Atėjus šiltajam sezonui, kuomet aplinkui viskas žaliuoja, žydi, pabėgame iš miesto, daugiau laiko leisdami gamtos apsuptyje su smagia kompanija, maistą ruošiame lauko kepsninėse, suteikdami dūmo aromatą ir atrasdami mėgstamus skonius. Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija sukvietė narius, virtuvės šefus, HoReCa partnerius ir vietinių ūkių atstovus į kaimo turizmo sodybos „Vytauto kaimas“ erdvią lauko terasą šalia Baluosio ežero, Aukštadvario r.

Kūrybinėmis idėjomis, gastronominėmis žiniomis, patarimais šventiniam stalui, gurmaniškus užkandžius ir dūmo aromato patiekalus gamino patyrę virtuvės šefai: Arūnas Stoškus, restoranų grupė „Fortas“; Laurynas Bužinskas, „Chef Laurynas“; Eduardas Radzivilovas, „Mažoji Ragainė“; Rima Tataurovė, „Bijola“; restorano „Amandus“ vyr. virėjai Dovydas Dokšas ir Ernestas Žitkauskas bei konditerė Rita Ramanauskaitė.

Eduardo Razivilovo vieno kąsnio užkandžiai

„Mažoji Ragainė“ gamybos vadovas Eduardas Radzivilovas pasiūlė Pik-Nik čederio vėrinukus su vyšniniu pomidoru, sultene, šilauoge, vaišino užkandžiais spalvotuose krepšeliuose: lydytą tepamą Rambyno gardino su „Džiugo“ sūriu, vynuogėmis ir mini romaninėmis salotomis. Restorano „Amandus“ sous šefas Dovydas Dokšas pasidalino patirtimi, kaip paruošti sūdyto upėtakio balotiną, skanintą žolelių majonezu su krienais, lašišos ikrais, smidrais, ridikėlių griežinėliais, žirnelių daigais.

Dovydo Dokšo sūdyto ūpėtakio balotinas

Pasitinkant vasarą, restoranų šefai siūlo maistą ruošti keraminėje lauko kepsninėje, kurioje kepamas maistas išsaugo savo maistines savybes, sultingumą bei užtikrina tolygų ir vienodą kepimą. Karštai rūkytą plačiakaktį su grill pak choi salotomis ir pankolių salsa, smidrais gamino Laurynas Bužinskas „Chef Laurynas“. Virtuvės meistras rinkosi Lietuvoje natūraliu pašaru „Išlaužo žuvis“ tvenkiniuose auginamą plačiakaktį.

Virtuvės šefai dalinasi patarimais ir siūlo maistą ruošti keraminėje lauko kepsninėje

Restoranų grupės „Fortas“ virtuvės šefas Arūnas Stoškus ėrienos kumpį įtrynė šviežiai maltais pipirais, „Beef Brisket“ prieskoniais, alyvuogių aliejumi, šviežiais žalumynais, česnakais ir marinavo šaldytuve bent 24 val. Paruoštą ėrienos kumpį įdėjo į įkaitintą „Big Green Egg“ kepsninę (110 C laipsnių su obuolių rūkymo kaladėlėmis) ir kepė-rūkino 3-4 val. Po kepimo ėrienos kumpį įvyniojo į foliją ir paliko „subręsti“ 20-25 min. Keptą ėrieną gardino perlinių kruopų salotomis su brokoliais, žalumynais, datulėmis ir jogurtu. Norėdami galite išbandyti receptą.

Jautienos nugarinės roast su jaunomis bulvytėmis, grybais, pankolio salotomis, petražolėmis ir žalumyno padažu paruošė Ernestas Žitkauskas, restorano „Amandus“ vyr. virėjas. Patiekalui naudojo Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos ekologišką jautienos nugarinę be kaulo.

„Bijola“ konditerė Rima Tataurovė vaišino mini pyragėliais „Vyšnia“ ir „Šaltalankiai“. Restorano „Amandus“ konditerė Rita Ramanauskaitė pasiūlė mini pyragėlius su šokoladiniu cremeux, pasiflorų įdaru, kokosiniais putėsiais, puošė traškučiu su graikiniais riešutais.

Nauju nariu priimtas virtuvės šefas Tadas Paplauskas, UAB „Auksinis pjūvis“, restoranas „Office Club“.

Asociacija vienija virš 100 virtuvės profesionalų, kurie dalinasi gastronominėmis žiniomis, kūrybine patirtimi, meistrystės technikomis, skoninių savybių suderinamumo svarba, atkreipia dėmesį į tvarų, atsakingą vartojimą, siekiant maisto švaistymo. Kartu pagelbėja ukrainiečiams, ieškantiems virėjo, konditerio darbo. Su HoReCa partneriais ir vietiniais ūkiais supažindina su rinkos aktualijomis, siekia išsiaiškinti virtuvės šefų, konditerių poreikius, kuriant, atnaujinant valgiaraščius.

***

Daugiau informacijos,

Jūratė Mikalkėnienė

LVVKA vykdomoji direktorė

Mob. +370 615 67405

El. paštas vadybininke@lrvvk.lt

http://www.lvvk.lt