Tai, kad artėja didžiausios metų šventės, ne tik jaučiame, bet ir… užuodžiame. Juk vos tik virtuvėje pasklinda cinamono ir gvazdikėlių kvapas, o namai prisipildo šviežiai iškeptų pyragų, sausainių aromato, žinai – Kalėdos jau čia pat! Ši „taisyklė“ galioja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kur didžiausios metų šventės neįsivaizduojamos be meduolių, imbierinių sausainių bei kitų tradicinių įvairių šalių kepinių. Vis dėlto ne visi ir ne visuomet norime, spėjame, galime kepti pyragus namuose, galiausiai, kai reikia geriausio, gražiausio rezultato čia ir dabar, verčiau pasikliauti profesionalais.

Tad šįkart drauge su PLC „Panorama“ pristatome joje įsikūrusių kepyklėlių bei krautuvėlių asortimentą, kuris praturtins bet kurį šventinį stalą. Apžvelgsime ne tik tradicinių kepinių visoms didžiosioms žiemos šventėms pasiūlymus, bet ir pateiksime originalių produktų, leisiančių paįvairinti šventinį stalą skoniais iš viso pasaulio. Tad teužvaldo pakili nuotaika, tepakvimpa namai kepiniais, teprasideda šventės!

Trupinėlis šventinių kepinių istorijos

Įvairūs kepiniai – tortai, pyragai, pyragaičiai, sausainiai, meduoliai ir t. t. – neatsiejamas kiekvienos šventės atributas. Ši tradicija siekia seniausius laikus – poreikį paskanauti saldėsių juto jau mūsų protėviai akmens amžiuje. Senovės Egipte ir antikinėje Graikijoje buvo įprasta svečius vaišinti pyragu, o Romos imperijos meistrai nuostabiai kepdavo ne tik įvairius pyragus, bet ir vadinamąsias bobas. Bėgant šimtmečiams, kepinių tradicijos keitėsi, atsirado naujų receptų, jie buvo tobulinami ir kuriami vienuolynuose, rūmuose bei pasiturinčių miestiečių virtuvėse. Visgi net iki XIX a. tortai, kremai bei saldainiai buvo laikomi prabangos prekėmis – net didikų namuose jų galėdavai paskanauti tik per šventes.

Įdomu, kad Lietuvoje tik nuo XX a. pradžios vaikai ėmė gauti kalėdinių dovanų, ir dažniausiai tai būdavo būtent kepiniai: riestainiai, pyragėliai, sausainiai, kurių šiokią dieną negaudavo… Ir šiandien saldžių kepinių kvapai mums asocijuojasi ne tik su šventėmis, bet ir su namų jaukumu, vaikystės prisiminimais. Esame laimingi, kad skaniausiais konditerijos gaminiais dabar galime mėgautis ne tik sulaukę ypatingos progos, bet ir kasdien prie kavos ar arbatos puodelio. Kad ir kaip ten būtų, kepiniai ir anuomet, ir dabar susiję su geromis emocijomis, nostalgija, pa(si)lepinimu ar stebuklo laukimu…

***

Duona, kūčiukai – simbolika ir reikšmė

Svarbiausias tiek kasdienio, tiek šventinio stalo kepinys lietuviams nuo seno buvo… duona. Tai pagrindinis namų simbolis, suvienijantis šeimą ir nulemiantis sėkmingus, darnius ateinančius metus. Šventiniu laikotarpiu senovės lietuviai duoną laikydavo garbingiausioje stalo vietoje. Ji laikyta šventa, su ja sieta daugybė ritualų, būrimų. Pradėdamas Kūčių vakarienę, namų šeimininkas atriekdavo visiems šeimos nariams po ruginės duonos riekelę: taip sustiprindavo tarpusavio ryšį, pabrėždavo dalijimosi, darnos svarbą, atleisdavo šeimos nariams visų metų nuodėmes. Pasidalytą duoną namiškiai pabarstydavo druska, suvalgydavo ir tik paskui ragaudavo kitų Kūčių patiekalų.

