Roberto Daškevičiaus nuotrauka

Pasitinkant didžiąsias metų šventes, virtuvės meistrai kūrybinių idėjų, gardžių atradimų semiasi iš pasaulio restoranų, remiasi jų veiklos filosofija, vertybėmis, eksperimentuoja, išbando, kviečia kartu dalintis ir mėgautis atrastais skoniais. Moderniame viešbutyje „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ LVVK Asociacijos sukviestiems svečiams, nariams ir ištikimiems partneriams gurmanišką skonių kelionę nuo egzotiško užkandžio iki šventinio deserto pasiūlė ir gamino patyrę virtuvės šefai: Aleksandrs Košanskis, restoranas „Beef Room“; Jolanta Gervienė, restoranas „Sala“; Jaroslav Orševski, „Minordija“; virtuvės meistras iš Latvijos Edgards Jaunzems, „Reaton“; konditerijos meistras Evaldas Juška kartu su Šv. Ignaco Lojolos kolegijos ir restorano „Arrivée“ komanda.

Roberto Daškevičiaus nuotrauka

Renkantis tvaresnį kelią, besidomintiems sveikesne mityba „Mažoji Ragainė“ šefas Eduardas Radzivilovas paruošė vieno kąsnio šventinius užkandžius: plėšytas avižas su keptais baklažanais ir spanguolėmis bei plėšytas avižas su daržovių čatniu, marinuotomis cukinijomis.

Restorano „Beef Room“ virtuvės šefas Aleksandrs Košanskis pasiūlė autentišką egzotišką užkandį: jūros ežį patiekiamą su tuno makaronais, agurkais ir upėtakio ikrais, puoštą krabų traškučiais.

Roberto Daškevičiaus nuotrauka

Domėdamasi ir sekdama vieną iš geriausių pasaulyje restoranų „Noma“ šefų Rene Redzepi, kurio kulinarijos filosofija yra gamtos pažinimas, nukeliant svečius į vietinius sodus, daržus, Jolanta Gervienė patiekale gausiai naudojo daržovių: sviestinį moliūgą, salierą, pastarnokus, violetines morkas, bulves. Restorano „Sala“ šefė patiekė antienos filė, šakninių daržovių šimtalapį, burokėlių gelį, topinambo traškutį, daržovių demi-glace.

Latvių šefas Edgards Jaunzems gamino fermentuotą (brandintą) škotiška lašišą su daržovėmis, gardino ikrais, foie gras, žaliųjų žirnelių padažu. Virtuvės meistras rinkosi natūraliu pašaru ūkiuose auginamą lašišą.

Roberto Daškevičiaus nuorauka

Cocktails and Drinks Studio naujų skonių ieškotojas Lukas Palubinskas vaišino Lyre’s Old Fashioned nealkoholiniu, natūralių skonių iš vaisių, augalų kokteiliu, skanino su klevų sirupu ir barbadoso vyšniomis.

„Alinea“ – tai vienas geriausių Š. Amerikos restoranų, įvertintas trimis „Michelin“ žvaigždutėmis, kurias išlaiko nuo 2010 metų. Tai klasikinės virtuvės adaptacija šiuolaikinėje kulinarijoje, kuri erzina, moko ir vis nepaliauja stebinti. Įkvėptas „Alinea“ restorano virtuvės šefo Grant Achatz, Jaroslav Orševski dovanojo gardžius patyrimus: jautienos išpjovą su grybais, karamelizuotais svogūnais skanintą bulvių košę, svogūnų tekstūromis ir burokėlių žiu.

Roberto Daškevičiaus nuotrauka

Vieno garsiausių Paryžiuje įsikūrusio restorano „Le Meurice Alain Ducasse“ veiklos filosofija atskleidžia  pagrindinio produkto ar dominuojančio skonio realizavimą ir atvaizdavimą deserte, išlaikant produkto unikalią formą. Deserte žaidžia skirtingos tekstūros ir subalansuoti skoniai. Tuo remdamasis konditerijos meistras Evaldas Juška kartu su Šv. Ignaco Lojolos kolegijos ir restorano „Arrivée“ komanda pristatė šventinį desertą „Cinamono tartaletėje patiektas vyne virtos kriaušės desertas su apelsinų šokolado šerbetu“.

Renginio metu naujais nariais priimti UAB „City Centre Hotel“, viešbutis „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ ir Šv. Ignaco Lojolos kolegija. Asociacija vienija virš 100 virtuvės profesionalų, kurie dalinasi meistryste, žiniomis ir kūrybinėmis idėjomis, atkreipia dėmesį į tvarumo svarbą, sąmoningą vartojimą. Kartu su HoReCa partneriais supažindina su rinkos aktualijomis, siekia išsiaiškinti virtuvės šefų poreikius, palengvinti jų darbus. Pasitinkant švenčių sezoną, virtuvės kūrėjams linki nebijoti eksperimentuoti, išbandyti ir atrasti naujus skonius.