Jau 15 metų kaip Tarptautinė Gastronomijos Asociacija „Chaîne des Rôtisseurs“  Lietuvoje jungia šalies maisto entuziastus, aistringai besidominčius gastronomijos menu bei gėrimų vartojimo kultūra. Gruodžio 10d. penktadienį, Lietuvos gurmanai susibūrė viešbutyje „Grand Hotel Kempinski Vilnius“, kad pro langus besigrožint Vilniaus Kalėdų eglute, atšvęstų 15-os metų jubiliejų ir susidaužtų taurėmis už artėjančias šventes.

Vakaro vaišes ruošė restorano „Telegrafas“ virtuvės vadovas Vilius Ručinskas, patirtį kaupęs Jungtinės Karalystės „Michelin“ restoranuose, o gėrimus prie patiekalų parinko someljė Martynas Pravilionis – geriausias Lietuvos someljė ir 2019 m. Pasaulio someljė čempionate užėmęs 4-ąją vietą.

„Chaîne des Rôtisseurs“ – tarptautinė gastronomijos asociacija, įsikūrusi 1950 m. Paryžiuje. Ji vienija šios srities profesionalus (virėjus, viešbučių ir restoranų vadovus bei savininkus, gėrimų ekspertus) ir mėgėjus.

Asociacijos veikla Lietuvoje 

Lietuva yra 81-a valstybė pasaulyje, prisijungusi prie tarptautinės asociacijos, turinčios daugiau nei 24 000 narių. Oficialus „Chaîne des Rôtisseurs“ Lietuvos padalinio steigimo renginys įvyko 2006 metais Vilniaus rotušėje.

Lietuvos „Chaîne des Rôtisseurs“ padalinio tikslas – tapti tarptautinės gastronominės visuomenės dalimi, suburti profesionalus ir mėgėjus, kurie domėtųsi kulinarijos menu, vyno ir kitų gėrimų vartojimo kultūra, taip pat dalintųsi patirtimi. Be to, „Chaîne des Rôtisseurs“ siekia skatinti gastronomijos meno vystymąsi rengiant gurmaniškus pietus ar vakarienes įvairiuose Lietuvos miestuose.

Organizuojamuose renginiuose vyksta vyno, kavos, arbatos degustacijos, gaminamas maistas su profesionalais, supažindinama su žolelių bei prieskonių pasauliu ir pan.

 

Narystė

Kiekvienas narys priklauso tarptautinei draugijai, esančiai daugiau nei 80-yje šalių. Organizacijos narys, nuvykęs į kitas šalis, turi galimybę užmegzti daug naudingų kontaktų. Narystė draugijoje suteikia progą susitikti žmonėms, kurie turi bendrų interesų. Profesionalams – virėjams, restoranų ir viešbučių specialistams – tai suteikia galimybę pademonstruoti savo išskirtinius sugebėjimus suprantančiai ir vertinančiai auditorijai. Kiekvienas narys džiaugiasi galėdamas priklausyti draugijai, turinčiai ilgą istoriją ir tradicijas, puoselėjamas daugybėje draugijos tarptautinių, nacionalinių ir vietinių renginių. „Chaîne des Rôtisseurs“ Lietuvos padalinys jungia 90 šalies gurmanų.

 

*

Daugiau informacijos:

Rasa Ščeponienė

Tarptautinės gastronomijos asociacijos „Chaîne des Rôtisseurs“ 

Lietuvos padalinio kanclerė

Tel.: +370 685 20528
El. paštas rasa@skonis.lt 

www.chaine-des-rotisseurs.net