Tikėta, kad Kūčių vakarienėje dalyvauja ir anapilin iškeliavę šeimos nariai, tad nakčiai ant stalo būdavo paliekamos kelios riekelės duonos artimųjų vėlėms. Mirusiesiems pamaitinti gaminta ir vėlių duonelė – kūčiukai. Manyta, kad vėlės neturi kūno, tad jų duonelė būdavo labai maža. Kūčiukai turi net kelias prasmes: tai Paskutinės vakarienės, vėlių vaišinimo, sugrįžtančios saulės simbolis.

Duona – kasdieniam stalui ir šventėms

PLC „Panorama“ įsikūrusios kepyklėlės pristato gausų duonos – nuo veganiškos iki kanapių sėklomis pagardintos – asortimentą bei įvairiausių kūčiukų.

Štai tradicijas puoselėjanti „Mon Ami“ kepyklėlė didžiuojasi, galėdama kasdien pasiūlyti tik pačią šviežiausią, tikrą, su natūraliu raugu keptą duoną. Ruginė duona su kanapių sėklomis – tai tradicinė, tokia pat kaip vaikystėje ragauta natūralaus raugo duona. Joje gausiu gerųjų bakterijų, raugas duonai suteikia išraiškingą skonį ir aromatą, taip pat ji nepaprastai maistinga, soti ir turi daugybę skaidulų. Duoną „Mon Ami“ meistrai papildė traškiomis, nepaprastai maistingomis kanapių sėklomis, kurios yra puikus baltymų šaltinis.

Ieškantys sveikesnės maisto alternatyvos kvietinę duoną dažnai stumteli į šalį, tačiau tik ne tada, kai ji kepama iš speltų miltų su natūraliu raugu. „Mon Ami“ kepyklėlėje kepama speltų miltų duona su kanapių sėklomis tinka net ir dietinei mitybai. Ji gausi vitaminų ir maistinių medžiagų, reikalingų subalansuotai mitybai. Be to, jos sudėtyje nėra daugeliui žmonių alergiją sukeliančio kviečių glitimo.

„Crustum“ kepyklėlė šventiniam stalui siūlo dviejų rūšių duonos. Pirmiausia tai – unikalioji „Vegipan“. Ji pasižymi tuo, kad gaminama be jokių miltų – jos rišamoji medžiaga yra gysločių sėklos ir linų sėmenys. Šią visų grūdo dalių duoną labai mėgsta veganai ir vegetarai. Ji kepama be pridėtinių mielių, tik su natūraliu raugu. Joje nėra laktozės bei gyvulinės kilmės priedų. Į „Vegipan“ sudėtį įeina: avižų ir speltų dribsniai, linų sėmenys, saulėgrąžų, gysločių (psyllium), moliūgų ir sezamų sėklos, rugiai, druska, kviečių gemalai, miežių salyklas ir rapsų aliejus.

Dar vienas ypatingas pasiūlymas iš „Crustum“ jūsų šventiniam stalui – ruginė plikyta duona su natūraliu raugu ir net dviejų rūšių salyklu. Jai pagaminti reikia mažiausiai dviejų dienų! Salyklas kepiniui suteikia tamsią spalvą ir mums priimtiną salstelėjusį juodos duonos skonį. Pirmasis salyklas – sudaiginti, skrudinti ir sumalti miežiniai grūdai. Antrasis salyklas – fermentuotų sudaigintų miežinių grūdų misa – tamsi, saldi ir klampi lyg medus. Sujungus abu komponentus, kepama duona tampa saldžiarūgštė, idealaus PH, ji ilgai nedžiūsta, nežiedėja ir nepelija. Salyklai vienas kitą papildo neužgoždami kitų ingredientų, atsiskleidžia ir bendras išraiškingas skonis – kaip gero išlaikyto viskio. Tai duona, kurios būtinai turite paragauti. Į jos sudėtį įeina: ruginiai ir kvietiniai miltai, dviejų rūšių salyklas, kmynai, druska. Kartais gali būti miežinių grūdų ar saulėgrąžų.

