„Gero skonio“ klubas, jau kone du dešimtmečius suburiantis maisto entuziastus vis kitame restorane, kitame mieste, kur ragaujame geriausių mūsų šalies šefų paruoštų patiekalų, savo svečius kaskart stengiasi nustebinti. Šios vakarienės ruošiamos išradingai ir kūrybingai, todėl jų metu svečiai pasisemia skirtingų patirčių, dalyvauja tikroje skonių šventėje, neretai nukeliančioje į kitą šalį ar stebinančioje netikėtais, tarkim, Azijos ir Europos skonių deriniais. Skirtingos renginių temos ir akcentai kaskart daro juos originalius ir vis kitokius, praplečiančius akiratį ir leidžiančius suprasti, kiek įdomių ir išties gurmanų dėmesio vertų vietų esama mūsų šalyje ir kokie talentingi yra mūsų šalies virtuvės šefai, nenusileidžiantys net pasaulinio garso pripažintiems kulinarijos meistrams.

Šįkart svečius subūrėme viešbučio „Holiday Inn“ restorane „Rib Room“, įsikūrusiame Šeimyniškių g. 1, Vilniuje. Vakaro metu svečiai mėgavosi išskirtine restorano virtuvės šefo Svajūno Jarmalos degustacine vakariene, kuri sukurta pagal klasikinės prancūzų virtuvės pavyzdį, tačiau… būta ir paties virtuvės meistro improvizacijų. Be ne vieną aiktelėti iš nuostabos privertusių patiekalų, vakaro metu laukė ir daug kitų malonių staigmenų.

Kaip teigė vakarą pradėjusi žurnalo „Geras skonis“ vyr. redaktorė Rasa Ščeponienė, šių renginių pradžių pradžia buvo žurnalas „Geras skonis“, šiemet pasitinkantis jau 20-ąjį jubiliejų. Visgi nenorėta likti vien teoretikų arena: „Norėjome pažinti savo skaitytoją, bendrauti, sykiu ragauti. Todėl, per ilgus veiklos metus subūrus maisto entuziastų, gamintojų, importuotojų, žinovų, profesionalų būrį, ir kilo „Gero skonio“ klubo idėja. Ir štai jau daugelį metų kartą per mėnesį „Gero skonio“ klubas savo svečius suburia tam, kad kartu mėgautųsi specialiai tam vakarui geriausių Lietuvos virtuvės meistrų sukurta vakariene, pasikeistų patirtimi ir pasidalytų žiniomis bei atradimais“, – teigė p. Rasa. Beje, įdomiausias „Gero skonio“ publikacijas jau galima rasti ir interneto svetainėje www.skonis.lt, kurią vakaro metu pristatė atstovė Julija Morozovaitė.

„Gero skonio“ klubo svečius šiltai pasveikino ir puikių kulinarinių patirčių bei nuoširdžių pokalbių prie stalo linkėjo ir viešbučio „Holiday Inn“ generalinis direktorius p. Geertas Snaetas. Jo gražus palinkėjimas buvo puiki įžanga į gardų ir smagų vakarą jaukiame „Rib Room“ restorane, kuris didžiuojasi, jog už jo virtuvės vairo stovi žinomas šefas Svajūnas Jarmala, kuris teigia, kad pagrindiniai jo kuriamų patiekalų ingredientai – tai kokybiški produktai ir daug meilės. Šio meistro kulinariniai šedevrai kaskart pribloškia ir nustebina ne tik skoniu, bet ir estetiniu vaizdu bei, žinoma, išmone. Šįkart svečiai turėjo galimybę mėgautis klasikinės prancūzų virtuvės įkvėpta degustacine vakariene, tačiau šefas pateikė ir staigmenų, kurios jį patį privertė nusikelti net dvidešimt metų atgal…

Svarbu paminėti, jog „Gero skonio“ klubo renginių metų itin daug dėmesio skiriama vyno ir maisto derinimui, o nuo šiol kiekvieno renginio metu svečiai balsuodami renka geriausią vakaro vyno ir patiekalo derinį. Todėl vakaro pabaigoje svečių laukė smagi intriga – kas gi nugalėjo šį kartą? Balsavimu svetainėje www.skonis.lt rūpinasi portalo atstovė Julija Morozovaitė.

