Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2018“ didysis finalas šiemet vėl pažėrė staigmenų. Didžiausia iš jų – studentų bei absolventų komandas sutriuškino ir čempionatą nugalėjo moksleivių komanda iš Vievio gimnazijos. Ji ne tik aplenkė ilgamečius čempionato nugalėtojus – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) absolventų-veteranų komandą, bet ir sumušė pačių vos prieš porą savaičių pasiektą Lietuvos rekordą.

„Makaronų tiltai 2018“ didžiajame finale triumfavo Vievio komandos. Čempionų Vievio gimnazijos komandos „Pasmerkti“ net 1 kg nesveriantis tiltas atlaikė 361 kg apkrovą. Vos prieš dvi savaites ta pati komanda moksleivių čempionato metu jau buvo sumušusi iki tol buvusį Lietuvos rekordą. Antrą vietą iškovojo ilgamečiai moksleivių čempionato dalyviai, taip pat buvę Vievio gimnazijos moksleiviai, dabar jau studentai – komanda „Marmašeliai 2.0“. Jų tiltas atlaikė – 346 kg. Net 10 finalo minučių jiems priklausė Lietuvos rekordas“, – pasakojo VGTU Statybos fakulteto atstovas, vienas iš Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2018“ organizatorių dr. Arvydas Rimkus.

Jis atkreipė dėmesį, kad būtent antros vietos nugalėtojai pelnė ir pagrindinį čempionato prizą – kelialapį į pasaulinį turnyrą „World Championship in Spaghetti Bridge Building 2018“, kuris vyks gegužės 24 d. Vengrijoje, Budapešte. Prizas jiems atiteko dėl to, kad tarptautiniame konkurse gali dalyvauti tik studentų komandos.

Pirmos vietos nugalėtojai – Vievio gimnazijos komanda

Trečioje vietoje šiemet liko praėjusių metų „Makaronų tiltai 2017“ nugalėtojai – VGTU absolventų komanda „Be 100 kg nelūšim“. Jie čempionate dalyvavo jau septintą kartą, t. y. nepraleido nei vieno iki šiol vykusio „Makaronų tiltų“ čempionato. Jų tiltas atlaikė 344,5 kg apkrovą. Finale susitiko ir dėl čempionų titulo varžėsi aštuonios moksleivių, studentų ir absolventų komandos.

Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai“ taisyklės paprastos. Kiekviena komanda, sudaryta iš 1–4 narių, pasitelkusi 1 kg makaronų ir klijų turi pastatyti tiltą, išlaikantį kuo didesnę apkrovą. 2011 m. startavęs su keturiomis VGTU Statybos fakulteto studentų komandomis ir 23 kg apkrovą išlaikiusiu stipriausiu tiltu, čempionatas evoliucionavo į du – moksleivių ir visos šalies didįjį čempionatą, kuriame susitinka geriausi tiltų iš makaronų statytojai. Čempionato organizatoriai – VGTU Statybos fakultetas.

Renginio akimirkas ir lūžtančius tiltus galite pažiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=jwsehieG1KI&feature=youtu.be