Kokios gi šventės be kūčiukų! „Mon Ami“ kūčiukai išsiskiria ypatingu smulkumu. Jie kepami iš rinktinių aukščiausios kokybės miltų su namine grietine ir mėlynosiomis aguonomis. Tokie mažyčiai, traškūs ir gardūs – tai kruopščių meistrų rankų darbo rezultatas.

„Jei jie neturi duonos, tegul valgo pyragus!“

Ši skambi frazė priskiriama Prancūzijos karalienei Marijai Antuanetei (1755–1793). Išties pyragai – su grybais, kopūstais ar saldūs – su aguonomis, džiovintais vaisiais, riešutais ir kt., aplieti glajumi, it sniegu apibarstyti cukraus pudra, papuošti ir išdidžiai pūpsantys ant šventinio stalo, – vieni laukiamiausių šventinio stalo atributų. Nuo seno tikima, kad pyragas, kaip ir duona, – tai stiprybės, proto, susivaldymo, gerumo ir nuolankumo simbolis.

Pyragų asortimentas PLC kepyklėlėse – nuo sočių iki saldžių

Pirkėjų nuo seno pamėgta „Mažoji Ragainė“ Kūčių vakarienei pataria rinktis trapios tešlos pyragą su baravykais ir raugintais kopūstais. Šis nesaldus kepinys taps šventinės vakarienės puošmena ir pagrindiniu patiekalu arba… gardžia prieššventine dovana jūsų gurmanams bičiuliams ar partneriams.

„Mon Ami“ kepyklėlė didžiųjų metų švenčių stalui paruošia skanėstų, be kurių šventės… net ne visai tikros. Pirmiausia tai – klasikinis, visų labai mėgstamas sluoksniuotas aguonų pyragas – tikra kalėdinio stalo puošmena. Šį pyragą „Mon Ami“ meistrai gamina iš sviestinės sluoksniuotos tešlos, o gausiame įdare – tiesiog nesuskaičiuojamas kiekis aguonų. Ir taip – kiekviename kąsnyje! Pyragas gausiai apliejamas virta karamele.

Saldėsių mėgėjams tikrai patiks ir dar vienas kepinys su aguonomis  –  bemielės varškinės tešlos vyniotinis su aguonų įdaru. Šis „Crustum“ gaminys kepamas nuo pat kepyklėlių veiklos pradžios, tai yra jau 11 metų! Šis pirkėjų jau pripažintas vyniotinis nepakeičiamas ant šv. Kalėdų stalo. Trapi varškinė tešla puikiai dera su specialiai ruošiamu aguonų įdaru, iškeptas vyniotinis dar brandinamas keletą dienų, kol abi masės įgauna vienodą drėgmę ir išryškėja skoniai.

Trokštantiems paįvairinti šventinį stalą ypatingo skonio gardėsiu verta rinktis „Crustum“ kepyklėlėje kepamą vokišką Kalėdų pyragą – štoleną (vok. Stollen). Jis gaminamas iš specialios, tik jam skirtos tešlos, su labai gausiu vaisių sėklų ir riešutų mišiniu.

Štolenas istoriniuose šaltiniuose pirmąkart minimas kaip Dresdner Christstollen ir datuojamas 1329 m. Nuo to laiko jis neatpažįstamai pasikeitė tiek sudėtimi, tiek ir forma, bet, matyt, buvo toks skanus ir nepakartojamas, kad iki šiol kepamas visame pasaulyje. Jo sudėties įvairovė kepėjams leidžia atskleisti savo meistrystę. Vokietijoje, Dresdene, klesti šio pyrago kultas: Kalėdų mugė prasideda tik po to, kai miesto meras paragauja kepinio, tuomet jis supjaustomas ir dalijamas nepasiturintiems ar pardavinėjamas labdaros tikslais.

Žodis Stollen turi keletą reikšmių ir simbolių. Viena iš jų susijusi su religine simbolika – simbolizuoja Kristaus kūną: cukraus pudra gausiai apibertas pyragas simbolizuoja baltais drabužėliais aprengtą kūdikėlį Jėzų. Taigi tradiciškai pyragas vadinamas Christstollen arba Christ Stollen.

