Neapolis – šį kartą mintimis nusikelkime į buvusią dviejų Sicilijų karalystės sostinę. Vos išgirdus Neapolio pavadinimą, prieš akis iškyla grėsmingas snaudžiantis Vezuvijaus ugnikalnis, mintyse, lyg kažkur kalnuose tilindžiuojantys varpeliai, ima skambėti neapolietiškos dainos… Be to, Neapolis, pasak žinovų, – kavos kulto šventovė, kurią kiekvienam save gerbiančiam gurmanui dera aplankyti bent kartą gyvenime. Tad visai nenuostabu, jog būtent čia prieš daugiau nei pusę amžiaus gimė tikra neapolietiška kava „Kimbo“, kurią jau yra įvertinę ir Lietuvos kavos mėgėjai. Nes tam, kad jos paskanautumėte, nebūtina tuojau pat krautis lagaminų ir keliauti į Neapolį – tuo, kad kasdien galėtumėte mėgautis aukščiausios kokybės neapolietiška kava, rūpinasi išskirtinis „Kimbo“ atstovas Baltijos šalyse – UAB „Coffee Address“. Maža to, nepriekaištinga produkcijos kokybe ir „Kimbo“ plėtra užsienio šalyse nuo šiol rūpinsis naujai paskirtas vadovas Roberto Grasso.

Bene geriausia pasaulyje neapolietiška kava

Neapolis, miestas Pietų Italijoje, Kampanijos sostinė, – svarbus kultūros, meno, politikos ir ekonomikos centras. Tai tankiausiai apgyvendinta vietovė bei vienas svarbiausių Europos  uostų: per jį į Neapolį atplaukia kavos pupelės iš egzotiškiausių pasaulio šalių. Neapolyje susikerta daugybė kelių – jis nuolat knibžda tarsi skruzdėlynas, gyvenimas čia virte verda. Todėl nenuostabu, kad kavos gėrimo, kaip ir kitos naujovės, čia plinta itin greitai. Juolab kad italai kavą geria, rodos, kiekvieną laisvą akimirką. O kiekvienam neapoliečiui kava yra neatskiriama gyvenimo būdo dalis.

Tai, kad kava Neapolyje yra ne tik svarbi, bet ir išties itin aukštos kokybės, įrodo ir faktas, jog net šiaurės italai sutinka, kad neapolietiška kava – bene geriausia pasaulyje. Todėl, jei jums nusišypsojo laimė apsilankyti chaotiškame ir neprilygstamame Neapolyje, vienas svarbiausių dalykų, kuriuos turite čia padaryti, – tai užsukę į vieną iš barų, įsikūrusių kurioje nors judrioje miesto gatvėje (sakoma, kad Neapolyje nėra nė vienos gatvės, kur nebūtų žmonių), išgerti puodelį kvapnaus karšto gėrimo. Juolab kad… už jį jums gal net neteks susimokėti, nes…

…iki šiol Neapolis garsėja kaip pirmoji vieta pasaulyje, kur nuo seno gyvuoja caffé sospeso (liet. sustabdyta, sulaikyta kava) tradicija, besiremianti itin kilnia filosofija: jeigu tu šiandien gyveni gerai ir turi pinigų – sumokėk bare už savo ir kito kavą. Ši graži tradicija Neapolyje atsirado pokario metais, kai norinčiųjų pasivaišinti kavamedžių vaisių gėrimu buvo kur kas daugiau, nei išgalinčiųjų tai padaryti… Nors šiuo metu šis paprotys sklinda po visą pasaulį, vis dėlto jo gimimo vieta – Neapolis.

