Gastronomijos savaitės organizatoriai įteikia apdovanijimą „St.Valentino“ vadovei

2021 m. lapkričio 8 – 14 dienomis įvairiuose šalies miestuose vyko dešimtoji Lietuvos gastronomijos savaitė. Šio festivalio metu net 48 restoranai iš  Vilniaus, Vidurio ir Pietų Lietuvos bei Pajūrio regiono atvėrė duris visiems, norintiems pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų meistrystę. Šios Gastronomijos savaitės tema – „Tvarus skonis”, kuria buvo siekiama atsigręžti į sveikesnę augalinę mitybą, sezoniškus ir vietinius maisto produktus, maisto atliekų mažinimą.

Kaip visuomet, festivalio metu SKONIS.LT svetainėje vyko Gastronomijos savaitės žvaigždės rinkimai. Paragavęs ypatingų Gastronomijos savaitės patiekalų, kiekvienas lankytojas buvo kviečiamas atiduoti savo balsą už patikusį restoraną bei jo meniu.

„St.Valentino“ savininkė ir vadovė Justė Kaselienė su komanda

Šįkart Gastronomijos savaitės svečiai pademonstravo itin didelį įsitraukimą – už restoranus bendrai atiduota net 1400 balsų. Šiais metais, lygiai taip pat kaip ir 2019m. daugiausiai Gastronomijos savaitės svečių simpatijų susilaukė ir antrą Gastronomijos žvaigždę pelnė, Vilniaus senamiestyje įsikūręs vienas pirmųjų itališkos virtuvės restoranų – „St. Valentino“, kurio puikiai įvertintą meniu parengė virtuvės šefas Linas Barysas. Restorano svečiai degustacijų metu galėjo mėgautis rūkyta seliava su karamelizuotais burokėliais, naminiais žaliųjų špinatų Ravioli,  veršiena su Madeiros padažu bei pistacijų tiramisu su avietėmis.

Lietuvos Gastronomijos savaitės žvaigždę organizatoriai įteikė laimėtojams lapkričio 15-osios vakarą pačiame „St Valentino“ restorane. „Malonu, kad šiuo gan sudėtingu laikotarpiu lankytojai ir toliau leidžia sau pasidžiaugti nors ir nedideliais, tačiau skaniais gyvenimo malonumais ,“ – kalbėjo restorano savininkė Justė Kaselienė. Paklausta, kuo jie patys nustebino svečius šios gastronomijos savaitės metu, – J. Kaselienė teigė, jog „Patirtis jau sako, kad nebūtinai egzotiškais patiekalais galima nustebinti svečius. Italų virtuvėje visuomet vyravo „nepaprastas paprastumas“, ypač kruopščiai parinkti kokybiški maisto produktai, sezoniškumas ir meilė gaminant patiekalą, Itališkų skonių įvairovė, svetingumas ir jauki aplinka.“

Palaikomi buvo ir kiti dalyviai, žemiau išvardytas šio festivalio favoritų penketukas:

  1. „St. Valentino“, (Vilnius)
  2. „Stiklių taverna” (Vilnius)
  3. „El Mercado” (Vilnius)
  4. „Surr” (Druskininkai)
  5. „Pink & Yellow” (Vilnius)

Gastronomijos savaitės organizatoriai džiaugiasi, jog restoranai sulaukė daug svečių ne tik sostinėje, bet ir mažesniuose Lietuvos miestuose, supažindino su gurmaniškais skoniais kartu ugdydami sveikesnės mitybos įpročius bei keldami Lietuvos gastronomijos kultūrą.

Lietuvos Gastronomijos savaitę organizavo Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija (LVRA) bei Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija (LVVKA). Renginio didysis rėmėjas – „Santa Maria“. Informaciniai partneriai: žurnalas GERAS SKONIS, portalas SKONIS.LT, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, LRT, Vilniaus miesto savivaldybė, Kauno miesto savivaldybė.