„Crustum“ kepėjai šį pyragą kepa taip, kaip juos pačioje pradžioje mokė Vokietijos kepėjai, su visomis subtilybėmis. Jo būtina ne tik paragauti, bet ir prisiminti, jog, kuo ilgiau jis stovi, tuo skanesnis tampa. O geriausia – laiške Kalėdų Seneliui paprašykite padėti šį gardumyną jums po eglute. „Crustum“ kepėjai užtikrina, kad štolenas tikrai nebus padėtas į lentyną iki kitų metų ar perdovanotas, nes jo skoniui tiesiog neįmanoma atsispirti…

Keksas – purus desertas arba graži dovana

Įmantrus brandintas keksas su razinomis – dar viena šventinė „Mon Ami“ kepyklėlės naujiena. Pasirinkus šventiniam stalui šį skanumyną, prireiks šiek tiek kantrybės, tiksliau – įsigyti jį derėtų kiek ankstėliau, nes tikrasis jo skonis atsiskleidžia tik po keleto dienų brandinimo, kai auksinės ir mėlynosios Jumbo razinos, migdolų miltai ir ryškiaspalvis kvapnusis apelsinas susijungia bendroje skonių dermėje.

Kalėdiniai keksai – tai ir „Mažosios Ragainės“ kepyklėlės šventiniai favoritai: apelsininis, aguoninis su karamele, karamelinis su džiovintomis slyvomis ar meduolinis su razinomis… Pavaišinti, apdovanoti, pasimėgauti ir šv. Kalėdų dvasią į namus prisikviesti. Šie keksai nepaliks abejingų net pačių išrankiausių smaližių. Jei dairotės gardžios dovanos draugams ar artimiesiems, rinkitės gražiai supakuotą ir kalėdiškai papuoštą keksą dovanų dėžutėje.

Dovanoti ar tiesiog maloniai nustebinti bičiulius, kolegas darbe puikiai tiks ir įspūdinga, labai proginė, didelė žaliaskarė eglutė, supakuota į dovaninę dėžutę. Šios „Mažosios Ragainės“ kepamos kalėdinės apelsininės ir aguoninės eglutės – tai nuostabaus grožio keksai, kurie nudžiugins ne tik per šventes. Pradėkite ruoštis šventėms ir laukti jų jau dabar – gabalėlis šio kekso prie rytinės kavos puodelio biure ar namuose pakutens širdį ir sustiprins kalėdinę dvasią. Dieną pradėsite su šypsena, į kurią norėsis atsakyti tuo pačiu.

Meduolis – vienas seniausių žmonijos kepinių

Jaukiu kvapu namus pripildantys meduoliai – tradicinis šventinis skanėstas, kuris nuo šv. Kalėdų neatsiejamas kaip mandarinai ar imbieriniai sausainiai. Įdomu, jog meduoliai priskiriami prie seniausių žmonijos kepinių. Meduolių kepimo tradicijos susiformavo dar viduramžiais. Manoma, kad tai pirmasis konditerijos gaminys, taip plačiai išpopuliarėjęs visoje Europoje. Meduoliai visuomet buvo skaninami gausybe prieskonių, o įvairiausiais piešiniais papuošti šie gardėsiai ilgus šimtmečius buvo pati mėgstamiausia kalėdinė dovana.

Lietuvoje nuo seno paplitę įvairių formų (žirgelių, širdelių, angelų) meduoliai ir dabar puošia ne tik šventinį stalą, bet ir… kalėdines eglutes. Jie suteikia daug džiaugsmo tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Juk tai kartu ir puošmena, ir žaislas, ir skanėstas!

Meduoliniai sausainiai ir meduolių namelis – pasakiškai šventei

Meduolinius sausainius – šventiškai supakuotus saldžios nuodėmės gabalėlius – šioms šventėms siūlo „Mažoji Ragainė“. Spalvingi ar su žiemiškom baltom detalėm, žvaigždžių, eglučių, angeliukų formų. Kiekvienas jų – tai mielas ir gardus priedas prie dovanos ar maloniai nudžiuginsianti staigmena vietoj dovanos, siekiant parodyti dėmesį, sukurti šventinę nuotaiką – juk svarbu ne dydis, o noras, prisiminimas, šypsena.