Neapolis – „Kimbo“ kavos kilmės šalis

Būtent Neapolyje prieš daugiau nei 50 metų prasidėjo ir „Kimbo“ kavos istorija, kai broliai Francesco, Gerardo ir Elio ėmė skrudinti kavamedžių pupeles savo tėvo kepyklėlėje. Garsas apie brolių Rubino skrudinamą nuostabaus skonio kavą pasklido ne tik kaimynystėje, bet daug plačiau, todėl jau netrukus žmonės čia ėmė plūsti iš atokiausių kampelių vien tam, kad ja pasimėgautų. Neeiliniu talentu ir stipria intuicija išsiskyrę broliai Rubino 1963 m. įsteigė įmonę „Café do Brasil“. Netrukus buvo sukurtas prekės ženklas „Caffè Kimbo“ ir gimė idėja neapolietiškos kavos malonumu dalytis su visu pasauliu – barais, kavinėmis ir namų vartotojais. Tai padaryti broliai Rubino galėjo įsisavinę technologijas, leidžiančias prekiauti kava vakuuminiuose pakeliuose.

Didelis kavos mišinių asortimentas išplėtotas visais įmanomais būdais: siekiant išgauti skirtingus skonius, maišomos ir nevienodai skrudinamos įvairių regionų kavos pupelės; kuriama sertifikuota bioorganinė bei fairtrade kava; kava pritaikoma ruošti įvairiausiais prietaisais: espreso aparatu, moka, „Cuccuma“, taip pat maišomi kavos kokteiliai ir ruošiama šalta kava. Visa tai – skirtingi būdai patirti tikro malonumo akimirkas su kavos puodeliu, kad ir kur būtumėte: biure, namuose, savo mėgstamame bare ar restorane.

Per daugiau kaip 50 metų „Kimbo“ tapo viena mėgstamiausių Italijos kavos rūšių, be to, jau daugiau kaip du dešimtmečius tai yra antras prekės ženklas Italijos mažmeninėje rinkoje bei trečias – Prancūzijoje. Tokią „Kimbo“ sėkmę lėmė nepakartojamo skonio ir aromato kavos gamyba, laikantis neapolietiškų tradicijų. Autentiškas espreso receptas prasideda nuo kruopštaus tik geriausių pupelių rūšių atrinkimo kavamedžių plantacijose. Maža to, atidžiai kontroliuojamas visas kavos gamybos procesas – nuo pupelių atrinkimo ir gabenimo iki skrudinimo ir pakavimo. Premium kokybę užtikrina aukšti kontrolės standartai bei sertifikatai, kruopšti žaliavos atranka bei naudojamos pažangiausios technologijos. Be to, įmonė visuomet turi omenyje ir skirtingų rinkų vartotojų įpročius bei pomėgius. O Rubino šeimos, pradėjusios šią neįtikėtiną „Kimbo“ kavos kelionę po visą pasaulį, jau antra ir trečia kartos tiki, jog jų misija – padaryti taip, kad tikra neapolietiška kava galėtų mėgautis žmonės net atokiausiuose žemės kampeliuose. Todėl ne tik nuolat rengia kursus, seminarus, tobulina įgūdžius bei gilina žinias, bet ir skleidžia gerąją žinią apie „Kimbo“, pristatydami ją didžiausiose tarptautinėse parodose ir renginiuose.

Rafinuotuose „Kimbo“ kavos mišiniuose tobulai dera braziliškas saldumas, indiškas pikantiškumas, subtilus kolumbietiškas švelnumas ir Centrinei Amerikai būdingas rūgštumas. Tad ne veltui sakoma, kad šis prekės ženklas asocijuojasi su egzotiškiausiais kraštais. Bėgant šimtmečiams, kavos pupelių atrinkimo, skrudinimo ir maišymo technologijų menas Neapolyje buvo taip ištobulintas, kad megapolį imta vadinti kavos kultūros lopšiu. Šiandien Neapolis, Londonas ir Paryžius gali pasigirti „Kimbo“ mokymo centrais, o ypatingieji espreso mišiniai pasiekia daugiau kaip 80 pasaulio šalių, kur „Kimbo“ reiškia aistrą kavai, talentą, tradiciją ir nesikeičiantį požiūrį – nesustoti tobulėti ir nuolat sekti inovacijas bei naujausias tendencijas.

