Praėjusių metų pabaiga virtuvės profesionalams nepagailėjo konkursų, nominacijų ir laimėjimų. Arba kitaip – kūrybinių iššūkių, adrenalino ir azarto. Pirmojoje šio numerio publikacijoje kviečiame susipažinti su tais, kurie nepabūgo sunkumų, savo dienose (ir naktyse) rado papildomų valandų pasiruošti, laisvą laiką iškeitė į konkursinių patiekalų kūrimą, degustavimą ir perkūrimą, o vietoj poilsio repetavo pasirodymo eigą ir prisistatymus komisijoms. 

Kaip ir kaskart ruošdami naują žurnalo „Geras skonis“ numerį, ieškojome mūsų skaitytojo vertų naujienų ir išrinkę įdomiausias aprašėme. Versdami puslapį po puslapio rasite begalę patarimų, ką ir kaip pasigaminti namuose, o rubrikoje „Geras skonis“ rekomenduoja“ pateikiame daugybę nuostabių vietų, kuriose galėsite mėgautis profesionalų kūriniais.

Šį kartą savo kelionę pradėjome nuo prancūziškos klasikos, kurią atradome Kaune. Tai restoranas „Arrivée“, kurio pagrindinis tikslas – suteikti emociją, jog svečias lyg po įstabaus spektaklio ar koncerto išeitų pakylėtas. Kauno širdyje veikiantis prancūziškasis „Arrivée“ savo svečiams parengęs visą puokštę tokių emocijų: nuo sezoninio à la carte meniu, šefų jungtinių degustacinių vakarienių, privačioms vyno kolekcijoms sukurtų patiekalų iki saldžių šedevrų ar unikalių Lietuvoje šampano vartojimo kultūros kursų.

Dar viena rekomendacija Kaune – viešbutyje „Radisson“ įsikūręs restoranas „Two Senses“. Viešnage jame džiaugiasi ne tik viešbučio svečiai, bet ir jį atradę miestiečiai, užsukantys čia greitų pietų ar neeilinės vakarienės.

Iš Kauno keliaujame į pajūrį. Remiantis vienu didžiausiu rezervacijų portalu booking.com, Klaipėda įtraukta į svetingiausių miestų pasaulyje dešimtuką. O vienas svarbiausių pastarųjų metų įvykių Klaipėdoje – po ilgos rekonstrukcijos atsivėręs viešbutis „VICTORIA Hotel Klaipėda“, kuriame po stikliniu skliautu svečių laukia „Lobby“ baras, restoranas „Baltasis žirgas“, gastrobaras „Corner“ bei viršutiniame aukšte įrengtas SKY panoraminis kokteilių baras su lauko terasa.

Įspūdingas gastronomines patirtis Lietuvoje iš įpročio ar inercijos vis dar dažnai siejame su didžiaisiais miestais, o mažesnieji mums asocijuojasi su ramybe, gamta… Tačiau ir viena, ir kita gali puikiai derėti, dar daugiau – net į nedidelį miestą verta vykti vien dėl ypatingos vakarienės. Tuo galima įsitikinti viešint Birštone užsukus į restoraną „Moon“.

Dar viena nuostabi vieta gamtoje – Šilinėje, netoli istorinės Panemunės pilies, ant kalvos, nuo kurios atsiveria upių tėvo Nemuno panorama, įsikūręs bistro „Keltininkas“, čia svečiai kviečiami paskanauti vietinių gardėsių.

Na, o savo kelionę pabaigiame bundančiame Čiobiškio dvare. Gamtos sutvertame Čiobiškio slėnyje, dviejų upių santakoje, ant kranto atsišliejęs ilsisi istorinis 16-ojo amžiaus Čiobiškio dvaras. Dar neatrastas minios turistų, tačiau užklydusių jau apdovanotas simpatijomis.

Tad linkime jums skanių įspūdžių ir smagių atradimų šį pavasarį ir visada!

„Gero skonio“ komanda