Neatsiejamas šventinio laikotarpio simbolis, primenantis meduoliais kvepiančią pasaką apie Jonuką ir Grytutę, – meduolių namelis, kurį šioms šventėms taip pat paruošė „Mažoji Ragainė“. Jis ir tikrai – kaip iš pasakos. Lyg apsnigtas, snaudžiantis puriose baltose pusnyse, papuoštas spalvingomis detalėmis. Rodos, langeliai tuoj tuoj prasivers ir pasigirs: „Kitą kartą, kaip buvo seniau, taip ir dabar, atėjo Kalėdos – metas stebuklams ir gerumui, metas pasakoms.“

Nes šventė be torto… kažkokia netikra

„Žiema sukelia apetitą. Kol gatvėse krinta sniegas, šokoladinis tortas yra geriausias vaistas“, – rašė vokiečių rašytojas Erichas Maria Remarque’as (1898–1970). Išties be torto, kurį taip mėgo ir daugelio mūsų nuo vaikystės mylimas personažas Karlsonas, gyvenantis ant stogo, ir žiema niūresnė, ir šventės – lyg nepilnos. Jei nėra torto, nelieka to taip visų laukiamo paskutinio šventės akcento ir nekantraus spurdėjimo: koks gi šįkart?

PLC „Panorama“ veikianti „Pinavijos“ kepyklėlė šių metų šventėms siūlo įspūdingų tortų. Pirmiausia tai, žinoma, šokoladinis „Keto“ tortas, pagamintas riešutų pagrindu, be angliavandenių ir cukraus, todėl šiuo nuostabiu kepiniu galėsite mėgautis, kiek telpa…

Tiek Kūčių vakarienei, tiek saldžiam Kalėdų rytui puikiai tiks ir „Pinavijos“ kepyklėlėje keptas morenginis aguonų tortas. Kad ir kokie sotūs jaustumėtės paragavę dvylika Kūčių vakarienės patiekalų, morenginiam aguonų tortui tikrai nepajėgsite atsispirti. Sulaukę stebuklingo šv. Kalėdų ryto, atsiriekite šio skanėsto, kad dovanų vyniojimas taptų dar saldesnis ir malonesnis.

Kadangi šiemet didžiosios metų šventės bus minimos ypač jaukiame šeimos rate, „Pinavija“ suteikia galimybę visus savo gaminius įsigyti nuo mažiausio dydžio, t. y. dviem trims asmenims, tačiau juos, suprantama, reikėtų užsisakyti iš anksto.

Mažos saldžios nuodėmės – pyragaičiai

Tikriausiai daugelis sutiksite, jog vienas geriausių dalykų, kai esi suaugęs, – kad gali pats nusipirkti saldumynų – kiek nori ir kada nori. Tokia tad suaugusiųjų privilegija. Tikriausiai vienas tų saldžių dalykų, kurių vaikystėje daugelis būtų pirkę tikrai daugiau, nei buvo leidžiama, – tai pyragaičiai: su daug kremo, su šokoladu, riešutais, biskvitiniai… Šiomis dienomis nuo pačių įvairiausių pyragaičių, išdėliotų gražiai apšviestose kepyklėlių lentynose, tiesiog raibsta akys. Pasirinkimas išties įspūdingas. Čia pateikiame keletą šventinių pyragaičių pasiūlymų iš PLC „Panorama“ įsikūrusių kepyklėlių bei desertinių.

„Pinavijos“ kepyklėlė per šias šventes (ir ne tik) kviečia paragauti beglitimių datulių ir sūrios karamelės pyragaičių, kurie išsiskiria elegantiška forma ir patraukliu dekoru. Šiais kepiniais gali mėgautis žmonės, netoleruojantys glitimo.