Naujas „Kimbo“ grupės vadovas – Roberto Grasso 

Neseniai „Kimbo“ grupė pranešė, jog naujuoju generaliniu „Kimbo“ grupės direktoriumi išrinktas Roberto Grasso. Šią kandidatūrą labai palaikė visa Rubino šeima, nes įžvelgė jos pranašumą: ilgametė kandidato vadovaujamojo darbo patirtis, jų nuomone, pravers ateityje stiprinant įmonę ir vykdant verslo plėtrą tiek Italijoje, tiek už jos ribų. R. Grasso, kaip ir „Kimbo“ kava, yra kilęs iš Neapolio. Jis gali pasigirti sėkminga karjera bendrovėje „Ferrero“. Joje Roberto užėmė vadovo pareigas, o generalinio direktoriaus pareigas jis yra ėjęs pačiuose įvairiausiuose pasaulio kampeliuose: Pietų Afrikoje, Šveicarijoje, Skandinavijos šalyse, Indijoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.

„Cuccuma Destrutturata“ prietaisas – tai moderni tradicinio Neapolio kavos virimo aparato interpretacija. Dariaus Gumbrevičiaus nuotr.

„Man iš tikrųjų didelė garbė užimti šią naują poziciją „Kimbo“ įmonėje, ne jos indėlis į kavos skrudinimo istoriją Italijoje išties didžiulis. Šiandien „Kimbo“ – tikros neapolietiškos kavos ambasadorius Italijoje ir visame pasaulyje. Mano, kaip vadovo, tikslas bus toliau auginti ir plėtoti šį prekės ženklą, neprarandant pamatinių vertybių, kuriomis gamintojas rėmėsi visą laiką: tai kokybė, pagarba tradicijai, dėmesys naujovėms ir kavos kultūros sklaida visame pasaulyje“, – teigia naujai išrinktas vadovas Roberto Grasso.

„Kimbo“ Lietuvoje

Džiugu, jog Pietų Italijoje pagaminta kava galima mėgautis ir Lietuvoje. Tuo rūpinasi viena didžiausių kavos įmonių Baltijos šalyse „Coffee Address“, pristatanti unikalius aukščiausios kokybės „Kimbo“ espreso kavos mišinius bei neapolietiška tradicija paremtas kavos ruošimo technologijas. Įmonė dirba jau nuo 1993-iųjų ir pasirūpina, kad mus pasiektų net 250 tūkst. puodelių kavos per dieną. Savo veiklą bendrovė vykdo B2B (verslas verslui) principu, o jos sėkmės paslaptis – nepriekaištingas aptarnavimas ir profesionali komanda, žinanti kiekvieno kliento vardą.

Pabaigoje…

Kava Italijoje – ne prabangos, o pirmo būtinumo prekė! Italai jaučia turintys prigimtinę teisę į puodelį gero espreso. Kava – vienas iš tų mažų malonumų, kuriuos galime sau leisti kiekvienas. Kava – tai pomėgis, aistra, aromatas, skonis, energijos ir žvalumo šaltinis. Puodelis kavos – puikus būdas pradėti pokalbį arba jį užbaigti… Galiausiai, kad ir kur būtumėte, kaip sako italai, nėra nieko saldesnio už puodelį nuodėmės vertos kavos…

Daugiau informacijos rasite „Coffee Adress“ internetinėje svetainėje bei Facebook paskyroje.

©Žurnalas „Geras Skonis“

Kristina Noreikienė

Kristina Noreikienė

Straipsnių autorė

 

Su „Geru skoniu“ bendradarbiauju jau nuo 2004 metų. Per tuos daugiau nei dešimtį metų keitėmės abu – ir žurnalas, ir aš ☺ Augome, tobulėjome, subrendome ir… tapome neatskiriama vienas kito dalimi.
Mano straipsnių temos – interjerai, restoranų, viešbučių pristatymai, asmenybės, porceliano istorija, dizainas / mada, papuošalai, parodų apžvalgos, baldai, indai; kava, kokteiliai ir daugelis kitų.