Daugelyje gyvenimo sričių įsitvirtinantis tvarumas sėkmingai įsilieja ir į nekilnojamojo turto (NT) sektorių. Šiuo metu naujų projektų vystytojai skiria kur kas daugiau dėmesio aplinkai ir gyventojų gerovei, o NT pirkėjai savo ruožtu taip pat dairosi ne tik kokybiško, bet ir tvarumo principus atitinkančio būsto. Toks – draugiškas aplinkai ir gyventojams – yra šiuo metu Vilniaus rajone plėtojamas individualių namų kvartalas „Riešės namai“.

Įsigali tvarumo tendencijos

Įprastai tvarumo standartai taikomi verslo centrams ir komercinės paskirties pastatams, tačiau naujų vėjų ateina ir į gyvenamojo būsto sektorių, teigia NT vystytojai.

„Tvarumo tendencija įsigali abiem kryptimis – auga ne tik tvaraus būsto paklausa, bet ir pasiūla. Tai nulemia tiek Europos lygiu priimami sprendimai žaliojo kurso link, tiek reiklesni NT pirkėjai, kuriems nuoširdžiai rūpi, kokiame name jie gyvens.

Gyvenvietę supa miškai, yra ne vienas vandens tvenkinys, šalia – visas reikiamų paslaugų spektras, o pasiekti miesto centrą užtrunka tik 20 minučių

Tai nulemiatiek Europos lygiu priimami sprendimai žaliojo kursolink, tiek reiklesni NT pirkėjai, kuriems nuoširdžiai rūpi,kokiame name jie gyvens. Šiuo metu išties aktyviai domimasipoveikiu aplinkai, statybinių medžiagų kokybe irkilme bei kokie yra papildomi sprendimai, užtikrinantysgerovę būsimiems namo gyventojams“, – komentuoja naująkvartalą „Riešės namai“ statančios NT vystytojos „IntegreProperty“ nekilnojamojo turto vystymo projektų vadovasDovydas Juozapavičius.

Jo teigimu, pastebima, kad NT pirkėjai pasiryžęmokėti daugiau už tvarius, ekologiškus sprendimus, nes tai yra vienas iš būsto likvidumo garantų – investicijos į tvarius sprendimus ne tik pakelia, bet ir išlaiko būsto vertę ilguoju laikotarpiu.

„Pirkėjui svarbi pastato kokybė ir tinkama infrastruktūra. Tai apima tiek energetinius sprendimus, tiek lengvai pasiekiamas švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigas, parduotuves bei įvairių paslaugų tiekėjus. Ypač daug dėmesio šiuo metu skiriama gyvenamųjų namų aplinkai – ar kvartale yra numatyta laisvalaikio ir poilsio zonų, kokios galimybės gyventojams leisti laiką bendro naudojimo erdvėse.

Pavyzdžiui, jei kvartalas turi nuosavą vandens telkinį, tai laikoma dideliu privalumu“, – vardina D. Juozapavičius.

Duoklė Lietuvos gamintojams

Atokiau nuo sostinės šurmulio kylantis gyvenamųjų namų kvartalas „Riešės namai“ pasižymi itin žalia teritorija ir patogiam gyvenimui reikalinga infrastruktūra. Kaip teigia „Integre Property“ atstovas, unikalus NT projektassujungia du pasaulius – miesto patogumus ir užmiesčio ramybę bei jaukumą.

„Riešė yra viena sparčiausiai besiplečiančių gyvenviečių, kur harmoningai susilieja urbanistinis ir gamtos peizažai. Gyvenvietę supa miškai, yra ne vienas vandens tvenkinys, šalia – visas reikiamų paslaugų spektras, o pasiekti miesto centrą užtrunka tik 20 minučių. Ne veltui tai populiari vieta tarp šeimų ir užmiesčio ramybę vertinančių gyventojų“, – sako D. Juozapavičius.

Pasak pašnekovo, atsižvelgiant į augančius NT pirkėjų lūkesčius tvariam būstui, naujame kvartale įgyvendinta nemažai sprendimų pagal tvarumo principus: A++ energetinės klasės namuose yra sudarytos sąlygos įsirengti saulės elektrines bei elektromobiliams reikalingas įkrovimo stoteles, projektuojant namus daug dėmesio skirta aplinkosaugos ir žmonių gerovės aspektams, pasirūpinta aplinkos apželdinimu. Taip pat pasirūpinta vandens gręžiniu, kad kvartalo naujakuriai turėtų itin kokybiško giluminio vandens bei nereikėtų mokėti sąskaitų už jį.

