Šiomis dienomis, kai visi skuba, lekia, kai kasdienybė, rodos, verčiasi kūliais, o savaitės veja viena kitą, didžiausia prabanga tampa ramybė, vidinė harmonija. Tad nenuostabu, jog žmonės ieško ramuma ir harmonija alsuojančių vietų, kur galėtų pabėgti – nors trumpam – ir įsiklausyti į savo vidų. Nes tik išgirdę save galime atliepti bei pateisinti šalia esančiųjų lūkesčius, tapti draugiškesni ir naudingesni aplinkai, sykiu kurti gražesnę rytdieną. Būtent šių minčių vedinas, jau beveik prieš dešimtmetį – 2010-aisiais – „Senukų“ įmonių grupės akcininkas ir valdybos narys Augustinas Rakauskas įkūrė vietą simboliniu pavadinimu – „Harmony Park“. Taip jis ne tik įgyvendino kilnią savo viziją, bet ir padovanojo mūsų šaliai ir jos žmonėms 200 ha erdvę, padedančią atrasti save ir tarsi iš naujo, kitomis akimis pamatyti aplinką, kurioje gyvename. Juk „Lietuva tokia graži“!

Kur susilieja fizinė ramybė ir dvasinė šviesa

Būtent šis šūkis – „Lietuva tokia graži!“ – pasitinka visus, atvykstančius į Vazgaikiemyje, Prienų rajone, 41-ame kelio Kaunas–Alytus kilometre įsikūrusį „Harmony Park“. Šie žodžiai, kaip ir įspūdingo dydžio Tado Gutausko skulptūra „Saulės vaikai“, puošia 13 m aukščio dirbtinį piliakalnį, stūksantį parko prieigose, simboliškai ženklina jo buvimo vietą ir primena, kokie maži bei menki esame, palyginti su pasaulio didybe. Tačiau kartu parodo, jog drauge, suvieniję jėgas, mes tiek daug galime nuveikti savo šalies, bendruomenės, šeimos labui…

Apie simbolius prabilome ne veltui. Jie čia – be galo svarbūs ir reikšmingi. Parko erdvėse, taip pat ir viešbutyje, gausu meno kūrinių, kviečiančių svečią į svarbiausią gyvenime pokalbį – dialogą su savimi.

Kitas itin svarbus veiksnys, kuris taip pat išsyk pastebimas ir vertas pagarbos bei susižavėjimo, – išsaugota natūrali gamta. Tvarkant teritoriją, landšaftą, čia išsaugoti šimtamečiai medžiai, parke įrengtos vilos pastatytos ant senųjų – buvusių sodybų – pamatų, išlaikant proporcijas, aukštingumą ir net architektūros tradicijas, renkantis natūraliai į aplinką įsiliejančias medžiagas bei spalvas, nesudarkant vietovės harmonijos ir išlaikant čia nuo amžių vyravusią dvasią.

Žmonės į „Harmony Park“ plūsta su skirtingais tikslais: vieni nori rasti dvasinę ramybę, kiti – sustiprinti sveikatą, atkurti ryšį su gamta. Kai kurie čia atvyksta pasimėgauti šventiniais pietumis ar surengti sėkmingą verslo susitikimą, o gal iškelti prašmatnias vestuves ar savaitgaliui gamtos prieglobstyje suburti draugus ar šeimos narius. Tad, kuriant „Harmony Park“ koncepciją, siekta atsižvelgti į svečių norus bei lūkesčius, stengtasi sukurti tokią aplinką, kurioje vienodai atsakingai būtų rūpinamasi tiek žmogaus kūnu, tiek siela.

Parkas nuolat atnaujinamas – jis, tarsi gyvas organizmas, gyvena savo gyvenimą: čia nuolat kas nors keičiasi, atsiranda dar daugiau naujų erdvių, žaliųjų zonų, skirtų aktyviam bei pasyviam poilsiui ir laisvalaikio veiklai, taip pat fizinei bei dvasinei atgaivai. Didelį dėmesį skiriant parko aplinkai, švarai, gamtos ir pastatų dermei, siekiama, kad kiekvienas čia patirtų pilnatvės jausmą, prisikauptų išmintingos meilės gyvenimui.

Nuo palapinės iki 5+ žvaigždučių viešbučio

Stengiantis išpildyti pačius įvairiausius svečių lūkesčius bei poreikius, „Harmony Park“ sukurta ištisa poilsiui ir vidinei harmonijai atkurti pritaikyta aplinka, kurioje tiek skirtingų erdvių ir poilsio zonų, kad tinkamą sau tikrai išsirinks kiekvienas.

