Restoranų parodoje „Taste of Paris“ pirmiausia į akis krito jos daili apranga – akinamo baltumo švarkelis. o gal palaidinė? Daili apykaklė, subtili iškirptė, elegantiškai atlenkti rankogaliai, ant kurių pastebėjau išsiuvinėtą raidę B. Sutrikau, nes prisiminiau apie tradicijas ant marškinių rankogalių siuvinėti asmeninius inicialus. O prieš mane stovėjo viena garsiausių Prancūzijos virtuvės šefių Anne-Sophie Pic. Ji vilkėjo labai gerai žinomos ir pripažintos „Bragard“ kompanijos virtuvės šefo švarką, kuris buvo sukurtas specialiai jai.

B – elegancijos, patvarumo, patogumo simbolis 

Kur jau kur, bet restorano ar kavinės virtuvėje sunku įsivaizduoti elegantiškai apsirengusius darbuotojus. Bent jau taip buvo įprasta galvoti prieš dvidešimt ar trisdešimt metų. Šiais laikais detalėms skiriamas itin didelis dėmesys, nes visiems žinomas posakis „velnias slypi detalėse“ dažnai pasiteisina.

Prancūzų kompanija „Bragard“ apie detalių svarbą žino nuo 1933 metų, kuomet pradėjo kurti darbo drabužius namų dažytojams. Kompanijos įkūrėjas Henri Bragardas suprato pagavęs sėkmės paukštę ir rinkai pasiūlė prijuostę „Parisien“, skirtą mėsininkams.

Patikimumą tarp garsiausių virtuvės šefų „Bragard“meistrai pelnė, kai 1976 metais jų ateljė buvo sukurtas ir pasiūtas švarkas garsiam to meto virtuvės šefui, vienam žinomiausių nouvelle cuisine atstovų Paului Bocuse‘ui. Šis Modelis „Grand Chef“ iki šių dienų siuvamas ir neretai užsakomas virtuvės šefų. Užsagstomas sagutėmis, kuria aptrauktos tokiu pat audiniu, iš kurio pasiūtas švarkas.Šis darbas iki šių dienų atliekamas rankomis. Dėl tobulai sukurto patogaus ir elegantiško modelio aukščiausios kokybės audinio klasikinis modelis tapo atsparus mados ir vienadienių tendencijų vėjams.

Sakoma, kad šis užsakymas ir bendradarbiavimas su tuomete virtuvės žvaigžde kompanijai tapo esminiu lūžio tašku. Rinkoje „Bragard“ įsitvirtino kaip itin profesionali darbo drabužių kūrimo ir siuvimo kompanija.

„Bragard“ ir „Chef Works“ gamintojų nuotr.

Dar viena garsi „Bragard“ klientė – Anne-Sophie Pic. Ji pateko į istoriją, nes šeimos restoranui „Maison Pic“ pietryčių Prancūzijoje atgavo tris „Michelin“ žvaigždutes. A. S. Pic yra ketvirtoji šefė moteris, laimėjusi tris „Michelin“ žvaigždutes. Jai sukurto švarko modelis „Lady Pic“ taip pat tapo etaloniniu. Labai elegantiškas ir subtiliai moteriškas. Netrukus į „Bragard“ kreipėsi ir daugiau žinomų šefių: garsi desertininkė Claire Verneil, talentingoji Amandine Chaignot. Joms sukurti modeliai taip pat įtraukti į „Bragard“ katalogą.

Egipto medvilnės fenomenas

„Grand Chef“ kolekcija siuvama iš šimtaprocentinės medvilnės. Bet ne bet kokios, o aukščiausios kokybės ir bene labiausiai pasaulyje vertinamos – Egipto medvilnės. Egiptietiškos medvilnės pluoštas yra ilgesnis nei užaugintos kituose kraštuose. Dėl vilnamedžiui itin palankaus šilto dykumos klimato Egipte užauginta medvilnė yra viena kokybiškiausių. Egipto medvilnės siūlai tvirtesni, stipresni, bet plonesni, todėl į vieną kvadratinį centimetrą jų suaudžiama daugiau. Bet turime tankesnį, tvirtesnį ir minkštesnį audinį.

