Kovo 8-ą dieną  architektė Edita Righetto pakvietė savo kolegas ir klientus į neįprasto formato renginį. Neseniai duris atvėrusioje „ Righetto“ galerijoje, įsikūrusioje Garliavoje, atgaivintame buvusios bažnyčios pastate kviestiniai svečiai turėjo galimybę ne tik pasidairyti po naują „Arrital“ virtuvių ekspoziciją, bet ir susipažinti su „Milanietiško“ dizaino fenomenu bei pasimėgauti vakariene prie bendro, 12 metrų stalo. Charakteringi aksesuarai bei indai vienam vakarui susirinkusius svečius nukėlė tiesiai į šiaurės Italiją. 

„Arrital“ kūrėjai teigia, kad virtuvė turi „įsiklausyti“ ir įsilieti į aplinkos architektūrinį bei etninį kontekstą, atspindėti šeimininkų gyvenimo stilių ir poreikius.

Per pastarąjį dešimtmetį „Arrital“ pelnė ypatingą pripažinimą nuolat ieškodami inovatyvių dizaino ir funkcionalumo sprendimų. Šie dizaino namai vertina kokybę, kurią papildo išskirtiniu moderniu dizainu, taip paversdami pagrindinę namų erdvę, virtuvę, unikaliu kūriniu.

Alessio Pesotto, „Arrital“ eksporto direktorius, susirinkusiems svečiams pasakojo apie sėkmės faktorius, kurie jau daugiau nei 40 metų „Arrital“ veda į aukštumas. Kokybė ir naujovės yra du esminiai veiksniai, kuriuos galime pamatyti ir įvertinti kiekvienoje „Arrital“ virtuvėje: nepriekaištingas estetinis vaizdas persipynęs su inovatyviomis funkcijomis. Šis prekės ženklas yra vienas iš nedaugelių gavusių 100% „Made in Italy“ sertifikatą. Renginio metu Alessio Pessoto pristatė daugybę naujų interjero dizaino galimybių tiems, kuriems reikia „protingos“ erdvės. Sustumiamos spintos, paslepiančios virtuvės reikmenis, dinamiškas LED apšvietimas, reaguojantis į judesius, uždengiamos plautuvės, suteikiančios gaminimo zonai daugiau erdvės.

Po išsamaus Alessio Pessoto pristatymo svečiai buvo pakviesti pasimėgauti tradicine itališka vakariene. Įspūdingo dydžio stalas, taip įprastas italų kultūroje, vienam vakarui Righetto galeriją pavertė nauja erdve, kuri svečius suvienijo į didelę šeimą.

Stalo dekoru  ir maistu rūpinosi Righetto architektai. Specialiai šiam vakarui „ Midj“ kėdes atkeliavo iš Italijos,o indai ‚,Pomax“ iš Belgijos. Svečiai buvo pakviesti pasimėgauti kokteiliai  iš išskirtinio dizaino „KnIndustrie“ taurių. Skirtingų formų ir medžiagų – iš stiklo, vario, keramikos, taurės sukurtos taip, jog maksimaliai atskleistų  ir pabrėžtų kokteilių savybes.

„Kn Industries“ produktų autoriai – dizaino ir architektūros pasaulių korifėjai – Rodolfo Dordoni, Piero Lissoni ir kiti. Jų darbai pasižymi minimalizmu, o kartu ir nenuginčijama elegancija. Tai tikri meno kūriniai, kurių grožis slypi santykyje tarp  paprastumo ir funkcijos.

Po jaukios vakarienės, Nino Leonessa, „Alba Sales Consulting Agenzia“ įkūrėjas, pristatė įkvepiančią istoriją apie „Milanietiško“ fenomeno atsiradimą, įtakingiausias asmenybes, bei svarbiausius prekinius ženklus, kurie ne tik svarbūs istorine prasme, bet ir diktuoja tendencijas visam dizaino pasauliui iki šių dienų. Aštuntajame dešimtmetyje Milanas buvo ne tik pramonės, bet ir dizaino sostinė. Kurti ne tik gražius, bet ir kasdienai naudingus produktus tuo laikotarpiu pradėjo svarbiausi architektūros ir dizaino srities profesionalai: Rodolfo Dordoni, Piero Lissoni, Madalena de Padova ir daugelis kitų. Šie autoriai sugebėjo Milano aukštuomenei pasiūlyti naują estetiką, kurioje  elegancija tampa rafinuotos ir švarios linijos. Šie autoriai sugebėjo savo kūrybą pateikti taip įtraukiančiai ir provokuojančiai, jog abejingų neliko.

Vico Magistretti vienas iš „mitinių“ architektų, padariusių labai didelią įtaką šiuolaikinių baldų ir apšvietimų estetikai. Jo darbai iki šiol  nepraranda aktualumo ir yra įkvėpimo šaltinis kuriantiems šiuolaikinius baldus. „Righetto “ galerijoje šio autoriaus baldus, sukurtus „dePadova“ dizaino namams,  galima apžiūrėti gyvai, išbandyti jų patogumą.

Nino Leonessa pristatė ir tuos kūrėjus, kurių darbus iš arčiau galėjo apžiūrėti susirinkę svečiai. „Paola C“ aksesuarai – tai aukščiausios estetinės kokybės stiklo, metalo gaminiai. „Righetto“ galerijoje apstu šių kūrinių: nuo vazų gėlėms iki įmantrių žvakidžių ir stalo reikmenų.

Po užburiančio Nino Leonessa pasakojimo  vakaro svečiai vieningai pritarė autoriaus minčiai, jog  pagrindinė priežastis, lėmusi „Milanietiško“ fenomeno atsiradimą, buvo bendrystė suvienijusi italų dizaino kūrėjus. „Righetto“ galerija misija –  tęsti šią tradiciją, kuri vienytų skirtingų meno sričių autorius ir mylėtojus.