Važiuojant tarp miškų vinguriuojančiais parko takeliais, galima išvysti daug skirtingo dydžio šiuolaikiškų vilų, kurios čia natūraliai įsilieja į aplinką. Jose smagu leisti laiką draugų ar šeimos narių apsuptyje, gali susiburti ir didesnis giminių ar kolegų ratas. Beje, įmonių itin mėgstama šalia „Sinergijos“ kotedžų įrengta patogi sezoninė 150–300 vietų salė renginiams.

Parke yra ir vasaros namelių kompleksas, tinkamas tiek individualiam poilsiui, tiek vaikų stovykloms gamtoje. „Harmony Park“ laukiami žmonės su kemperiais bei palapinėmis. Vienu metu parke įsikūrusiame viešbutyje bei vilose gali apsigyventi ir nakvoti daugiau nei 250 svečių, o didžiųjų renginių metu, įskaitant palapines, – iki 1 000 žmonių.

Parko ašis – 5+ žvaigždučių viešbutis, spinduliuojantis jaukia prabanga, subtilumu, modernumu ir traukiantis svečius įspūdingu SPA centru, ypatinga atmosfera bei gurmanišku maistu restorane. Į jį užsukti gali tiek besisvečiuojantieji viešbutyje, tiek gyvenantieji vilose.

Parkas traukia lankytojus ne tik natūralia žaluma, bet ir fontanais puoštais tvenkiniais: juose galima plaukioti valtimis, baidarėmis, žvejoti ar atsigaivinti karštą vasaros dieną. Poilsiautojų taip pat laukia keturios lauko pirtys ir pirtininkas, siūlantis magiškus pirties ritualus kūnui ir sielai. Iš kitų aktyvių pramogų verta paminėti šiaurietiško vaikščiojimo, dviračių takus, sporto aikšteles, skirtas tinkliniui, krepšiniui ir kt. žaidimams. Šimtamečių parko medžių pavėsyje smagu surengti iškylą ir tiesiog mėgautis gamta, maistu bei draugija.

„Harmony Park“ žirgynas ir hipodromas

„Harmony Park“ įrengtas modernus žirgynas bei tarptautinius standartus atitinkantis hipodromas. Taigi čia turėsite galimybę pabūti ir žirgų ar mažųjų ponių draugijoje, pajodinėti. Turintieji nuosavus žirgus galės pasinaudoti siūlomomis aukščiausio lygio paslaugomis: jūsų žirgas gyvens erdviame garde, maitinsis aukštos kokybės pašarais, bus nuolat visapusiškai prižiūrimas.

„Harmony Park“ šiltuoju metų laiku galėsite jodinėti miško keliukais, vaizdingose apylinkėse, o šaltuoju sezonu – moderniame uždarame šildomame manieže, su profesionalia danga. Jus lydėsiantis patyręs treneris dirbs tik su jumis ir suteiks naudingų patarimų.

„Harmony Park“ hipodromas yra vienas iš nedaugelio Baltijos šalyse ir Rytų Europoje, atitinkantis tarptautinius FEI standartus. Čia vyksta įvairios žirgų varžybos: FEI tarptautinės konkūrinio jojimo Pasaulio taurės varžybos, Europos ir pasaulio konkūrų čempionatų etapai, dailiojo jojimo, važiavimo kinkiniais pasirodymai. Hipodrome įrengta uždara VIP zona 150-čiai žmonių, konferencijų salės, patogi 2 000 vietų dengta žiūrovų tribūna.

Erdvės jūsų šventėms 

Dėl gausybės skirtingų erdvių „Harmony Park“ ypač patrauklus būsimiems jaunavedžiams, įvairių renginių organizatoriams, šią vietą savo šventėms, konferencijoms, seminarams, kolegų susibūrimams neformalioje aplinkoje renkasi įmonės. Parko erdvėse taip pat ruošiamos šeimos šventės: vestuvės, krikštynos, jubiliejai, draugų susitikimai. Svarbiausios jūsų suplanuotos šventės gali vykti tiek viešbutyje, tiek kurioje nors viloje ar vilose, tiek terasoje, tiek po atviru dangumi. Visomis smulkmenomis pasirūpinti padės „Harmony Park“ profesionalų komanda – jos dėka galėsite ramiai mėgautis neeilinėmis savo gyvenimo akimirkomis.