Iš Egipto medvilnės sukurtus drabužius lengva prižiūrėti: jie gerai skalbiasi, net po daugybės skalbimų išlaiko formą. O, svarbiausia, yra itin patogūs dėvėti. Bet kokiomis sąlygomis virtuvės šefams ir visai jų komandai „Bragard“ sukurti darbo drabužiai leidžia išlikti elegantiškiems. Kaip žinia, prancūzams tai itin aktualu. Ne veltui dar vienas garsus ikoninis virtuvės šefas Alainas Ducasse‘as paprašė „Bragard“ sukurti drabužius – švarkus, kelnes, prijuostes, kaklaskares – visai virtuvės komandai. Atsižvelgiant į darbo specifiką, drabužiai siuvami ir iš aukščiausios kokybės poliesterio, elastano, liocelio (dirbtinio pluošto, pagaminto iš celiuliozės) bei audinio, sukurto iš perdirbto plastiko. „Bragard“ bendrauja su daugybe audinių gamintojų, dalinasi patirtimi bei savo vizijomis, todėl jų asortimente visada gausu naujovių.

„Grand Chef“ kolekcija siuvama iš šimtaprocentinės medvilnės. Bet ne bet kokios, o aukščiausios kokybės ir bene labiausiai pasaulyje vertinamos – Egipto medvilnės

Drabužiai su itech label etikete reiškia šiuolaikišką dizainą, aukščiausias technologijas, kurios kiekvienam jį vilkinčiam leidžia, pirmiausia, jaustis itin patogiai.

Sakoma, kad „Bragard“ sukurtuose darbo drabužių modeliuose paslėpta 12 techninių dalykų (know-how), kurie ir sudaro įmonės išskirtinumą.

Prieš pora metų pristatytas naujas „Bragard“ prekių ženklas „Studio B“, kur siūloma keletas švarkų ir prijuosčių modelių ambicingam šefui. Šie modeliai labai greitai pelnė virtuvės šefų simpatijas ir tapo visišku hitu.

Sėkmingai aprengus virtuvės žmones, „Bragard“ kolekcijoje atsirado darbo drabužių visiems paslaugų sferoje dirbantiems žmonėms: someljė, padavėjams, viešbučio personalui.

B – elegancijos, patvarumo, patogumo simbolis.

Darbo drabužių lyderiai

Ilgus metus buvusi šeimos įmonė, dabar „Bragard“ įsiliejo į „Dale Gross“ kompaniją, kurią 1960-aisiais Pietų Afrikos Respublikoje įkūrė „Chef Works“. Beje, pastarosios įkūrėjai turi lietuviškų šaknų. Jie net žino, kad jų protėviai gyveno Mažeikiuose.

Dabar „Bragard“ ir „Chef Works“ yra lyderiaujančios restoranų darbuotojų aprangos kūrimo srityje, dirba 80 pasaulio šalių.

„Chef Works“ kolekcijose daugiau modernumo, laisvumo, kurį jie vadina miestietišku. Čia galima rinktis daugiau spalvotų audinių, įvairių užsegimų. Pavyzdžiui, didesnis modernių prijuosčių bei kepuraičių modelių pasirinkimas. Įmonės įkūrėjai teigia, kad jų modeliai itin mėgstami personalo, dirbančio paprastą, kasdienį maistą ruošiančiuose restoranuose, kavinėse bei vidutinės kategorijos komforto nestokojančiuose viešbučiuose.

„Chef Works“ kolekcijose galima rinktis daugiau spalvotų audinių, įvairių užsegimų.

Kaip sako „Chef Works“, darbo drabužių modeliams keliami gerokai didesni reikalavimai nei paprastiems rūbams. Jie turi būti funkcionalūs, patogūs ir elegantiški. Personalas darbo drabužius arba uniformas nešioja ilgą laiką, todėl audinio ilgaamžiškumas ir tvarumas taip pat labai svarbu. Tinkamai parinktas modelis darbuotojui suteikia pasitikėjimo.

Daugiau informacijos apie „Bragard“ bei „Chef Works“ produkciją Lietuvoje – www.forhoreca.lt.