Istorinį pastatą galima apžiūrėti tiesiog vaikštinėjant, tačiau į restoraną svečius pirmiausia vilioja maistas, gėrimai, galimybė jaukiai bei smagiai pabūti su bičiuliais, artymaisiais
Daliai restoranų savo istoriją tenka kurti nuo nulio, bet yra ir tokių, kurių nuotaiką, toną tarsi duoda pati vieta. Istorinis, miestiečių pamėgtas parkas bei šimtametis namas – tokioje erdvėje duris atvėrė Kauno restoranas „Park Avenue“. Svetingumą, namų atmosferą jam tarsi perdavė sienos, o naujais bruožais visa tai papildo kūrybiška ir profesionali komanda. Nuo pradžios prabėgus pusmečiui galima įvertinti – svečiai šią vietą pamėgo.
Gražus sutapimas: išraiškingas žalias medinis pastatas Vytauto parke šiais metais švenčia 100 metų jubiliejų. Tad pradedant skaičiuoti naują gyvavimo šimtmetį verčiamas ir naujas šio namo istorijos puslapis – šįsyk kaip restorano. Po restauracijos pastatas tarsi atgimė ir žadina smalsumą, o kas gi čia buvo anksčiau?
Svetingumas lyg „užprogramuotas“ istorijos
Kaip pasakoja restorano „Park Avenue“ vadovė Simona Lekeckaitė, pastato istorija įspūdinga. Pasirodo, dar 1923 – iaisiais šis namas dalimis atvežtas iš Vokietijos traukiniais ir pastatytas ant kalno Vytauto parke. Čia buvo Vokietijos ambasadoriaus Lietuvoje rezidencija. Vieta nestebina – miesto centre buvo įsikūrusios įvairios valdžios įstaigos, taip pat ir užsienio valstybių ambasados, o netolimo parko apsuptis nuostabiai tiko rezidencijai. Vos po trejų metų pastatą nutarta išplėsti – 1926 – aisiais atsirado priestatas bei veranda.
Kuo šios praeities detalės svarbios ir įdomios dabar? Atsakymas paprastas. Rezidencijos pastatas plėstas tam, kad atsirastų daugiau vietos, – čia ne tik gyventa, bet ir būdavo priimami svečiai. Tad svetingumas ir namų atmosfera tarsi užkoduota šioje vietoje, o tradiciją dabar gražiai tęsia „Park Avenue“. „Norime, kad pas mus užsukę svečiai jaustųsi jaukiai, patogiai, norisi tapti jiems namais“, – sako S. Lekeckaitė.
Ne vienas lankytojas čia atklysta vedinas sentimentų – prisimena kadaise parke veikusius atrakcionus bei žalią namą baltomis langinėmis. Dabar jis preciziškai atnaujintas – atstatymas vyko net trejus metus, laikantis griežtų reikalavimų, mat medinukas yra paveldo objektas; dabar jis įtrauktas į Kaune lankytinų vietų sąrašą. Beje, tai vienintelis restoranas šioje vietoje.
Patirties sėmėsi iš užsienio ir vietinių meistrų
Istorinį pastatą galima apžiūrėti tiesiog vaikštinėjant, tačiau į restoraną svečius pirmiausia vilioja maistas, gėrimai, galimybė jaukiai bei smagiai pabūti su bičiuliais, artimaisiais. Tada atsiranda galimybė ištyrinėti ir interjerą, pajusti senojo Kauno dvasią.
Tik vėlyvą 2024 – ųjų pavasarį „Park Avenue“ bus apsukęs visų sezonų ratą, tačiau tam tikras virtuvės braižas išryškėjo jau nuo pirmojo vasaros sezono, jį galima atpažinti ir vėsiųjų sezonų meniu. Meniu reprezentuoja Europos ir Azijos virtuves, atiduoda duoklę ir istorijai, ir šiuolaikiškumui.
Restorano vyriausiasis šefas Algirdas Sviklius yra jaunas ir ambicingas kūrėjas, sėmęsis žinių ir iš Lietuvos, ir iš užsienio virtuvės autoritetų. Jis yra mokęsis Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje Kaune, o čia vyriausiasis Kulinarinio meno studijų programos virtuvės šefas yra Xavieras Bouriotiš Prancūzijos, tad neabejotina jo įtaka. A. Svikliui teko padirbėti ir tokiuose vertinamuose restoranuose kaip „Medžiotojų užeiga“ su šefu Arūnu Bansevičiumi priešakyje, Vytauto Samavičiaus „Momo Grill“, Martyno Meidaus „Vila Komoda“ Palangoje.