Kalbant apie svarbiausias, gražiausias akimirkas ir jų įamžinimą, reikia pasakyti, jog tų nepaprastų momentų „Harmony Park“ jūsų laukia išties daug: štai ant įstabaus piliakalnio, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantis apylinkių vaizdas, greta „Saulės vaikų“ skulptūros, jaunųjų tėveliai įžiebia šeimos židinį ir perduoda jį naujai susikūrusiai šeimai. O kur dar fotosesijos žirgyne su čia gyvenančiais eikliais žirgais ar simpatingais poniukais… Išties tokių įspūdingų ir įsimenančių vaizdų čia esama labai daug – nuo prašmatniausių salių iki natūralios gamtos prieglobsčio, nuo iškilių menininkų kūrinių iki nuostabiausių saulėlydžių…

„Harmony Park“ šiandien laikomas socialiai atsakingo verslo pavyzdžiu, kuriam svarbu sudaryti sąlygas Lietuvos žmonėms bendrauti taikioje, draugiškoje, kūrybingam bendravimui palankioje atmosferoje. 2013 m. parkui įteiktas Lietuvos turizmo „Oskaras“.

Apie viešbutį

Lygiai prieš dešimtmetį duris lankytojams atvėręs modernus 5+ žvaigždučių „Harmony Park“ viešbutis – vienas ištaigingiausių Baltijos regione. Vos įžengę pro jo duris, atsidursite nuosaikia elegancija ir prabanga dvelkiančioje aplinkoje, nuteikiančioje kokybiškam poilsiui. Čia pat įsikūrusiame restorane „Simboly“ ruošiamos kavos aromatas bei skambanti maloni muzika nuteiks raminamai ir leis pajausti, jog ypatingos dienos „Harmony Park“ jau prasideda. Paslaugus viešbučio personalas pasirūpins, kad per visą viešnagę jaustumėtės patogiai ir būtų pateisinti ar net viršyti visi jūsų lūkesčiai.

Galėsite rinktis iš 26-ių skirtingo stiliaus kambarių, kurių kiekvienas įrengtas itin kruopščiai, daug dėmesio skiriant detalėms, baldams, šviestuvams, interjero spalvoms ir, žinoma, komfortui. Jaukią prabangą garantuoja šeimyniniai apartamentai su atskira svetaine, virtuve, miegamaisiais. Mėgstantiems išskirtinį komfortą ir ištaigingą aplinką siūlomi prezidentiniai apartamentai. Juose – ypač prašmatniai įrengti vonios kambariai su masažine vonia, patogiu išėjimu į didžiausią viešbučio terasą, kurioje šiltuoju sezonu galima mėgautis privačiu poilsiu arba svečiams skirtais smagiais renginiais. Visgi reikia pabrėžti, jog išskirtiniai čia visi kambariai: kiekvienas – vis kitoks, rodos, tobulai atitinkantis jame apsistojusiojo asmenybę. Štai viename vyrauja lakoniškos linijos bei formos, santūrios spalvos, kitas žavi ekstravagantiškomis raudonomis detalėmis ir ant raitytų kojelių pastatyta vonia, trečias traukia akį žalsvais tonais bei ramia elegancija – kiekvienas čia atras sau tai, ko ieško, išsirinks aplinką, kurioje nurimsta siela ar atvirkščiai – apima įkvėpimas ir noras džiaugtis, mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka.

Viešbutyje taip pat įrengtos erdvės, skirtos seminarams, konferencijoms, verslo reikalų aptarimams, įmonių renginiams: čia rasite dvi šiuolaikiškas konferencijų sales, aukštus standartus atitinkančias VIP susitikimų sales, rafinuotu dekoru pasižyminčią „Ametisto“ erdvę ir ypač jaukią biblioteką, kurioje esančia knygų kolekcija, stalo žaidimais gali naudotis visi viešbučio gyventojai.

Nuo sūkurinio baseino iki turkiškojo hamamo

O koks gi poilsis be vandens pramogų, pirčių ir SPA paslaugų?! „Harmony Park“ viešbutyje įrengtoje vandens ir pirčių erdvėje lankytojai gali pasilepinti saunoje, infraraudonųjų spindulių, garinėje bei Kelo pirtyse. Dievinantiems ramias vandens pramogas patiks 25 m ilgio plaukimo baseinas, sūkurinis baseinas su kaskadomis, masažinėmis įlankomis, povandeniniais geizeriais. Romantikai kviečiami pavakaroti gėrintis įspūdingomis šviesų kompozicijomis bei gaivinančia vandens galia.

