šiuo metu vertinamas visur. Be to, gražiai atrodantis, komandos dalimi besijaučiantis ir gerą nuotaiką spinduliuojantis padavėjas klientus aptarnaus visai kitaip nei dirbdamas su nemėgstamais, jo nepuošiančiais drabužiais.

„Sekdama tendencijas, pastebiu, kad Lietuvoje dažniausiai pasirenkamas saugus baltų marškinių ir įprastos tamsios prijuostės derinys. Taip, tai yra klasika, tačiau tai nieko neatskleidžia. Taip pat pasitaiko, kad padavėjams duodamos tik prijuostės, o visa kita jie pasirenka patys. Dar vienas nevykęs reiškinys yra jokios uniformos nebuvimas, kai aptarnaujantis personalas rengiasi savo pačių rūbais,“ – pasakojo Lina Morkūnienė, stilingų prijuosčių prekės ženklo „UGi kodas“ kūrybos vadovė.

Anot jos, dažnai pasitaiko, kad ir Lietuvoje, ir užsienyje maitinimo įstaigos per mažai rūpinasi, kaip atrodo jų darbuotojai – uniformos neretai būna kurtos pagal specialų užsakymą, tačiau ne tik morališkai pasenusios, o nublukusios, nuskalbtos, atplyšusiomis kišenėmis. Tačiau netrūksta ir gerų pavyzdžių, kurie diktuoja ne tik skonio, bet ir personalo aprangos madas. Tarp tokių – nemažai desertinių ir restoranų, pretenduojančių į kasmet sudaromus geriausiųjų topus.

UGi darbuotojų aprangos kolekcija

„Kadangi kuriame prijuostes partneriams visame pasaulyje, pastebime didžiulius skirtumus aprangos srityje. Užsieniečiai gerokai drąsesni, dažnai renkasi pas mus išvis nenaudojamus spalvų derinius. Pavyzdžiui, taip vadinamą ryškiai rožinę shocking pink, itin šviesias, lietuvių akimis lyg ir nepraktiškas spalvas. Jie taip pat nebijo įvairių žalsvų ar rausvų atspalvių. Juk svarbu ir išsiskirti, diktuoti madas, ne tik sekti iš paskos,” – atskleidė pašnekovė.

Renkate aprangą darbuotojams? Štai keli L. Morkūnienės patarimai, kurie padės išsirinkti tinkamiausią:

  • Derinkite stilių prie restorano įvaizdžio. Svarbiausia, kad jūsų apranga derėtų su restorano kuriamu įvaizdžiu. Ne tik maistas ar jūsų sudarytas meniu, bet ir darbuotojų apranga parodo klientams, kas yra svarbu jums, o tai tikrai prisideda prie jūsų prekės ženklo sėkmės. Derinkite aprangos spalvas prie interjero ir taip išsisiskirkite iš kitų.
  • Atskirkite juos ir jas. Dažnai restoranai renkasi unisex Taip, jos tinka visiems, bet kartu visus padaro labai vienodus. Pasiūlymas – moteris ir vyrus rengti skirtingai, tačiau derinti vienus prie kitų. Moterims ypač patinka puoštis, tad kodėl jų neaprengus puošniau ar spalvingiau?
  • Nebijokite spalvų. Garstyčių, pistacijų, baklažanų, žalios arbatos… Skamba kaip patiekalų ingredientai, tačiau gali būti ir prijuosčių spalvos. Atrodys tikrai įdomiau nei klasikinis derinys juoda-balta. Galima derinti ir kelias spalvas, kurios pagyvintų ansamblį (kitų spalvų sagos, prijuosčių ar marškinių apykaklės, raišteliai, kišenės);
  • Pridėkite aksesuarus. Uniformą labai lengva pagyvinti aksesuarais, įdomesniais galvos apdangalais (pavyzdžiui, stilinga pilote, kaktą juosiančia skarele, petnešomis, berete ar mažyte skrybėle);
  • Rinkitės tai, kas patogu ir funkcionalu. Uniformos audinys negali būti per storas – padavėjas prieš klientą visuomet turi jaustis švarus. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į audinio glamžumą bei tinkamumą skalbti aukštoje temperatūroje;
  • Įvertinkite kaštus. Nepamirškite įvertinti, kurios uniformos savybės jums svarbiausios. Nesirinkite paties pigiausio varianto, nes gaminys gali būti pasiūtas iš itin plono audinio, netikti pramoniniam skalbimui. Kitu atveju, jis greitai praras spalvą, sudils ir po mėnesio kito vėl teks ieškoti naujos uniformos;
  • Išbandykite pavyzdį. Išsirinkę patikusį modelį, išbandykite vieną pavyzdį ir įvertinkite jį restorano aplinkoje. Dėvėkite jį kelias dienas, po to išskalbkite. Taip pat nepamirškite kiekvienam darbuotojui pritaikyti tinkamą dydį;
  • Išklausykite darbuotojus. Tam, kad darbuotojas su Jūsų išrinkta uniforma jaustųsi gerai ir gražiai, atsižvelkite į jo nuomonę. Jei nenorėsite keisti pačios uniformos, darbuotojas galėtų išsirinkti sau bent jau kokį aksesuarą. Be to, tai puiki motyvacinė priemonė, kurie leis personalui jaustis įvertintam.

Daugiau info rasite „UGi“ internetinėje svetainėje bei Facebook paskyroje.

UGi darbuotojų aprangos kolekcija