„Geriausias gėrimas yra kava. Geriausia kava – espresas. Geriausias espresas – dvigubas espresas“, – sakė garsus amerikiečių aktorius Robertas De Niro. Ir daugybė žmonių su juo sutiktų. Maža to, tiems, kurie neįsivaizduoja ryto be puodelio garuojančios kavos, šis gėrimas prilygsta tikrų tikriausiam auksui – brangiausiai akimirkai, kuri priklauso tik tau, ramiai ir įkvepiančiai pasitinkant naują dieną.

Milijonai žmonių visame pasaulyje savo dieną pradeda puodeliu kvapnios, aukso vertos kavos „Aroma Gold“. Ji parduodama jau 19-oje pasaulio šalių, jos pupelės kruopščiai atrenkamos ir perkamos tik iš žinomų kavamedžių augintojų. O lėtas ir tolygus skrudinimas suteikia šiai kavai unikalų skonį ir aromatą. Remiantis agentūros „Nielsen“ duomenimis, 2020 m. „Aroma Gold“ kava buvo pralenkusi ne vieną pasaulinį prekės ženklą ir pirmavusi Lietuvos rinkoje. Maža to, „Aroma Gold“ yra bene vienintelis prekės ženklas, kuriuo pažymėtas asortimentas apima visas įmanomas kavos kategorijas: nuo pupelių, maltos kavos, tirpios kavos, 3 in 1 kavos gėrimų iki visiškos naujienos – populiariausių skonių kavos kapsulių. Tai byloja apie neabejotiną meistriškumą bei gebėjimą kurti vartotojų pripažinimą pelniusią kavą ir jos mišinius.

Svarbiausia – duoti kavai… laiko

Viena iš stulbinamos kavos „Aroma Gold“ sėkmės ir populiarumo Lietuvoje bei pasaulyje paslapčių – lėtas pupelių skrudinimas. Tai bene svarbiausias ir atsakingiausias procesas, žvelgiant į visą kavos kelią. Iš tiesų didieji gamintojai mėgsta šį procesą paspartinti ir kone 10 tūkstančių valandų lėtai sirpusią ir brendusią kavą paskrudina greičiau nei per 2 minutes. Visgi žinovai įsitikinę, jog šis laikas per trumpas, nes būtent palaipsniui paskrudintos pupelės yra tobulos kavos paslaptis. Lėtai ir tolygiai skrudinant pupeles žemesnėje temperatūroje, pirmosiomis akimirkomis jos karamelizuojasi, o tikrasis kavos aromatas ima skleistis tik praėjus 10 minučių nuo skrudinimo pradžios. Todėl labai svarbu duoti kavai laiko ir leisti atskleisti geriausias savo savybes.

„Aroma Gold“ skrudinimo meistrai, atsižvelgdami į pupelių rūšį, jas skrudina net iki 15 minučių. Lėtai skrudinamos pupelės skrunda tolygiai, todėl išsiskiria daugiau eterinių aliejų, suteikiančių kavai sodresnį skonį ir aromatą. Kiekviena „Aroma Gold“ kavos rūšis skrudinama atskirai. Taip skirtingo dydžio ir savybių pupelės įgauna geriausią įmanomą skonį ir kvapą, o kavos rūšys puikiai dera tarpusavyje. Sumaišius jas kartu, gimsta aukštos kokybės kavos mišiniai.

Siekiant geriausio rezultato, laiko reikia ne tik pupelėms skrudinti, bet ir geriausiems kavos mišiniams sukurti. Pusė metų – būtent tiek trunka naujos „Aroma Gold“ kavos kūrimas: ji degustuojama net 500 kartų – tam, kad sukurtas mišinys būtų nepriekaištingas. Galiausiai naująjį kūrinį vertina 10 nepriklausomų baristų, ir kavos mišinys tobulinamas tol, kol būna vertas tik pirmosios vietos.

Prisiekę ištikimybę kavai

„Esama dalykų, kuriems verta likti ištikimiems. Pavyzdžiui, kava“, – sakė anglų rašytojas ir dramaturgas, Nobelio premijos laureatas Johnas Galsworthy’is. Iš tiesų žmonių ištikimybė ir meilė kavai skaičiuojama šimtmečiais.