SPA centro svečiai itin mėgsta išties nepaprastai įspūdingą turkiškąjį hamamą, įvairius masažus, Rasul pirties procedūras, vis atnaujinamus grožio ritualus. Poras džiugina SPA programos, skirtos dviem: kūno šveitimai, įvyniojimai, vonios, įtrynimai aliejais, kūno ir veido masažai bei kaukės. Procedūros atliekamos naudojant itin prabangią britų kosmetiką „Elemis“. Šią kosmetiką renkasi tik aukščiausio lygio standartus atitinkantys SPA centrai, ją galima rasti prabangiuose kruiziniuose laivuose. Be atpalaiduojančių SPA procedūrų, „Harmony Park“ profesionalų komanda didžiulį dėmesį teikia sveikatingumui ir lankytojams siūlo išmėginti reguliarias nemigos, žarnyno funkcijos gerinimo ir svorio balansavimo gydymo programas.

Restorane „Simboly“ – patiekalai iš vietinių produktų

Atvykusieji į parką turės galimybę ne tik karališkai pailsėti ir praleisti laiką, bet ir pasisemti gurmaniškų įspūdžių. Juos garantuoja 5+ žvaigždučių „Harmony Park“ viešbutyje įkurtas restoranas „Simboly“ su jaunu ir kūrybingu virtuvės šefu Rolando Čižiku priešakyje. Čia tikima, jog aukščiausios kokybės maistas yra tas, kuris pagamintas iš kruopščiai ir rūpestingai savo žemėje, savo rankomis užaugintų produktų. Tai – dar vienas būdas pasisavinti šios nuostabios vietovės energiją ir visapusiškai mėgautis jos teikiamomis gėrybėmis.

Restorane „Simboly“ svečiai gali mėgautis sveikais gurmaniškais patiekalais, pagamintais iš čia pat užaugintų vietinių produktų. Parke įkurtas nedidelis ūkis, kuriame auginami gyvuliai (avys, ožkos, triušiai) ir naminiai paukščiai (vištos, antys, žąsys). Čia taip pat ekologiškai auginamos daržovės, uogos ir vaisiai: nuo kopūstų, bulvių, morkų iki patisonų ar moliūgų. Parke kerintys vaismedžiai ir vaiskrūmiai kasmet sunokina obuolių, svarainių, braškių, šilauogių, serbentų, agrastų ir šaltalankių derlių.

Kepiniai, duonos gaminiai kepami iš miltų, sumalamų iš čia pat užaugintų rugių, kviečių ar avižų. Na, o parko teritorijoje esantis miškas dosnus grybų ir uogų. Patiekalams ruošti naudojami vietoje surinkti baravykai, kelmučiai, voveraitės, spanguolės, avietės, žemuogės, mėlynės, bruknės ir net zuikio kopūstai. Pavasarį leidžiama beržų sula, vasarą renkami beržų lapai ir liepžiedžiai. Siekiant, kad miško ir daržo gėrybėmis svečiai turėtų galimybę lepintis ištisus metus, čia pat ruošiamos ir jų atsargos: produktai džiovinami bei konservuojami: marinuojami, sūdomi, verdamos uogienės ir kt.

Parko teritorijoje auginamomis vaistažolėmis, prieskoninėmis žolelėmis gardinami patiekalai. Maža to, profesionalios žolininkės sumaišytomis žolelių arbatomis svečiai mielai vaišinami po SPA procedūrų, o bitininko prižiūrimuose aviliuose bręsta tyras laukų ir miško gėlių medus.

Restorano erdvės ir galimybės

Mėgautis restorano patiekalais svečiai kviečiami į atvirą lauko terasą šiltuoju metu arba į 120 vietų restorano erdvę, sklidiną šviesos bei kerinčių gamtos vaizdų už lango. Viešbučio restoranas gali aptarnauti ir didelius renginius, tokius kaip konferencijos, vestuvės, įmonių renginiai. Restorane „Simboly“ rengiami verslo pietūs, furšetai, priėmimai ir įvairios šventės. Be to, restorane galima užsisakyti maistą į bet kurią pasirinktą parko vietą, tad gamtoje galėsite surengti ne tik jaukią šeimos ar draugų iškylą, bet ir prašmatnų pobūvį. Savaitgaliais restoranas „Simboly“ prisipildo gyvos muzikos garsų – tai išduoda salėje stūksantis solidus fortepijonas. „Simboly“ taip pat kviečia svečius pasimėgauti teminėmis vakarienėmis: Salvadoro Dali, jūrų gėrybių ir kt.

Restorano šefo filosofija ir magija

„Simboly“ restorane gerbiamos kulinarijos tradicijos, tačiau kartu skatinamas originalumas ir naujoviškumas. Šios filosofijos laikosi ir restorano virtuvės šefas Rolandas Čižikas, besidarbuojantis čia jau septintus metus, maža to – šefas išduoda, jog kūrybinis ir tikrasis jo, kaip specialisto ir žmogaus, tobulėjimo kelias prasidėjo būtent „Simboly“.

