Dariaus Gumbrevičiaus ir Roberto Gabrio nuotraukos

Palangoje, Vytauto g. 79, visai šalia palangiškių ir kurorto svečių traukos centru jau tapusio grojančio fontano, iškilo naujas, įspūdingas butiko tipo viešbutis „Amsterdam Plaza“. Šis 5-iomis žvaigždutėmis įvertintas vienos šeimos valdomas viešbutis išsiskiria nuosaikia, harmoningai į aplinką įsiliejančia architektūra, ramia fasado spalva, tačiau jo viduje netrūksta drąsių, ryškių interjero akcentų, darančių jį nepanašų į kitus, išskirtinį ir unikalų. Po naująjį, Amsterdamo dvasia alsuojantį viešbutį mus vedžioja ir savo vizija dalijasi „Amsterdam Plaza“ savininkė Jūratė Narvalaitienė. Kartu su visa šeima jie nutarė padovanoti Lietuvos pajūrio kurortui pilnaverčiam poilsiui ištisus metus pritaikytą itin stilingą vietą, kuri, kaip ir dera Amsterdamui, kupina kontrastų ir netikėtumų.

Amsterdamui būdinga architektūra                       

Vytauto g. iškilęs naujasis viešbučio „Amsterdam Plaza“ pastatas išsyk patraukia akį savo ramiu koloritu, nuosaikiu architektūros stiliumi, grakštumu, lengvomis, laikui nepavaldžiomis klasikos detalėmis, kurios, suderintos su moderniais stiklo elementais, kuria į dangų kylančio statinio iliuziją. Kalbėdama apie architektūrinį sprendimą, p. Jūratė Narvalaitienė pabrėžia, jog čia bene svarbiausias buvo šis Amsterdamo architektūrai būdingas pastato suskaidymas:  atrodo, lyg jis būtų sudarytas iš atskirų mažesnių pastatėlių, ir jie visi tarsi stiebiasi į viršų. Toks pastato išdėstymas, pasak pašnekovės, dar pačiame pradiniame etape nulėmė ir patį viešbučio „Amsterdam Plaza“ pavadinimą. Todėl vėliau, įgyvendinant projektą, tiek pastato išorėje, tiek viduje stengtasi laikytis pagrindinės – amsterdamiškosios – stilistikos.

Nuo solidžios išorės iki individualaus požiūrio į viešbučio interjerą

„Solidus pastato fasadas įpareigojo nenuleisti kartelės ir kuriant viešbučio interjerą. Naudodami geriausias medžiagas, originalius Europoje sukurtus interjero elementus ir kreipdami dėmesį net į menkiausias detales, sukūrėme viešbutį, kuris, tikime, bus kitoks, nišinis, išsiskiriantis iš kitų savo jaukumu, patogumu ir dėmesiu svečiui, teikiantis jam kokybišką poilsį bei ramybę“, – sako p. Jūratė.

Į viešbutį atvykusius svečius prie registratūros įėjimo pasitinka šokantys šampaniniai fontanai. Vos įžengus į vidų, pajunti, jog viskas čia įrengta tarsi kitaip, ypatingai, nejučia apninka jausmas, kad toliau laukia dar daugiau malonių staigmenų… Štai pirmojo aukšto sienas puošia riešuto medžio dekoro intarpai, suteikiantys šios zonos interjerui užbaigtumo, šilumos ir, žinoma, prabangos, kurią sustiprina originali recepcija bei itališki „Driade“ baldai.

Pirmame aukšte įkurdinta konferencijoms bei privatiems pobūviams pritaikyta salė, mini konferencijų salė, sporto salė, SPA zonos, restoranas. Svečių patogumui po visu pastatu įtaisyta automobilių aikštelė, užtikrinanti privatumą bei saugumą. „Įrengti požeminę aikštelę po visu pastatu buvo nemenkas iššūkis statybų metu, nes vanduo čia pakilęs labai aukštai, tačiau, išsprendus sudėtingus technologinius uždavinius, pavyko šį sumanymą įgyvendinti. Tuo pasigirti gali retas viešbutis Palangoje“, – sako p. Jūratė.

Įspūdingasis „Amsterdam Plaza“ atriumas

Bene įspūdingiausia viešbučio erdvė – atriumas, kurio didžioji puošmena – lietuvių meistrų lazeriu raižyta metalo tvorelė. Pasak p. Jūratės, siekiant užtikrinti maksimaliai geriausią rezultatą, specialūs metalo lakštai buvo užsakyti ir atgabenti tiesiai iš Italijos. O štai atriumo grindų piešinys – tarsi Amsterdamo kanalų vanduo. Specialus raštas ant ypatingai poliruotų ir blizgančių itališkų grindų plytelių padėjo įkūnyti originalią idėją: atspindėdamos iš viršaus krintančią šviesą, šios plytelės sukuria tyvuliuojančio vandens iliuziją. Atriumo erdvę puošia originalūs viešbučio meno mecenatų kūriniai.