Būtent pastarąjį šefą jis mini kaip vieną svarbiausių įkvėpėjų, kuris darė įspūdį savo minimalizmu, produktų fermentacijomis, eksperimentiniais skonių deriniais.
Meniu – kompaktiškas bet įvairus
Dabar A. Sviklius pats vadovauja 7 žmonių komandai virtuvėje. O šioji yra atvira, tad visi „Park Avenue“ svečiai gali išvysti ir pasisveikinti su maistą kuriančia komanda. Restorano à la carte meniu nedidelis, tačiau įvairus, jame galima rasti ir klasikos, ir šio to netikėto. To, kas patiks suaugusiems, bet nudžiugins ir vaikus. Kokį patiekalą begamintų, virtuvės komandai svarbiausia šviežumas ir kokybė, o su sezoniškumu stengiamasi rasti aukso vidurį – tarkime, meniu visada yra jautienos kepsnys (steikas) ar ančių krūtinėlė, tačiau, priklausomai nuo sezono, gali kisti su mėsa patiekiami garnyrai, padažai.
Panašus komandos požiūris ir į meniu atnaujinimą – prigiję, pamėgti patiekalai išlieka, tačiau su kiekvienu nauju metų laiku atsiranda šis tas naujo. Taip įtinkama svečiui, kuris sugrįžta pamėgto patiekalo, tačiau ir naujienų mėgėjai nelieka užmiršti. Tarkime, šiltąjį sezoną tapo akivaizdu, jog daug svečių grįždavo dėl jautienos kepsnio, aštuonkojo, vokiško stiliaus dešrelių.
Restorano vyriausias šefas Algirdas Sviklius
Restoranas įsikūręs parke, – tai mėgstama pasivaikščiojimų vieta, tad netrūksta čia užsukančių šeimų su vaikais. Kadangi maistas ruošiamas iš kokybiškų, šviežių ingredientų, iš esmės bet kuris meniu pasiūlymas gali būti tinkamas ir jauniesiems lankytojams. Juolab jog meniu galima rasti ir picų, o kuris mažylis jų nemėgsta?
Kviečia ir vėlyvųjų pusryčių ir verslo pietų
Savaitgaliais svečiai į „Park Avenue“ gali atkeliauti vėlyvųjų pusryčių, jie tiekiami nuo 11 iki 14 val. Tai puiki naujiena kauniečiams, nes mieste nėra tiek jau daug vietų, kurios juos siūlytų. Lankytojai gali neskubėdami skanauti puikiai paruoštos klasikos – Benedikto kiaušinių, skrebučiai su avokadais, plonyčių prancūziškų blynelių „Crêpes Suzette“ ar užsisakyti angliškų pusryčių lėkštę, kurioje maistas patiekiamas dviem žmonėms.
Darbo dienomis čia siūlomi verslo pietūs. Apie konkrečios dienos pasiūlymus iš anksto paskelbiama ir socialiniuose tinkluose, ir restorane. Pietų komplektas klasikinis: užkandis, sriuba ir pagrindinis patiekalas. Is šio trejetuko visada galima pasirinkti ką nors su mėsa ir be jos, sotesnį patiekalą, taip pat kai ką lengvesnio.
PARK AVENUE meniu reprezentuoja Europos ir Azijos virtuves, atiduoda duoklę istorijai ir šiuolaikiškumui
Kaip ir patiekalų, taip ir gėrimų spektras restorane kruopščiai atrinktas ir įvairus – nuo populiarių iki rinktinių stipriųjų gėrimų, nuo klasikinio iki retesnio vyno. Beje, jei restorane užsakoma privati šventė, patiekalus galima rinktis ir iš banketinio, ir iš à la carte meniu, o pageidaujamus gėrimus verta drąsiai vardinti komandai, nes lankstumas yra viena iš jos savybių.
