Vytaras Radzevičius, Kotryna Starkienė ir Martynas Starkus NEFF vakarienėje gastronomijos studijoje „Čiop Čiop“

Meilė

Šis pasakojimas apie virtuvę. Ne apie tą, kurioje stilių diktuoja vien madų žurnalai ir interjero ekspertai. Ne apie tokią, kurioje naujausios technologijos kartais lenkia žmogaus galimybes su jomis susipažinti ir išmokti naudotis. Tai pasakojimas apie virtuvę, kurios širdis yra ne orkaitė, o žmonės, kaip kalbėjo NEFF prekių ženklo įkūrėjas Karlas Neffas. Tai dar vienas trumpas priminimas, kad geresnių ingredientų mūsų patiekalams nei meilė ir entuziazmas nenusipirksime net šviežiausio maisto turguose.

NEFF ženklas Lietuvoje žinomas penkerius metus, tačiau ne kiekvienas virtuvės mėgėjas žino, kad šis laikotarpis yra tik atkarpa milžiniškame šimtmečio patirčių puode. NEFF virtuvės pradžia skaičiuojama nuo 1877 metų, kai  Karlas Neffas mažame Vokietijos miestelyje Bretene pradėjo nedidelį šeimos verslą, – pagamino pirmąją orkaitę. Iš  pirmo žvilgsnio tai buvo primityvių formų krosnelės tipo įrenginys tų laikų virtuvėje. Atsitiko taip, kad šios orkaitės kibirkštis milijonams visame pasaulyje įžiebė negęstančią meilę gaminti. Ir, žinoma, meilė NEFF virtuvei jau daugybę metų nelieka be atsako.

Bendravimas

NEFF Baltijos šalyse pažintį su žmonėmis užmezgė atvirai ir betarpiškai bendraudamas. Dialogai ruošiant maistą ilgam stalui jau vyksta penkerius metus, kurių metų NEFF atrado tūkstančius virtuvės entuziastų, o jie  netrukus atrado ir pamėgo NEFF. Kūrybinės gastronominių patirčių dirbtuvės šurmuliavo gražiausiose Baltijos šalių kulinarijos studijose, suburdamos daugybę žmonių, kuriuos vienija aistra geram maistui ir noras eksperimentuoti virtuvėje. Įkvėpimas yra galingas užtaisas, juo dalindamiesi mes auginame savo ir kitų šansus niekad nestokoti idėjų ruošiant maistą. Tą seniai suprato NEFF, tą puikiai jaučia žmonės, atrandantys džiaugsmą gaminti, dalintis ir valgyti geroje kompanijoje.

Intuicija

Įžvalgos, grįstos asmeniniu patyrimu, arba tiesiog fenomenali nuojauta NEFF specialistams leido sukurti tokias ryškias inovacijas virtuvėje kaip kaitlentės padėjėją „TwistPad®“ arba įslenkančias į korpusą orkaitės dureles  „Slide&Hide®“, kurioms nėra lygių rinkoje jau gerą dvidešimtmetį. Abi technologijos ne tik sprendžia ergonomikos,  komforto ir operatyvumo klausimus virtuvės procesuose. Tai dalykai, kurie ilgainiui pradeda diktuoti naujus mūsų  įpročius virtuvėje, koreguoja vakarienės planus. Pavyzdžiui, kaip smagu drauge su dukra atvėrus orkaitės dureles aptepti bandeles plakiniu arba dalintis su draugais pica tiesiai nuo atviros orkaitės padėklo. NEFF ambasadorius Lietuvoje Vytaras Radzevičius ne kartą yra paminėjęs, kad be „Slide&Hide®“ durelių savo gyvenimo virtuvėje nebeįsivaizduoja…

Tokie liudijimai leidžia daryti išvadą, kad pasaulio atradimai, lyg brandintas sūris, įmanomi tik pasitelkus kantrybę, technologinį progresą ir, svarbiausia, stebuklingą kūrėjo intuiciją.

Kūrybiškumas

NEFF atradimai – tai drąsus ir inovatoriškas požiūris į virtuvės procesus. Naujos įrangoje įdiegtos funkcijos įkvepia virtuvės entuziastus, o šie įkvepia NEFF ištobulinti ir ieškoti naujų sprendimų, atveriančių galimybes naujiems eksperimentams. Pavyzdžiui karšto oro orkaitės programa „CircoTherm®“ ne tik leidžia efektyviau naudoti energijos resursus, pagreitinti kepimą, bet ir gaminti skirtingų skonių patiekalus net keturiais lygiais vienu metu. NEFF šaldytuvas, ant kurio galima piešti, dovanoja šansą nepamiršti naujos pusryčių idėjos ją užrašant tiesiai ant durelių arba palikti meilės raštelį savo mylimajai čia pat, virtuvėje, prie omleto lėkštės. Taip, technologiniai atradimai palengvina buitį, bet, svarbiausia, jie tampa žaismingu motyvu kasdienybėje susikurti šedevrą, atveriantį artimųjų širdis. Tokia yra kūrybiškumo jėga pagal NEFF.

Aplinka

NEFF aplinką būtų sunku apibrėžti vien ergonominiais matmenimis ir erdvės zonavimu. Šis terminas sieja aplinkybes, dėl kurių produktai patenka į mūsų namus, vietą, kurioje gaminame, ir dalykus, kurie daro įtaką mūsų pasirinkimams, ką gaminti šiandien. NEFF virtuvėje svarbu judėjimo patogumas, langai, pro kuriuos patenka dienos šviesa, baldų paviršiai, faktūros ir spalvos, garsai, kvapai ir emocijos.

Nepaprastą vietą NEFF filosofijoje užima tvarumas ir ekologija, kaip labai praktinis įgūdis kurti ilgaamžę tradiciją savo šeimos virtuvėje ir skleisti sveiko gyvenimo būdo idėjas, siekiant harmonijos visuose savo gyvenimo pjūviuose.

Lyg lėkštėje, kai rūgštelė susipina su saldumu, vaisių gaiva, nostalgišku morenginiu lengvumu ir skonio prabanga.

Jei Jūsų skoniui tinka šie ingredientai, pasigaminkite TV laidos „Kotrynos burtai“ vedėjos Kotrynos Starkienės siūlomo deserto, kuriuo vaišinosi pavasarinės NEFF vakarienės svečiai gastronomijos studijoje „Čiop Čiop“.

©Žurnalas „Geras Skonis“