Vardai, kuriais didžiuojasi

Marcelio Wanderso kilimų burtai

Kuriant viešbučio interjerą, siekta, kad šis būtų nepavaldus laikui, nenorėta vaikytis vienadienių mados tendencijų. Todėl čia vyrauja moderni klasika, o interjeras – lengvas, gaivus, šiltas ir jaukus, tačiau… su drąsiomis detalėmis, suteikiančiomis viešbučiui rafinuotumo ir išskirtinumo.

Vienas didžiausių netikėtumų viešbučio apartamentuose – tai olandų gamintojo „Moooi“ kiliminės dangos, kurių raštus kūrė vienas garsiausių bei produktyviausių pasaulio dizainerių – Marcelis Wandersas, unikaliais savo darbais išplėtęs įprastą kilimų dizaino sąvoką. Jo kurti kilimų raštai spalvingi ir drąsūs: kai kurie primena vaizdus, matomus per kaleidoskopą, o štai gėlėtieji atrodo tarsi nužengę iš baroko laikų paveikslų – aliejiniais dažais tapytų natiurmortų, pilnų gėlių žiedų. Trijų skirtingų raštų Marcelio Wanderso kurtos kiliminės dangos kuria drąsią, ekspresyvią nuotaiką erdvėje. „Tikime, kad Marcelio Wanderso kilimų dangų raštai „išspręs“ ir sezoniškumo klausimą – mūsų viešbučio apartamentuose gėlės „žydi“ nuolat. Ištisus metus galime gaudyti musytes, uodus, bites, boružėles, garsaus kūrėjo talentingai nutupdytas ant ryškiaspalvių žiedų. Na, o vyrai, norintys padovanoti savo moterims jūrą gėlių, galės išsinuomoti šiuos numerius, kad jų išrinktoji, kaskart žengdama per žydinčią margaspalvę dangą, širdyje jaustų ne tik meilę, bet ir vasarą“, – sako p. Jūratė.

Šviesos magija

Šviesos, jaukumo ir užbaigtumo viešbučio interjerui suteikia originalūs žymiausių gamintojų bei dizainerių sukurti šviestuvai. „Amsterdam Plaza“ didžiuojasi turėdama ispanų dizainerio Jaime’ės Hayono bei prancūzų dizainerės Masrie Lise Fery šviestuvus, suteikiančius erdvėms nuosaikios elegancijos. „Rinkomės stipriausius, labiausiai vertinamus ir pripažintus pasaulyje gamintojus bei kūrėjus“, – teigia p. Jūratė.

Vonios kambariuose ir SPA zonoje – inovatyvi vokiška įranga

Daug pastangų dėta ir radikalių sprendimų priimta, siekiant, kad objekte būtų sumontuota išskirtinė vokiečių gamintojo „Dornbracht“ vonios kambarių įranga, SPA zonose – naujoviškos patentuotos šio gamintojo dušų sistemos, turinčios šviesos terapijos funkciją. Pasak p. Jūratės, tai bus pirmas objektas tiek Rytų Europoje, tiek Skandinavijos regione, kuriame tiek daug investuota į šio aukščiausio lygio gamintojo produkciją, teikiančią klientui ypatingą vandens procedūrų pojūtį. Didžiojoje bei mažojoje SPA zonose svečiai ras hamamą, galės mėgautis turkiška pirtimi, sauna, sūkurinėmis voniomis, įvairiais kvalifikuotų meistrų atliekamais masažais.

Vonios kambarių eleganciją kurti padeda trijų metrų aukščio itališkų sieninių plytelių masyvai, taip pat stilingi „Alape“ gamintojo veidrodžiai. Romantikos ieškančioms porelėms patiks numeriai su atvirais vonios kambariais. Juose įspūdingai atrodo onikso siena, suteikianti prabangos ir išskirtinumo. Kaip įrodymas, jog čia pagalvota apie viską, vonios kambariuose puikuojasi Roberto Cavalli kosmetika.

Erdvūs apartamentai – karališkam poilsiui

„Amsterdam Plaza“ plotas – net 4 000 kv. metrų, tačiau jis visgi pretenduoja į butiko tipo viešbučių kategoriją. Jame įrengti 29 apartamentai, kurių plotas – nuo 38 kv. metrų. „Pasirinkome konceptą turėti erdvius, patogius numerius, kurie, klasifikuojant viešbučių segmente, bus įvardyti kaip liuksai, VIP klasės ir karališkieji apartamentai. Kiekvienas išskirtinio dizaino numeris turi savo svetainės ir miegamojo zonas, mini virtuvėles. Viršutiniai viešbučio apartamentai išsiskiria erdvėmis, išsidėsčiusiomis per du aukštus. Šiuose – karališkuosiuose – apartamentuose galima mėgautis ir savo privačia SPA su pirtimis ir sūkurinėmis voniomis. Taigi karališkieji apartamentai siūlo namų sąlygas ir itin komfortišką ilgalaikį poilsį. Mums labai svarbu ne vien miegas – siekiame, kad atvykusieji jaustųsi puikiai ne tik šviečiant saulei, bet ir norėtų čia likti net ir esant blogam orui“, – sako p. Jūratė.

