Gegužės 24  – 26 d. vyko kasmetinė žemės ūkio paroda „AgroBalt 2018“. Šalia kitų šalių produkcijos buvo pristatomi ir lietuviški maisto produktai, naujovės. Šalia parodų rūmų veikė Lietuvos ūkininkų turgus, kuriame visas tris saulėtas dienas vyko konkursas dėl „SKONIS.LT rekomenduoja“ ženklelio. Į balsavimą buvo įtraukti mugės svečiai, kurie degustavo ir balsavo už labiausiai patikusius ūkininkų gaminius. Juos taip pat įvertino SKONIS.LT profesionalų komisija. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad geriausiai vertinimo kriterijus atitiko šie produktai:

„Amberry“ šaltalankių gira

Katinų ūkio kanapių aliejus

Abukauskų ūkio raugintos kriaušės

Čižių kepyklėlės ruginė duona su kanapių sėklomis

Šerkšno medus su pipirmėte

„Žolelių magija“ kiaulpienės šaknų kava

Šie produktai išsiskyrė savo skoniu, pateikimu bei puikia maistine sudėtimi, todėl jiems buvo suteiktas „SKONISLT rekomenduoja“ kokybės ženklelis. Tiesa, kitų dalyvių produktai taip pat įvertinti puikiai. Kaip vienas svečių pastebėjo: „Kiek gastronominių atradimų gali suteikti lietuviška produkcija! Nuostabu, jog pasitelkus modernias technologijas tebegaminama iš vietinių, tradicinių augalų: kanapių, rugių, šaltalankių, kiaulpienių ir pan.“

Beje, tuopat metu vyko konkursas ir turgaus lankytojų tarpe. Jie buvo kviečiami prenumeruoti SKONIS.LT naujienlaiškį ir taip pretenduoti į ūkininkų įsteigtą prizą – įvairių maisto produktų rinkinį. Tris laiminguosius išrinkome burtų keliu ir susisieksime dėl prizo atsiėmimo sąlygų. Sveikiname ir džiaugiamės dalyvavusiais!