Kavos istorija prasidėjo daugiau nei prieš tūkstantį metų Etiopijoje. Legenda byloja, kad IX a. viduryje kavos pupeles atrado piemuo, vardu Khaldi. Tačiau tik XV a., greičiausiai visai atsitiktinai, kažkas paskrudino kavos pupeles ir pastebėjo, kokį nepakartojamą aromatą jos skleidžia. Vakarų Europą kava pasiekė XVII a. pradžioje, čia ji sparčiai išpopuliarėjo. Ilgainiui ji tapo vienu vertingiausių pasaulinio eksporto produktų ir jau daugelį metų užima antrą vietą po naftos. Specialistų teigimu, kavos suvartojimas pasaulyje kasmet išauga apie 2–3 proc. Atlaikiusi pasaulines ekonomikos krizes, per abu pasaulinius karus smukusį vartojimą ir daugybę kitų išbandymų, kava tapo nepritekliaus ir sunkių pokario laikų pabaigos simboliu. Išties kavos istorijoje atsispindi žmonijos istorija. Jos gėrimas ilgainiui tapo įkvepiančiu ritualu – sakoma, kad žmogus dieną pradeda žvalesnis jau vien nuo šio gėrimo aromato. Kava tapo neatsiejama susitikimų, jaukių pokalbių, netgi svarbių sandėrių dalimi. Maža to, daugybė meno pasaulio žmonių iš jos semiasi įkvėpimo ir energijos. Štai Ludvigas van Beethovenas labai mėgo kavą ir visuomet ją virdavo iš 60 pupelių. Kas gali žinoti, gal kvapnusis gėrimas išties buvo vienas tų svarbių veiksnių, padėjusių jam sukurti ne vieną šedevrą?..

Nauja „Aroma Gold“ linija: lėtai skrudintos arabikos pupelės

Tikras kavos gerbėjas ir žinovas geba įvertinti geras pupeles ir nori mėgautis tik išties puikiu gėrimu. O nustatyta kavos maišymo filosofija, tinkamas įvairių kavos rūšių derinimas ir atitinkamas skrudinimas suteikia kavai nepakartojamą skonį bei aromatą, taip pat leidžia kurti naujas, gurmanus džiuginančias produktų linijas.

„Aroma Gold“ yra bene vienintelis prekės ženklas, kuriuo pažymėtas asortimentas apima visas įmanomas kavos kategorijas: nuo pupelių, maltos kavos, tirpios kavos, 3 in 1 kavos gėrimų iki visiškos naujienos – populiariausių skonių kavos kapsulių. Fotostudijos „Fotoprojektai“ nuotr.

Jau ne vienus metus „Aroma Gold“ džiugina kavos mėgėjus nuostabiu skoniu bei aromatu išsiskiriančiais lėtai skrudintų pupelių mišiniais. Ilgametė patirtis, sukauptos žinios ir tūkstančiai degustacijų suteikė galimybę išties gerai pažinti vartotoją ir sukurti naują pagrindinę „Aroma Gold“ kavos liniją, kuri nustebins ne tik įprastą kavos mėgėją, bet ir profesionalus bei baristus.

Mėgstantiems stiprią kavą, patiks „Aroma Gold Espresso“ – vidutiniškai tamsaus skrudinimo, aukštos kokybės pupelių, užaugintų Rytų Afrikoje, Pietų Amerikoje ir Pietų Azijoje, mišinys. Kava išsiskiria stipriu ir maloniu skoniu bei aromatu. Juntami džiovintų slyvų ir saldžių razinų pėdsakai su aronijų ir juodojo šokolado natomis. Tai sodrios, tamsios ruginės duonos spalvos kava su švelnia puta.

Klasikinės kavos mėgėjams skirtas „Aroma Gold Classic“ pupelių mišinys, atkeliavęs iš Pietų Amerikos atogrąžų regionų ir Pietryčių Azijos aukštikalnių plantacijų. Jis pasižymi stipriu tamsios duonos ir tabako skoniu, giliu aromatu su riešutų, juodųjų pipirų bei gvazdikėlių natomis. Tai klasikinė sodrios tabako spalvos kava.

Kavai su pienu idealiai tiks lėtai skrudintų pupelių iš Centrinės Afrikos ir Pietų Amerikos plantacijų mišinys „Aroma Gold Crema“. Jis išsiskiria juodųjų serbentų ir migdolų skoniu bei ilgai išliekančiu karamelės ir vaisių aromatu. Tai sodri juoda aksominio švelnumo kava, padengta tvirta aukso spalvos puta.

