Tikras džiaugsmas pakviesti svečius į vietą, kurioje atsidūrus, pasigirsta tylus aiktelėjimas, o tada skubama su nuostaba dairytis aplink. Vasario 19-osios, trečiadienio, vakarą tokių reakcijų netrūko gurmanams renkantis į „Gero skonio“ klubo vakarienę, surengtą Kauno restorane „Laurus“. 

Pačioje miesto širdyje, visai greta Kauno soboro veikiantis restoranas skaičiuoja tik antrus metus, tačiau tie, kas čia apsilanko, nelieka abejingi ir vėliau grįžta. Vakarinio formato restorane akį pirmiausia traukia interjeras – gausus, išraiškingas, tikra priešingybė minimalizmui. Toks ir buvo šios vietos įkūrėjo Lauryno Šauklio ir jam pagelbėjusios žinomos interjero dizainerės Nerijos Sabaliauskienės tikslas: sukurti vietą, kuri tviskėtų, žaižaruotų, leistų svečiams pamiršti kasdienybę ir trumpam panardintų į šventinę atmosferą.

Tad ir „Gero skonio“ klubo vakarienės svečius L. Šauklys ir restorano vadovė Aistė Terentjevaitė kvietė atsipalaiduoti bei nerti į naujas patirtis – dairytis, skanauti, vertinti ir bendrauti. Vakarienės dalyviai mielai priėmė šį kvietimą, nes, kaip visada, šio klubo vakarienės – tai žingeidžių gurmanų, vienijamų meilės maistui ir gėrimams, susitikimai. „Gero skonio“ klubo vakarienės rengiamos jau porą dešimtmečių, o pagrindiniai jų principai nekinta – kelios dešimtys svečių susirenka vis kitame Lietuvos restorane, o jo virtuvės komanda paruošia specialius patiekalus, kurių nėra meniu. Dar viena neatsiejama klubo susitikimų dalis – ypatingas dėmesys ne paskiriems patiekalams, bet kiekvieno jų deriniui su specialiai parinktu gėrimu. Šiuos derinius svečiai įvertina už juos balsuodami, o vakaro pabaigoje paskelbiami favoritai.

Išrinkti geriausią vakarienės „Laurus“ derinį nebuvo tokia jau lengva užduotis, nes restorano kūrybos vadovas Edgaras Rutkauskas yra išties talentingas virtuvės šefas, įvertintas ir tarptautiniu mastu. Štutgarte, Vokietijoje, pernai vykusioje kulinarijos olimpiadoje „IKA Culinary Olympics 2024“ jis laimėjo sidabro medalį individualioje rungtyje „Culinary ART“. Tai vienas iš prestižiškiausių apdovanojimų, kokį yra pelnęs virtuvės šefas iš Lietuvos.

Žinoma, kiekvienam virtuvės šefui svarbu dirbti su aukščiausios kokybės ingredientais, tad E. Rutkauskas savo talentą ir kūrybiškumą vakarienės svečiams galėjo pademonstruoti kurdamas iš „Gero skonio“ klubo partnerių parūpintų produktų.

Vakarienės partneris UAB „Baltic Larus“, valdanti prekės ženklus „Lapino puota“ ir „Kitchen Me“, tiekė puikią mėsą – virtuvės komandai šįsyk prireikė antienos bei jautienos. Apie savo atstovaujamą įmonę ir jos produktus tąvakar papasakojo rinkodaros direktorė Rūta Burdzilauskaitė. O štai vegetariškiems užkandžiams, šaltam ir karštam, šefas kūrybiškai panaudojo įmonės „Nestle Professional“ tiektus veganiškus ingredientus iš „Garden Gourmet“ produktų linijos. Juos vakaro svečiams pristatė įmonės komercijos vadovas Ramūnas Dargužis.

Gėrimų paletė vakarienės „Laurus“ metu buvo itin plati – nuo vyno (taip pat ir nealkoholinio) iki konjako, taip pat mineralinio vandens „Neptūnas“. Pastaruoju rūpinosi „Coca-Cola HBC“ Lietuva,  o apie tai, koks gyvybiški būtinas žmogaus organizmui vanduo, kokią jis turi galią atgaivint ir praturtint skonio pojūčius, priminė įmonės Korporacijos reikalų ir tvarumo vadovė Inga Lungė. Ji akcentavo, jog mineralinį vandenį taip pat galima kruopščiai derinti prie maisto, pavyzdžiui, gazuotas ar negazuotas „Neptūnas“ kiekvienam patiekalui gali suteikti šiek tiek skirtingų skonio natų.

Vyną prie nesaldžių patiekalų, o konjaką prie finalinio deserto vakarienei parinko dar vienas klubo partneris, UAB „Eugesta“. Šios įmonės, Lietuvoje atstovaujančios daugybę prekių ženklų, atstovas, pardavimų vadybininkas Dovydas Valikonis, papasakojo, kodėl prie konkretaus patiekalo buvo derinamas vienas ar kitas gėrimas.

Pavyzdžiui, prie svečių pasitikimui virtuvės šefo paruošto elegantiško derinio, avietės su ančių kepenėlėmis, buvo priderintas išskirtinis prosekas. Šaltą veganišką užkandį, tortiliją, įdarytą burokėlių falafeliais, papildė baltasis sausas vynas iš Argentinos. O štai karštą, taip pat veganišką užkandį, lydėjo nealkoholinis vynas iš Chardonnay rūšies vynuogės. Akivaizdu, jog svečiams itin patiko pagrindinio patiekalo – jautienos išpjovos ir antienos mozaikos – derinys su raudonuoju sausu vynu iš Argentinos. Būtent jis buvo išrinktas geriausiu. Beje, paskutiniuosius balsus už vakarienės derinius svečiai atidavė skanaudami deserto. Šefas vakaro finalui paruošė sūrios karamelės sūrio pyragą su frangelico likerio padažu, o D. Valikonis prie jo derino konjaką.

Būna vakarų, kai svečiai, atrodo, mielai pratęstų vakarienę dar kita tiek, kiek ji truko. Toks įspūdis tvyrojo susitikimui Kauno restorane „Laurus“ judant į pabaigą. Tačiau ir ta pabaiga gali būti smagi, ypač, kai „Geras skonis“ svečiams pažada dar ne vieną intriguojantį ir praturtinantį susitikimą.