Šiltojo sezono metu keičiasi ne tik mūsų apranga, bet ir mitybos įpročiai – labiau norime šviežių vaisių ir uogų, renkamės lengvesnius patiekalus bei atsigaivinti padedančius gėrimus. Sveikesnės mitybos tendencijos – daugiau natūralių ingredientų ir mažiau cukraus – vis labiau įsitvirtina ir nealkoholinių kokteilių bei limonadų receptuose.
Cukrui – ne
Kaip galima numanyti iš pavadinimo, pirmasis limonadas buvo pagamintas su citrinų sultimis (angl. lemonade – lemon added). Šiuo metu limonadu vadiname kur kas platesnę gėrimų paletę – įvairių vaisių ir uogų sirupais paskanintus bei angliarūgšte gazuotus gėrimus.
Dėl limonadų sudėtyje esančio cukraus neretai jie vertinami neigiamai. Vis dėlto pasigaminti kur kas sveikesnių gėrimų galima ir su becukriais sirupais, – jie savo skoniu bei aromatu nenusileidžia įprastiems. Tokiais becukriais limonadais mėgautis gali ne tik vaikai, bet ir sveikesne mityba besirūpinantys suaugusieji.
Dar viena sveikesnių gėrimų tendencija laikoma ir sparčiai išpopuliarėję nealkoholiniai kokteiliai, kurių sudėtyje tradiciškai naudojamus alkoholinius gėrimus keičia jų nealkoholinės alternatyvos – nealkoholinis džinas, nealkoholinis vermutas, nealkoholinis putojantis vynas bei kiti. Tokiems kokteiliams taip pat vis dažniau naudojami becukriai sirupai, jie gėrimui gali suteikti tiek norimo skonio, pavyzdžiui, „Mojito“ ar „Pina Colada“, tiek vaisiškų poskonių.
Šiuo atžvilgiu becukriai sirupai tampa nepamainomu produktu kuriant gaivinamųjų limonadų ir nealkoholinių kokteilių receptus – jie puikiai patenkina besikeičiančius vartotojų lūkesčius sveikesnės mitybos link.
Ypač didelis becukrių sirupų asortimentas
Prieš 300 metų Prancūzijoje įkurta „Teisseire“ šiuo metu yra viena didžiausių sirupų gamintojų pasaulyje ir svarbiausias sirupų prekės ženklas Prancūzijoje. Kompanijos gaminamų sirupų asortimente – apie 70 skirtingų skonių: vaisių, uogų, žolelių ar gėlių, gurmaniškų ir specialiųjų sirupų.
„Teisseire“ sirupai pasižymi vadinamuoju „tikru skoniu“ – puikias skonines savybes užtikrina ne tik tyras vanduo, išgaunamas iš Aukštųjų Alpių slėnių, bet ir itin aukštos kokybės vaisiai bei uogos (vaisių sirupus gali sudaryti net iki 64 proc. sulčių!). Gamintojas sirupų asortimentą prieš metus papildė becukriais variantais.
Šiuo metu galima rinktis iš daugiau nei 20-ies becukrių sirupų skonių: „Mojito“, „Pina Colada“, „Orange Spritz“, pasiflorų martinio, vyšnių kolos, miško uogų, mėtų, grenadino, citrinų ir žaliųjų citrinų, apelsinų, įvairių vaisių, šeivamedžių žiedų, pasiflorų, persikų, rausvųjų greipfrutų, aviečių, spanguolių, juodųjų serbentų, braškių ir įvairių jau išvardintų uogų derinių.
Toks platus sirupų asortimentas atveria neribotas limonadų bei nealkoholinių kokteilių receptų galimybes tiek juos gaminant namuose, tiek restorane.
Be to, „Teisseire“ becukriai sirupai parduodami aliumininėse pakuotėse, tad juos lengva atvėsinti, o tai itin aktualu ruošiant šaltus gaivinamuosius limonadus ar nealkoholinius kokteilius. Sirupų ryškų skonį ir naudojamų vaisių bei uogų kokybę parodo ir tai, kad 600 ml sirupo pakuotės pakanka net 30 kokteilių paruošti!
Išbandykite gaivius vasaros skonius
Norint pasigaminti becukrį limonadą namuose, prireiks ne tik norimo skonio „Teisseire“ sirupo be cukraus, bet ir limonado pagrindo – geriamojo ar gazuoto vandens, taip pat ledukų, mėgstamų uogų ar vaisių griežinėlių limonadui papuošti bei suteikti papildomo skonio akcentą.
Nealkoholiniams kokteiliams ruošti gali prireikti ir nealkoholinio putojančio vyno. Ruošiant nealkoholinius kokteilius restorane, svarbi jų dalis – ir tinkamos taurės bei itin skaidrūs, profesionalioje ledukų šaldymo mašinoje ruošiami ledukai. Pritrūkus įkvėpimo, naujų kokteilių receptų galima rasti „Teisseire“ interneto svetainėje, į kurią veda ant becukrių sirupų pakuotės esantis QR kodas.
„Teisseire“ sirupus Lietuvoje platina UAB „Sanitex“, jų galima įsigyti „PROMO Cash & Carry“ parduotuvėse ir internetu www.epromo.lt ir www.officeday.lt.
Sveikų kokteilių tendencijos – TOP 5
- Daugiau vaisių ir uogų – po vandens, vaisių sultys neabejotinai yra seniausias iš gėrimų, tad ir šiuo metu pirmenybė teikiama kuo natūralesniems, gerą savijautą bei malonų skonį užtikrinantiems ingredientams.
- Daržovės taip pat tinka kokteiliams – griežinėlis agurko, špinatų tyrė ar kitos daržovės kokteiliui gali suteikti ne tik netikėtumo, bet ir pastiprinti jo skonį.
- Daugiau natūralių spalvų – nors ryškių spalvų kokteiliai traukia akį, natūralios spalvos asocijuojasi su sveikatai palankesne mityba.
- Fermentuotų gėrimų renesansas – fermentacija gėrimams suteikia ne tik malonios rūgštelės, bet ir organizmui naudingų probiotikų. Neabejotina fermentuotų gėrimų žvaigždė yra kombučia, galinti tapti puikia kokteilių sudedamąja dalimi.
- Žolelių ir prieskonių užpilai – įvairūs žolelių, prieskonių ar net gėlių užpilai gali suteikti gėrimui dinamiškesnio skonio bei vitaminų.
©Žurnalas „Geras Skonis“