Dar vienas naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Riešės namai“ išskirtinumas – dauguma statybinių medžiagų pagamintos Lietuvoje. Tai irgi prisideda prie didesnio projekto tvarumo.

Dauguma namų interjero ir išorės dizaino elementų buvo kuriami su vietos dizaineriais, tad drąsiai galime sakyti, kad „Riešės namų“ dizainas atspindi lietuvišką kultūrą, tradicijas bei stilių

„Naudodami aukščiausios kokybės lietuviškas statybines medžiagas ne tik palaikome vietinius gamintojus, bet ir mažiname poveikį aplinkai, susijusį su medžiagų transportavimu. Tarp naudotų lietuviškų medžiagų – mūriniai blokai, plytelės, betono gaminiai, taip pat ir deginta mediena, maumedžio lauko terasos. Be to, dauguma namų interjero ir išorės dizaino elementų buvo kuriami su vietos dizaineriais, tad drąsiai galime sakyti, kad „Riešės namų“ dizainas atspindi lietuvišką kultūrą, tradicijas bei stilių“, – pasakoja kvartalą vystančios įmonės nekilnojamojo turto vystymo projektų vadovas.

Daugiau erdvės – kiekvieno poreikiams

Šiuo metu „Riešės namų“ kvartale galima rinktis iš 9 skirtingo dydžio namų – nuo 117 kv. m iki 150 kv. m ploto. Kaip teigia projekto vystytojai, būstų įvairovė leidžia patenkinti skirtingus pirkėjų poreikius, mat 4–5 kambarių namuose galima patogiai susiplanuoti ne tik gyvenamąją erdvę visai šeimai, bet ir, pavyzdžiui, skirti vietos darbo kambariui ar asmeniniams hobiams.

„Gyventojų patogumui siūlome namų ir su iki galo padaryta apdaila, kuriai naudojame itin kokybiškas medžiagas,– ąžuolinį parketą, ąžuolines duris, ilgaamžes plyteles bei kita. Tokiu atveju naujakuriams lieka tik malonūs rūpesčiai – pasirinkti baldus ir persikraustyti.

Šiuo metu „Riešės namų“ kvartale galima rinktis iš 9 skirtingo dydžio namų – nuo 117 kv. m iki 150 kv. m ploto

Bet kokiu atveju – ar su daline, ar su visa apdaila, mūsų namai pasižymi modernia architektūra su vientiso stiliaus fasadinėmis plytelėmis bei ilgaamže degintos medienos apdaila“, – teigia D. Juozapavičius. Vienas iš kvartalo išskirtinumų – privatus tvenkinys, prie kurio galės ilsėtis tik „Riešės namų“ gyventojai. Sutvarkyta tvenkinio pakrantė taps puikia atokvėpio vieta norintiems pasivaikščioti, be to, čia bus galima surengti iškylą ant žolės. Tvoromis aptverti namai su užtvaro saugomu įvažiavimu į kvartalo teritoriją gyventojams užtikrins daugiau saugumo ir privatumo.

„Esame įmonių grupės dalis, kuri jau ne pirmus metus savo veiklą vysto remdamasi tvarumo principais. Visoje įmonių grupėje vadovaujamės bendra tvarumo strategija, skirdami dėmesio trims pagrindinėms ESG kryptims – aplinkosaugai, socialinei atsakomybei ir gerai valdysenai. Dėl šios priežasties nedarome išimčių ir NT pirkėjų gerovei – siūlome jiems modernius ir aukščiausius tvarumo standartus atitinkančius būstus“, – atsisveikindamas pabrėžia D. Juozapavičius.

„Integre Property“ jau yra prisidėjusi prie NT projekto „Prie Vilnelės“ kaip individualaus būsto vystytoja, šiuo metu pirkėjams siūlo rinktis būstą naujame kvartale „Riešės namai“

.Daugiau informacijos apie „Riešės namus“ .