Pačioje Vilniaus širdyje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikiantis restoranas „The Gallery“ nemažai daliai miestiečių puikiai žinomas kaip jauki erdvė, kur galima užsukti puodelio kavos aplankius parodą. Čia smagu atkeliauti ir gardžių dienos pietų, elegantiškos vakarienės su vyno taure… Be to, jau septynerius metus restoranas garsėja ir kaip nuostabi renginių erdvė, kurią renkasi ir švenčiantys asmenines šventes, ir tie, kas organizuoja formalesnius renginius.

Pastato, kuriame restoranas veikia, paskirtis padiktavo nemažai „The Gallery“ elementų – juk tai didžiulė meno erdvė, kurioje vyksta įvairios edukacijos, renginiai. Žinoma, pirmiausia su galerija susijęs pats restorano pavadinimas, tačiau gražių sąsajų turi ir interjeras, koncepcija, nuotaika… Ne veltui „The Gallery“ akcentuoja tris svarbiausius dalykus – meną, maistą ir bendravimą.

Visi šie elementai darniai dera – tereikia užsukti per pietus ar vakare, o labiausiai tą galima pajusti surengus čia savo šventę ar pasitaikius progai dalyvauti kaip svečiui.

Nors restoranas įsikūręs dideliame pastate, kuriame netrūksta veiksmo, jis gyvuoja savu ritmu. Galerijai užvėrus duris dienos pabaigoje, „The Gallery“ gali dar ilgai šurmuliuoti svečių gausus renginys, kai juokas ir klegesys liejate liejasi net į lauko terasą. Ši vieta unikali tuo, kad svečiai gali mėgautis ne tik ypatingu svetingumu, kai įsiklausoma į visus pageidavimus, bet ir privatumu, nes šalia – tik gamta ir netoli vingiuojanti upė. Miesto centras visai šalia, tačiau jo šurmulys lieka gerokai nutolęs…

Daugelį tų, kas pirmąsyk aplanko „The Gallery“, vaizdas per langus ir erdvi terasa tiesiog nuginkluoja. Žvilgsnis gali laisvai klajoti kitapus upės esančių sostinės pastatų stogais, fasadais… Šiltuoju metų laiku nesunku pasijusti žalumos apsuptyje. Dieną restorane netrūksta pro milžiniškus langus plūstančios šviesos, o vakare džiugina miesto žiburiai. Nedaug Vilniuje vietų, kurios pasiūlytų tokią išskirtinę panoramą pačiame miesto centre.

Net ir skubėjimo kupinomis darbo dienomis užsukus į restoraną galima trumpam stabtelti, atsipūsti nuo bėgimo bei pasimėgauti gardžiu, šviežiu maistu. Ne veltui nemažai svečių čia atkeliauja būtent dienos pietų. Jie kasdien ruošiami vis kitokie, priklausomai nuo sezono, į virtuvę atkeliaujančių šviežių produktų, virtuvės šefo fantazijos. Gal tai ir stebina, tačiau taip tik dar įdomiau! „The Gallery“ tarsi ragina – „pasitikėkite mumis, mes viskuo pasirūpinome“. Vakarais restorane karaliauja a la carte meniu – visas klasikinių ir modernių patiekalų spektras.

a la carte meniu patiekalus renkasi ir tie, kurie čia nusprendė švęsti savo šventę. Jų per visus septynerius metus buvo gausybė – nuo romantiškų vestuvių, šeimyniškų krikštynų iki dalykinių renginių ar bendrų interesų vienijamų kompanijų pusryčių. Restorano meniu iki šiol įtiko net išrankiausiam skoniui: galima rinktis bei skanauti skirtingų šaltų ir karštų užkandžių, šefas su komanda mielai paruoš bet kurį išsirinktą elegantišką pagrindinį patiekalą – nuo jūrų gėrybių iki jautienos kepsnio, o šventės pabaigoje visi mielai pasilepins žavingu desertu. Žinoma, prie maisto visada atidžiai priderinami ir nealkoholiniai bei stiprieji gėrimai. Mažas ir išties malonus momentas – saldumynai daugeliui žmonių kelia bene daugiausia sentimentų, tad šventės šeimininkai gali patys pasirūpinti pagrindiniu šventės desertu. Prireikus restorano virtuvės komanda dekoruos jį taip, kad derėtų prie bendro maisto ir renginio stiliaus.

Daugiausia peno akims šioje vietoje atsiveria už restorano langų ar išėjus į terasą, o vidaus erdvė santūri, ramių spalvų. Organizuojant šventes tai tampa didžiuliu privalumu, nes erdvė neįpareigoja rinktis kokį nors vieną dekoro stilių – atsiveria daugybė galimybių. Ši vieta kaskart gali pasikeisti tiesiog neatpažįstamai – būti rimta ir dalykiška, romantiška, o gal elegantiška, šeimyniška, bohemiška…

Čia gali tilpti nemažas svečių būrys ir niekas neliks nuošalyje, nesvarbu, ar visi bus susėdę prie nedidelių staliukų, ilgo stalo, ar vyks furšetas. Toji jauki bendrumo dvasia, galimybė iš vidaus išeiti į lauką ir atgal kuria dinamišką ir smagią atmosferą. Svečiams svarbu ir tai, kad dėl automobilio nereikia sukti galvos – čia pat yra vieta jam pastatyti. Beje, užsisakius restoraną šventei, tam laikui jis tampa išskirtinai privačia erdve, kur neužklysta pašalinių žmonių. Net kai „The Gallery“ vyksta pora renginių per dieną, jie visada būna gerokai nutolę laiko atžvilgiu. Tad nė nestebina, jog tokiais privalumais apdovanota vieta išties paklausi, – rudenį jau ima tirpti galimų rezervacijų datos ateinančiai vasarai.

Šventės „The Gallery“ būna tokios jaukios ir išskirtinės, jog neretai, tarkime, vestuvių puotą čia kėlę jaunavedžiai, minėdami metines, užeina romantiškai pasėdėti su puodeliu kavos, kad atgaivintų malonius prisiminimus. O tai, sutikite, išties nemenkas komplimentas restoranui!

©Žurnalas „Geras Skonis“