„ALI šokoladinė“ kviečia išbandyti tobulą desertų duetą: balta žiemos skraiste apsigaubusią „Snaigę“ ir raudonus eglutės žaisliukus primenančią „Pasaką“. Tai du tarpusavyje idealiai tiek skoniu, tiek vizualiai derantys desertai, parduodami išskirtinai tik (!) šaltuoju metų laiku. Elegantiškai šventiška desertų išvaizda papuoš bet kurį stalą, o sezoniniai skoniai sukels malonius jausmus ir asociacijas.

„Snaigė“ – tai lengvas baltojo karamelizuoto šokolado putėsis su saldžiai gaiviu karamelizuotų obuolių bei aviečių įdaru ir deginto sviesto biskvitas. Be šio skonių derinio „ALI šokoladinės“ meistrai tiesiog neįsivaizduoja tikro rudens ir žiemos!

„Pasaka“ – tai sodrus migdolų riešutų putėsis su išraiškingu juodųjų serbentų bei aviečių įdaru ir lazdynų riešutų biskvitas. Čia subtiliai susijungia charakteringi skirtingų riešutų ir saldžiarūgščiai įvairių uogų skoniai.

Beje, norintiems šiuo duetu pavaišinti didesnį būrį artimųjų ar draugų yra galimybė įsigyti ne tik desertų, bet ir tokio pat skonio tortų.

Viso pasaulio skoniai – ant jūsų šventinio stalo!

Pasižvalgę po PLC „Panorama“ įsikūrusias krautuvėles, atradome įdomių kepinių, kurie praturtins jūsų šventinį stalą skoniais iš kitų pasaulio šalių.

Štai itin originalų pasiūlymą jūsų šventiniam stalui šįkart pateikia „The Meat Point“ krautuvėlė – ji kviečia rinktis „Ines Rosales“ rankų darbo paplotėlius, daromus jau nuo 1910-ųjų! Tai, jog šie paplotėliai išties rankų darbo, išduoda skirtinga kiekvieno jų forma, kas matyti, vos atidarius pakelį. Jie pagaminti iš 100 proc. natūralių ingredientų, tarp kurių: kviečiai, aukščiausios kokybės ypač grynas alyvuogių aliejus, cukrus ir aromatiniai prieskoniai. Gamintojas išlaiko rankų darbo produkciją, nenaudoja priedų, stipriklių ar konservantų, tad tik iš natūralių ingredientų gaminami sveiki produktai. Siūloma pasimėgauti keturių skonių paplotėliais: sūriais – su rozmarinais arba jūros druska ir saldžiais – su cinamonu arba apelsinais. Paplotėlius galima valgyti vienus su kava ar arbata arba pasigardinti sūriu, kumpiu, džemu, ant jų net galima išsikepti picą!

Krautuvėlė „Sapore d’Italia“ šventinį stalą kviečia papildyti tikru sicilietišku skoniu ir rinktis ypatingą sicilietišką raugintos tešlos pyragą „Bronte Cake“ (400 g) su smaragdinėmis Brontės pistacijomis, šių pistacijų saldžiu kremu ir glajumi.

Brontės pistacijos, dar vadinamos „žaliuoju Sicilijos auksu“, auga ant aktyvaus Etnos ugnikalnio šlaitų, Brontės miestelyje, Sicilijoje. Jų derlius skinamas tik kas antrus metus, nelyginiais metais. Sakoma, kad būtent dėl šio „poilsio“ augalas iš lavos dirvožemio sugeria medžiagas, reikalingas sodresniam aromatui ir skoniui subrandinti. Dėl sunkiai pasiekiamų pistacijų giraičių tarp vulkaninių uolų ir rankomis tik kas antrus metus nuimamo derliaus Brontės pistacijos yra pačios brangiausios pasaulyje – jų kaina du ar net tris kartus viršija Kalifornijos ar Irano pistacijų kainą.

Kokios Kalėdos be panetonės pyrago?

Panetonė (panettone) – tai tradicinis itališkas kalėdinis pyragas, be kurio Kalėdų neįsivaizduoja ne tik italai, bet ir dauguma lietuvių, itin pamėgusių šį gardėsį. Panetonė kepama tik kartą per metus, prieš Kalėdas, galbūt todėl ji taip visų laukiama. Šis pyragas skirtas dalytis, todėl jis gali tapti ne tik šventinio stalo akcentu, bet ir gražia bei prasminga dovana, primenančia apie bendravimo, dalijomosi, buvimo kartu džiaugsmą.