Šį kartą prie išradingų šefo Svajūno Jarmalos patiekalų derinti vynai, atrinkti iš įmonės „Globus Distributors“ siūlomo asortimento. Vakaro metu vynus išsamiai pristatė p. Vanda Paleckienė.

Aperityvui pateiktas Sauvignon Blanc vynuogių vynas iš Naujosios Zelandijos, Mariburo (Marlborough) regiono. Pasak p. Paleckienės, būtent Sauvignon Blanc vynuogė išgarsino Naująją Zelandiją vyno pasaulyje.

Šaltajam užkandžiui skanautas Jautienos tartaras su taro čipsais, salsa verde, putpelių kiaušiniais ir avokadų padažu. Prie šio patiekalo derintas raudonasis Pinot Noir 2015 metų vynuogių vynas iš Naujosios Zelandijos, Mariburo regiono.

Karštajam užkandžiui patiekta triušio išpjova su ančių kepenėlėmis, žiedinių kopūstų kremu ir grybais. Pasak restorano virtuvės šefo Svajūno Jarmalos, taip paruošto triušio jis nėra gaminęs jau bene dvidešimt metų. Todėl šis vakaras buvo puiki proga prisiminti šį patiekalą. Anot šefo, triušio išpjova tiesiog tobulai dera su žąsų kepenėlėmis, tačiau šįkart patiekalui paruošti naudotos ančiukų kepenėlės, kurios suteikė patiekalui naują atspalvį. Šefas išduoda, kad ypatingam skoniui išgauti naudojo šiek tiek oregano prieskonių, o kalbėdamas apie pateikimą, juokavo, kad „kur triušis, ten ir morka“. Violetinių žiedinių kopūstų kremas šįkart pasitarnavo ne tik kaip papildomo skonio patiekalui suteikiantis ingredientas, bet ir kaip fonas meistriškam šefo kulinariniam paveikslui. Prie šio nuostabaus užkandžio pasiūlytas raudonasis Naujosios Zelandijos, Mariburo regiono, turtingo skonio 2017 metų vynas iš Pinot Noir vynuogių.

Na, o karštasis patiekalas privertė aiktelėti ne vieną. Šįkart buvo patiektas antienos confit su šakniavaisių daržovių tyre, glazūruotais raudonaisiais kopūstais ir demi glaze su vyšniomis. Prie šio įstabaus patiekalo itin derėjo raudonasis vynas iš Primitivo vynuogių, išgarsinusių Apulijos regioną Italijoje. Pasak vynus pristačiusios „Globus Distributors“ atstovės p. Vandos Paleckienės, vynas, pagamintas iš Primitivo vynuogių, yra šildantis, itin tinkantis žiemos periodui.

Degustacinę vakarienę vainikavo juodojo šokolado fondant su aviečių padažu. Prie šio deserto ypač derėjo vokiškas pusiau saldus baltasis vynas iš Scheurebe vynuogių, kurios, pasak p. Paleckienės, selekcininkų išvestos iš Risling ir Silvaner vynuogių veislių. Anot p. Vandos, Scheurebe vynuogių vynas yra pats didžiausias vokiečių vynuogių augintojų ir vyno gamintojų pasiekimas. O Vokietijoje šių vynuogių vynuogynų plotas sudaro tik 2700 ha.

Taigi, šio vakaro patiekalų ir vyno deriniai buvo išties įspūdingi, ir visgi net pusė vakaro svečių balsuodami pirmybę šįkart suteikė kaštojo patiekalo (antienos confit) ir raudonojo vyno iš Primitivo vynuogių deriniui.