Kavos kapsulės – svarbus indėlis mėgautis kavos gėrimo ritualu šių dienų pasaulyje

Dar prieš kelis dešimtmečius, kad ir praėjusio amžiaus pabaigoje, kavos kapsulės pasaulyje buvo visiška naujiena ir turėjo gana menką paklausą. Spartėjant gyvenimo tempui, laiko įprastiems ritualams, tokiems kaip kavos ruošimas ir gėrimas, lieka vis mažiau, todėl kavos kapsulės ilgainiui tapo viena sėkmingiausių išeičių. Taigi jau šio amžiaus pradžioje dėl neabejotino patogumo, naujoviškumo ir skonių įvairovės kapsulės ėmė sulaukti vis daugiau vartotojų dėmesio, maža to – bėgant metams ir tolydžio didėjant paklausai, tapo vienu sparčiausiai augančių kavos pramonės segmentų. Šiandien be kapsulinės kavos savo kasdienybę sunkiai įsivaizduotų ne tik biurų darbuotojai, bet ir vartotojai namuose.

„Aroma Gold“ naujiena – populiariausių skonių kavos kapsulės

Koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis bei augančiais vartotojų poreikiais žengiantis „Aroma Gold“ prekės ženklas 2020 m. pristatė šviežiausią asortimento naujieną – populiariausių skonių kavos kapsules, kurios jau per pirmuosius mėnesius rinkoje pelnė vartotojų pripažinimą ir šioje kavos produktų kategorijoje stabiliai laikėsi antroje vietoje.

Užuot ieškoję naujų receptų ir kūrę skirtingus skonius, „Aroma Gold“ meistrai sutelkė jėgas ir dėmesį į populiariausius ir labiausiai žmonių pamėgtus skonius: „Cappuccino“, „Latte Macchiato“, „Espresso Intenso“, „Latte Macchiato Caramel“, „Café au Lait“ ir „Grande Intenso“.

2020 m. „Aroma Gold“ pristatė šviežiausią asortimento naujieną – populiariausių skonių kavos kapsules, kurios jau per pirmuosius mėnesius rinkoje pelnė vartotojų pripažinimą. Fotostudijos „Fotoprojektai“ nuotr.

Atlikus daugybę sudėties ir receptūrų tyrimų bei surengus begalę degustacijų, buvo sukurta aukščiausios kokybės kapsulinė kava, kuri, paruošta namuose, nė kiek nenusileidžia tai, kuria esate įpratę mėgautis kavinėje, – ji ne tik skani, bet ir puikiai atrodo puodelyje: ruošiant kavą su pienu, jau po 1 minutės susiformuoja puodelyje gražiai atrodantis gėrimas su aiškiais sluoksniais. O praėjus 5 minutėms ir sumaišius kavą, išlieka standi ir gražiai atrodanti puta. Tai dar vienas produkto kokybės ir neabejotinos meistrystės įrodymas.

„Aroma Gold“ kavos kapsulės – pažangos ir inovacijų rezultatas

„Aroma Gold“ kavos kapsulės gaminamos vienoje pažangiausių pasaulyje gamyklų Vokietijoje. Aukštą kapsulių kokybę lemia moderniausios technologijos, kompiuterinis tikslumas ir, žinoma, kavos ekspertų meistriškumas. Kapsulių, kaip ir kitų „Aroma Gold“ produktų, kokybei didelės reikšmės turi unikalus visoje pramonėje lėtas pupelių skrudinimas žemesnėse temperatūrose.

Šios kavos kapsulės gaminamos laikantis išskirtinių maisto saugos reikalavimų: optimalią apsaugą bei degazavimo kontrolę gabenant skrudintą kavą užtikrina Cablevey sistema; kapsulės pakuotė padengta tvirtu neplyštančiu Aroma Seal dangteliu, užtikrinančiu maksimalią kavos kokybę bei šviežumą, o iš vidaus kapsulė papildomai padengiama Evoh danga, siekiant apsaugoti produktą nuo drėgmės ir deguonies patekimo. Deguonis pašalinamas gamybos proceso metu, mat kuo jo mažiau, tuo ilgiau kava nepraranda savo savybių. „Aroma Gold“ kapsulės tinka visiems „Dolce Gusto“ kavos aparatams.

Lietuva – tarp daugiausia kavos išgeriančių šalių

Remiantis istoriniais šaltiniais, kavos kultūra Lietuvoje siekia maždaug 300 metų – šį gėrimą lietuviai atrado XVIII a. pirmoje pusėje. Per tuos kelis šimtmečius lietuvių santykis su kava tik sustiprėjo – maža to, statistikos duomenimis, šiuo metu Lietuva patenka į daugiausia kavos išgeriančių šalių 20-uką – vienas žmogus mūsų šalyje per metus suvartoja apie 4,5 kg kavos, tai yra net 9 kartus daugiau nei arbatos. Bene labiausiai tautiečiai vertina kavos pupeles ir maltą kavą.