PLC „Panorama“ esanti krautuvėlė „Itališko skonio gurmanai“ kviečia susipažinti su dviejų kruopščiai atrinktų ir pirkėjų jau pripažintų bei pamėgtų klasikinių itališkų kalėdinių panetonės pyragų gamintojais: „Pasticceria Filippi“ bei „Pasticceria Fraccaro“. Tai šeimos ūkiai, siūlantys tai, ką moka geriausiai, – kepti panetonės pyragus!

„Pasticceria Filippi“ – itališkų tradicijų besilaikanti šeimos įmonė, atitinkanti aukščiausios kokybės reikalavimus. Gaminiuose naudojami tik natūralūs produktai ir ingredientai – aukščiausios kokybės miltai, sviestas, cukranendrių cukrus, laisvėje auginamų vištų kiaušiniai, cukruotos apelsinų žievelės, ypač grynas alyvuogių aliejus. Nenaudojami jokie konservantai, dažikliai ir kiti nereikalingi priedai.

„Pasticceria Fraccaro“ – Italijos šeimos įmonė, ištikima tradiciniams receptams, besirenkanti tik kruopščiai atrinktus ingredientus. Pyragai itin purūs, drėgni, aromatingi, turintys daug skonio, su tikrais kreminiais įdarais. Jų pagaminti produktai visada minkšti, natūralūs, sveiki ir gardūs!

„Itališko skonio gurmanai“ specialiai jums atrinko unikalių skonių šioms Kalėdoms:

  • „Panettone Filippi“: su žemuogėmis ir pienišku šokoladu „Fragoline di Bosco e Cioccolato“; su sūdyta karamele „Caramelo Salato“; su daug vaisių „Gran Frutta“ ir klasikinį su cukruotais vaisiais „Classico Damerino“.
  • „Panettone Fraccaro“: su pistacijų kremu „Al Pistacchio“; su limončelo likerio kremu „Al Limoncello“; su proseko kremu; klasikinį su cukruotais vaisiais „Il Classico“ ir, žinoma, šių metų naujieną – klasikinį „Pandoro“!

Paskutinis akcentas

Jei jau išsirinkote duoną, pyragą, meduolius bei kitus saldėsius šių metų šventiniam stalui, apsukę ratą, sugrįžkite į PLC „Panorama“ esančią „Pinavijos“ kepyklėlę, kurioje galite įsigyti ne tik burnoje tirpstančių tortų ir desertų, bet ir išskirtinės kokybės paryžietiškos „Palais de Thes“ arbatos bei į Londoną nukelsiančios „Whittard“ kakavos, sušildysiančios net ir žvarbiausią vakarą, o šventėms suteiksiančios jaukumo ir ramybės.

*

Drauge su PLC „Panorama“ linkime jums jaukių, šiltų ir gardžių švenčių. Užsukite ir susikurkite savo šventinį stalą, savo šventinę nuotaiką iš PLC „Panorama“ krautuvėlių siūlomo asortimento greitai ir patogiai. Dalykimės tuo, ką turime ir galime pateikti geriausia, su artimiausiais, mylimiausiais žmonėmis. Juk, kai gauname, pilnėja delnai, o kai dalijamės – pilnėja širdis…

Daugiau informacijos www.panorama.lt.

©Žurnalas „Geras Skonis“

Kristina Noreikienė

Kristina Noreikienė

Straipsnių autorė

 

Su „Geru skoniu“ bendradarbiauju jau nuo 2004 metų. Per tuos daugiau nei dešimtį metų keitėmės abu – ir žurnalas, ir aš ☺ Augome, tobulėjome, subrendome ir… tapome neatskiriama vienas kito dalimi.
Mano straipsnių temos – interjerai, restoranų, viešbučių pristatymai, asmenybės, porceliano istorija, dizainas / mada, papuošalai, parodų apžvalgos, baldai, indai; kava, kokteiliai ir daugelis kitų.