Jaukumą kuria detalės
Praėjusį šiltąjį sezoną restoranas dar tik ėmė pažinti svečius, svečiai – restoraną, o šaltuoju metų laiku veiksmo čia su kaupu. Taip yra ir dėl to, jog tiek pirmasis, tiek antrasis pastato aukštai idealiai tinka įvairiausioms šventėms. Šią vietą dažnai užsako tie, kas apsilankė „Park Avenue“ ir liko sužavėti autentiškos aplinkos, puikaus maisto, svetingumo bei jaukaus interjero.
Brusketa ir burata su figomis
Kaip jau minėta, pastatas yra architektūros paveldo objektas, tad čia išlikę daug autentiškumo – dalis parketo yra originalus, nekito ir pati pastato struktūra, išsaugoti tik kiek atnaujinti įspūdingi langai, visus kone išsižioti priverčia iš pirmojo į antrąjį aukštą vedantys laiptai…
Prie išlaikytų senojo interjero detalių puikiai dera šių dienų papildiniai – klostėmis krentančios įspūdingos užuolaidos, žingsnius slopinantys minkšti kilimai, baldai, kuriuose dera mediena, oda ir metalas, erdvei gylio suteikiantys veidrodžiai. Tiesa, kaip sako restorano vadovė, štai dieninių užuolaidų šiame restorane tikrai nereikia: gera paganyti akis po už langų siūruojantį metų laikų keičiamą parką…
Erdvių gausa leidžia kurti skirtingas patirtis
Kadangi pastato struktūra nepakito, „Park Avenue“ svečius gali priimti skirtingose erdvėse. Pirmajame aukšte yra pagrindinė salė, į kurią įžengus pirmiausia knieti įsižiūrėti į kiekvieną detalę: tai ir milžiniškas langas, įrėmintas užuolaidų draperijų, ir atlikėjų laukiantis pianinas, ir spindintys veidrodžiai. Čia yra 46 sėdimos vietos, o kai vyksta banketas, telpa iki 40 žmonių. Iš pirmojo aukštoveda durys į erdvią terasą, kuri net ir šaltuoju metų laiku atvira tol, kol tik leidžia orai, o vėliau tampa puikia erdve Kalėdų eglutei.
Tačiau grįžkime į vidų. Pirmame aukšte galima įsikurti mažojoje salėje, kur telpa iki 20 svečių, įprastai sėdinčių prie nedidelių staliukų, tačiau vykstant asmeninei šventei čia gali atsirasti bendras stalas. Šiame aukšte įsikūręs ir restorano baras bei atvira virtuvė.
Autentiškais laiptais pakilus į antrąjį „Park Avenue“ aukštą, laukia nemažai staigmenų. Visų pirma, akį patraukia erdvi, šviesos pilna konferencijų salė, kurią galima rinktis patiems įvairiausiems renginiams. Dar šiame aukšte yra net 5-ios skirtingo dydžio salės. Kiekviena jų turi vardą, charakterį, mažiausioje telpa 6, o didžiausioje – 14 svečių.
Įprastai restorano lankytojai kviečiami sėsti pirmajame aukšte – didžiojoje ar mažesniojoje salėse. O erdvės antrajame aukšte būna užsakytos iš anksto. Kita vertus, daug didesnių ir mažesnių erdvių restorano komanda leidžia būti lanksčiai, o svečiui pažeria daugiau pasirinkimų. Tarkime, jei didžiojoje patalpoje vyksta uždara šventė, svečiai priimami mažesniojoje salėje bei viršuje. Jei tik pageidaujama, galima užsisakyti kelias sales antrajame aukšte: taip nesyk jau yra buvę, tarkime, vienoje jų svečius gali pasitikti užkandžiai, kitoje – gėrimai ir pan.
Kaip pasakoja S. Lekeckaitė, labai dažnai nutinka taip, jog žmonės čia pasisvečiuoja kokioje nors šventėje, o tuomet patys grįžta pietų, vakarienės, o gal net kreipiasi kaip užsakovai. Juk žinia apie puikias, svetingas vietas dažniausiai taip ir sklinda – iš lūpų į lūpas. Ilgai netrukus ims sklisti žinia ir apie jaukius gyvos muzikos vakarus, progines vakarienes, degustacijas, galbūt net specialų vokišką meniu… Šios svetingos vietos šeimininkai kupini įvairiausių planų.