„Aroma Gold“ malta kava – jau ir skardinėje!

Atliepiant vartotojų poreikius, bendradarbiaujant su nepranokstamais Italijos kavos meistrais, sukurta ir nauja, tobulu kūriniu įvardijama lėtai skrudinta „Aroma Gold“ malta kava. Tai vidutinio tamsumo, aukščiausios kokybės malta kava, pagaminta Italijoje iš Brazilijos plantacijose auginamų 100 proc. arabikos kavos pupelių.

Brazilija – stambiausia kavos augintoja pasaulyje, čia užauginama ir daugiausia populiariausių – arabikos – pupelių. Na, o braziliška kava – tikra klasika.

Italija gi – neatsiejama kavos kultūros dalis, o italų meistriškumu ir meile juodajam gėrimui abejojančiųjų nėra. Todėl Italijos meistrų prisilietimas gaminant naująją „Aroma Gold“ maltą kavą turėjo lemiamos reikšmės jos kokybei.

Gaminant šią kavą, ypatingas dėmesys skiriamas pupelių malimui, kuris čia – itin smulkus. Siekiant išlaikyti nustatytus malimo standartus, sumaltų pupelių granulių storis yra tikrinamas lazeriniu granulometru.

Ypač smulkus malimas ir ištobulintas receptas leidžia šią kavą ruošti tiek espreso aparatu, tiek prancūzišku kavinuku (French Press), tiek itališku kavinuku Moka Pot, tiek ir tiesiog užplikant puodelyje. Tad su šia „Aroma Gold“ kava galite atrasti labiausiai sau patinkantį kavos ruošimo būdą.

Be to, naujoji lėtai skrudinta „Aroma Gold“ malta kava vartotojus pasiekia skardinėse dėžutėse – tai patogu ir praktiška, mat jos atstoja ilgalaikius indus kavai laikyti, be to, atrodo gražiai ir elegantiškai, todėl kavą drąsiai galima dovanoti be papildomos šventinės pakuotės.

Visas asortimentas – naujoje e. parduotuvėje

Visą „Aroma Gold“ ir „Aroma Platinum“ kavos asortimentą rasite užsukę į naująją e. parduotuvę www.coffeeplace.lt. Čia galėsite įsigyti ne tik kavos, bet ir arbatos, užkandžių, saldumynų ir kt. Kaskart užsukus, jus maloniai nuteiks ir nustebins įvairios akcijos, staigmenos, dovanos bei nauji pasiūlymai. Beje, artėjant didžiausioms metų šventėms, tikrai pravers šioje e. parduotuvėje pateikiamos saldžios ir gardžios, Kalėdomis kvepiančios dovanų idėjos. Apsilankę čia, būtinai išsirinksite, kuo nudžiuginti tiek suaugusiuosius, tiek vaikus: artimuosius, šeimos narius, draugus, kolegas darbe ar greta gyvenantį kaimyną. Juk saldėsiai ir puodelis kokybiškos kavos ar kvapnios arbatos žvarbią dieną sušildys ir kūną, ir sielą, neabejotinai sustiprins šventinę nuotaiką bei leis patirti dalijimosi džiaugsmą. Aktualu ir svarbu, jog rinkti dovanas ar įsigyti kasdieniam naudojimui skirtų prekių galėsite saugiai, greitai ir patogiai, nė neišeidami iš namų. Išsirinktos prekės jums bus greitai ir kokybiškai pristatytos. Tad laukime švenčių kartu ir Naujųjų metų rytą pasitikime su puodeliu nuodėmingai skanios „Aroma Gold“ kavos – tegul ji būna ateinančių metų sėkmės garantas!

Daugiau informacijos www.coffeeplace.lt.

©Žurnalas „Geras Skonis“

Kristina Noreikienė

Kristina Noreikienė

Straipsnių autorė

 

Su „Geru skoniu“ bendradarbiauju jau nuo 2004 metų. Per tuos daugiau nei dešimtį metų keitėmės abu – ir žurnalas, ir aš ☺ Augome, tobulėjome, subrendome ir… tapome neatskiriama vienas kito dalimi.
Mano straipsnių temos – interjerai, restoranų, viešbučių pristatymai, asmenybės, porceliano istorija, dizainas / mada, papuošalai, parodų apžvalgos, baldai, indai; kava, kokteiliai ir daugelis kitų.