Visi numeriai viešbutyje ir panašūs, ir, rodos, visiškai kitokie. Jie skiriasi ne tik drąsesnėmis ar ramesnėmis sienų spalvomis, harmoningai derančiomis su pribloškiančiais Marcelio Wanderso talentingai išmargintais kilimais, bet ir išdėstymu: esama kambarių su atviromis erdvėmis, kituose miegamojo ar darbo zonos atskirtos, saugančios privatumą.

Apartamentuose, kaip ir visame viešbutyje, maloniai stebina iki detalių apgalvoti interjero sumanymai, bylojantys apie nevienadienį požiūrį, pagarbą svečiui: nuo dėmesio dalykams, užtikrinantiems kokybišką miegą, iki tarsi nematomų akcentų, kuriančių koncepcijos išbaigtumo įspūdį. Štai kad ir palangės, kurioms pagaminti čia pasirinktas ne plastikas ar medžio drožlių plokštė, o korianas. Koriano paviršiai naudojami ir vonios kambariuose bei numeriuose įrengtose privačiose virtuvėlėse. Jie ilgaamžiai, atsparūs neigiamam aplinkos poveikiui, saugūs naudoti, be to, teikia laisvę improvizuoti virtuvėje ir tiesiog mėgautis poilsiu.

Restoranas – tiek pavieniam turistui, tiek ypatingoms progoms

Viešbučio svečių maitinimu rūpinasi čia įrengtas europietiškos virtuvės restoranas, kuriame laukiami ne tik apsistojusieji „Amsterdam Plaza“, bet ir Palangos gyventojai bei kurorto svečiai. Ypatingą nuotaiką ir elegancija dvelkiančią atmosferą restorane kuria portugalų gamintojų baldai bei įspūdingi prancūzų dizainerės Masrie Lise Fery šviestuvai. Restoranas pritaikytas 70–80-iai lankytojų. Visgi, sujungus restorano ir greta esančios konferencijų salės, kurioje telpa 70–80 asmenų, erdves į vieną, čia gali susirinkti iki 150-ies svečių. Restorane atsisakyta baltų staltiesių, taip parodant, jog čia laukiamas kiekvienas – tiek užsukęs pakeliui iš paplūdimio poilsiautojas, tiek pro šalį važiavęs pasistiprinti stabtelėjęs dviratininkas, tiek romantiškai vakarienei brangų žmogų pakvietęs svečias. „Viešbutis ir restoranas yra atviras tiek poilsio ieškantiems turistams, tiek šeimoms su vaikais, tiek verslo klientams ar didesnių bei mažesnių konferencijų svečiams. Tikimės, kad jie iš čia išvyks su pačiomis maloniausiomis emocijomis, gražiausiais prisiminimais, pakylėti, nešdami tą gerąją žinią ir perduodami ją kitiems“, – viliasi p. Jūratė Narvalaitienė.

Apie žvaigždes – už meilę ir atsidavimą prisegamas

Savo veiklą vos pradėjęs viešbutis „Amsterdam Plaza“ įvertintas 5-iomis žvaigždutėmis. Džiaugdamasi tuo, jog visos viešbučio koncepciją kūrusios komandos drąsa bei originalumas neliko nepastebėti, p. Jūratė Narvalaitienė sako: „Tikrai padarėme viską, atidavėme šiai vietai visą širdį – vyras, aš, mūsų trys vaikai… Todėl džiugu, kad visų mūsų 5-ių širdelėms skirta po žvaigždę. Nes tai gražiõs, stipriõs, vieningos šeimõs bendras rezultatas – įveikę visus sunkumus ir pralaimėjimus, mes kaskart pakildavome ir drąsiai pasitikdavome naujus iššūkius. Taip gimė viešbutis, įkūnijęs svajonę ir, tikime, pradėjęs naują prabangios gyvensenos dizaino ir butiko viešbučių tendenciją Lietuvos pajūryje.“

Daugiau informacijos „Amsterdam Plaza“ internetinėje svetainėje.

©Žurnalas „Geras Skonis“

Kristina Noreikienė

Kristina Noreikienė

Straipsnių autorė

 

Su „Geru skoniu“ bendradarbiauju jau nuo 2004 metų. Per tuos daugiau nei dešimtį metų keitėmės abu – ir žurnalas, ir aš ☺ Augome, tobulėjome, subrendome ir… tapome neatskiriama vienas kito dalimi.
Mano straipsnių temos – interjerai, restoranų, viešbučių pristatymai, asmenybės, porceliano istorija, dizainas / mada, papuošalai, parodų apžvalgos, baldai, indai; kava, kokteiliai ir daugelis kitų.