2022 m. balandžio 25 d. –  gegužės 1 d. vyko vienuoliktoji Lietuvos gastronomijos savaitė. Festivalio metu degustuoti specialius meniu kvietė 57 restoranai iš Vilniaus, Vidurio ir Pietų Lietuvos bei Pajūrio regionų. Šio pavasario Gastronomijos savaitės tema – 22 skonių spalvos, svečiai galėjo mėgautis spalvingais produktais bei patiekalais.

Kaip visuomet, festivalio metu SKONIS.LT svetainėje vyko Gastronomijos savaitės žvaigždės rinkimai. Paragavęs ypatingų Gastronomijos savaitės patiekalų, kiekvienas lankytojas buvo kviečiamas atiduoti savo balsą už patikusį restoraną bei jo meniu.

Šįkart už Gastronomijos savaitės degustacinius meniu bendrai atiduota virš 1000 balsų. Daugiausiai Gastronomijos savaitės svečių simpatijų susilaukė Palangoje įsikūręs restoranas „Amsterdam Plaza“, kurio puikiai įvertintą meniu parengė jungtinė virtuvės komanda. Restorano svečiai degustacijų metu galėjo skanauti tokius aromatingus patiekalus kaip veršienos karpačio, pomidorų – aviečių gaspačo, Dorados filė su daržovių-avinžirnių ragu bei pasifloro šerbetą. „Be galo džiaugiamės, kad antruosius metus iš eilės esame įvertinti Lietuvos Gastronomijos savaitės žvaigžde! Tai patvirtina, kad mūsų restorano komanda yra tikri profesionalai, drauge siekiantys bendro tikslo, nevienadienės sėkmės. Teisinga mintis: „Gyvenime nori eiti greitai – eik vienas, nori eiti toli – eik su komanda, – teigė restorano savininkė Jūratė Narvalaitienė. – Džiaugiuosi, kad „Amsterdam Plaza“ komanda yra būtent ta, su kuria lengva dirbti, kurti ir eiti toli. Kviečiame visus apsilankyti mūsų viešbučio restorane ir mėgautis gurmanišku estetiškai pateiktu maistu.“

Į populiariausių penketuką taip pat pateko: „La Capital“ (Vilnius), „Meating Room“ (Vilnius), „Casa Peligrosa“  (Vilnius),  „Stikliai“ (Vilnius).

Gastronomijos savaitės organizatoriai džiaugiasi, jog restoranai sulaukė daug svečių ne tik sostinėje, bet ir mažesniuose Lietuvos miestuose, supažindino su gurmaniškais skoniais kartu ugdydami sveikesnės mitybos įpročius bei keldami Lietuvos gastronomijos kultūrą.

„Gastronomijos savaitė praėjusį savaitgalį į Lietuvą tikrai prikvietė pavasarį – spalvos atsiskleidė savaitėje dalyvavusių restoranų specialiuose meniu. Būdami ilgamečiai gastronomijos savaitės partneriai, jos dalyviams pristatėme šio sezono naujieną – tortilijas su daržovėmis. Restoranų šefai kūrybingai jas integravo į gastronomijos savaitės meniu – taip jam suteikė ryškių spalvų ir naujų skonių. Patiekalus su šiomis tortilijomis teigiamai įvertino ir restoranų svečiai“, – sako „Santa Maria“ rinkodaros vadovas Valdas Šidla.

Festivalį organizuoja Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija. Renginio rėmėjai – „Santa Maria“, „Vilkmergės nealkoholinis”. Informaciniai partneriai: žurnalas „Geras skonis“, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, Vilniaus miesto savivaldybė, Kauno miesto savivaldybė ir portalas Skonis.lt.