R. Čižikas prisipažįsta mėgstantis vietinę (Baltijos šalių) virtuvę. Ją derina su viso pasaulio virtuve: „Tarkime, perkame ėrieną iš Velso, tuną – iš kito pasaulio krašto, tačiau patiekalams iš šių produktų ruošti naudojame vietines maisto ruošimo technologijas ir priedus. Daugelį produktų užsiauginame čia pat, taip pat bendradarbiaujame su vietos ūkininkais“, – sako šefas.

Restorane meniu sezoninis, keičiamas vidutiniškai tris kartus per metus, tačiau svarbu pabrėžti, kad sezonai čia suprantami labiau ne kalendoriškai, o atsižvelgiant į klimato sąlygas. „Sezonus aš skirstau taip: turint omenyje, kad pirmosios žolytės prasikala dar balandžio pabaigoje, tai balandis–gegužė – prisikėlimo sezonas, tuomet, kai visko labai daug – nuo gegužės iki rugsėjo pabaigos – klestėjimo sezonas, ir galiausiai spalį–kovą – vegetacijos laikas, kai itin praverčia sezono metu pasiruoštos daržovių, vaisių, grybų atsargos. Reaguojame ir į mikrosezonus, tarkime, rabarbarų, smidrų, pomidorų ir pan. – laiką, kai šie produktai yra skaniausi“, – pasakoja šefas.

R. Čižikas prisipažįsta, kad jį žavi virtuvė, kurioje gerbiamas natūralus produkto skonis ir siekiama jį pabrėžti. Todėl jis nemėgsta naudoti daug prieskonių, nes yra įsitikinęs, kad šie gali ir sugadinti prigimtines produkto savybes. „Valgydami turime jausti pagrindinį patiekalo skonį su jam akompanuojančiais skoniais, o ne atvirkščiai“, – teigia jis.

Iš neseniai pristatyto naujojo meniu norisi išskirti keletą patiekalų, kuriais šefas didžiuojasi ir mano, jog jie puikiai atspindi jo virtuvės filosofiją: iš užkandžių meniu – tai jautienos karpačas su lazdynų riešutais, sūdytais pipirais, sūriu, granatų emulsija ir petražolių aliejumi. Iš pagrindinių patiekalų šefas išskiria svieste kepto oto filė, patiekiamą su žiedinių kopūstų ir sepijų kremu, „Pak Choi“ salotomis, ankštiniais žirniais bei kopūstų sunkos ir garstyčių padažu. Iš desertų verta paminėti baltojo šokolado ganašą su aviečių putėsiais ir pušų emulsija. Būtent šiuose patiekaluose akivaizdžiai atskleidžiama, kaip originaliai galima panaudoti vietinius produktus ir juos derinti su egzotiškais ingredientais.

Šiltuoju metų laiku „Harmony Park“ svečiai savaitgalį pradėti kviečiami restorano lauko terasoje, kur galima mėgautis išskirtiniais grilio patiekalais – nuo sultingos jautienos iki egzotiškos kengūrienos kepsnių.

Restorano lankytojai kviečiami pasistiprinti dienos pietumis, o tingiais savaitgalio rytais – pasimėgauti vėlyvaisiais pusryčiais.

Pabaigoje            

Visko persisotinusiame pasaulyje vis dažniau prabylama apie tai, kad žmogaus gyvenimo tikslas  –tapti laimingam, realizuoti save ir išmokti visa, kas vyksta aplink, priimti kaip dovaną. Tam labai svarbi mūsų vidinė harmonija, o ji stipriai susijusi su proto, kūno ir dvasios pusiausvyra. Tam, kad pasiektume tą tikrąją harmoniją, kartais turime ištrūkti ir rasti vietą, kuri geriausiai atlieptų vidinį mūsų šauksmą. Tai tikrai galėtų būti „Harmony Park“, nes šis parkas – tai ne vieta, o būsena.

©Žurnalas „Geras Skonis“

Kristina Noreikienė

Kristina Noreikienė

Straipsnių autorė

 

Su „Geru skoniu“ bendradarbiauju jau nuo 2004 metų. Per tuos daugiau nei dešimtį metų keitėmės abu – ir žurnalas, ir aš ☺ Augome, tobulėjome, subrendome ir… tapome neatskiriama vienas kito dalimi.
Mano straipsnių temos – interjerai, restoranų, viešbučių pristatymai, asmenybės, porceliano istorija, dizainas / mada, papuošalai, parodų apžvalgos, baldai, indai; kava, kokteiliai ir daugelis kitų.