Kaip ir visuomet, „Gero skonio“ klubo renginiai neapsieina be ištikimų partnerių. Patiekalams gaminti  įmonė „Baltic Larus“ parinko savo antienos, triušienos ir sausai brandintos jautienos produkcijos. Vakaro metu įmonei atstovavo rinkodaros vadovė Rūta Burdzilauskaitė, pristačiusi prekės ženklus „Lapino puota“ ir „KITCHEN me“. Pasidžiaugusi, kad restorano virtuvės šefo Svajūno Jarmalos sukurtuose patiekaluose puikiai derėjo skoniai ir naujai atsiskleidė įmonės „Baltic Larus“ produkcijos skoninės savybės bei atskleistos galimybės šią produkciją panaudoti patiems įvairiausiems patiekalams ruošti, p. Rūta svečius nudžiugino įspūdingomis dovanomis – ne trumpiau kaip 28 dienas sausuoju būdu brandintos jautienos kepsniais.

Ne pirmą sykį „Gero skonio“ klubo rengyje dalyvauja ir svečius atsigaivinti vulkaninės kilmės natūraliu mineraliniu vandeniu kviečia „Borjomi“, kuris jau daugiau kaip 125 metus yra neatsiejama tradicinių gruziniškų vaišių dalis, daug metų itin mėgstamas ir vertinamas ir mūsų šalyje. „Borjomi“ vakaro metu pristačiusi Rūta Čičerkaitė teigė, jog šis unikalios sudėties mineralinis vanduo ypač dera prie maisto. „Dėl vulkaninės kilmės mineralų, įeinančių į šio mineralinio vandens sudėtį, siūlome gerti „Borjomi“ prieš maistą, su maisto ir po maisto. „Borjomi“ kviečia mėgautis maistu ir gyvenimu, atrasti ir išbandyti dar daugiau skonių“, – sako ji.

Žinia, „Gero skonio“ klubo renginiai skirti ne tik mėgautis maistu, rinktis geriausius patiekalų ir vyno derinius, bet ir pagilinti žinias, kurių suteikia ne tik smagioji „Gero skonio“ viktorina, tačiau pažeria ir mūsų renginių partneriai, pristatydami savo naujienas. Tarp jų – ir šiemet jau 137-erių metų sukaktį pasitinkanti didžiausia ir seniausia duonos kepykla Baltijos šalyse „Vilniaus duona“, įkurta dar 1882 m. Vilniuje. Šįsyk įmonės atstovas Vitalijus Levon pristatė šias „Vilniaus duonos“ naujienas: „Urtės“ 7 grūdų duoną, kuri nuo šiol gaminama iš visų grūdo dalių miltų; „Agotos“ viso grūdo duonelę, į kurios sudėtį įeina 67 proc. viso grūdo ruginių miltų; sumušinių duoną „Laba aviža“, kuriai iškepti naudojama net 51 proc. visagrūdžių avižų; „Laba aviža“ prekės ženklo porcijines duoneles, kurios gaminamos iš 100 proc. avižų, be pridėtinio cukraus. Šios duonelės – tikras baltymų ir skaidulų šaltinis. Na, o šaltiems žiemos vakarams, pasak p. Vitalijaus, itin tiks „Imbieriniai sausauniai“, kurių receptas sukurtas kartu su Beata Nicholson. Smagiausia tai, kad visas šias pristatytas „Vilniaus duonos“ naujienas „Gero skonio“ klubo svečiai gavo dovanų, todėl įsitikinti jų skoninėmis savybėmis bei nauda sveikatai galėjo kiekvienas. Na, o teisingai atsakiusieji į p. Vitalijaus užduotus klausimus, džiaugėsi ir lietuviška bemiele 100 proc. rugine duona. Taigi, geros emocijos ir skonių patirtys tęsėsi ir renginiui pasibaigus.

Daugiau informacijos:
Brigita Liaukevičienė
Žurnalas „Geras skonis“
Mob. 8 699 75 717. El. paštas brigita@skonis.lt